Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepszia miért/mitől alakulh...

Skate girl kérdése:

Epilepszia miért/mitől alakulhat ki kutyáknál?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos azt mondta hogy genetika kb 2éves korában jelentkezett először szörnyü volt , de nagyon vigyáztunk hogy ne érje stressz hatás persze ez elkerülhetetlen volt mert az öröm is kiváltotta nála vagy pl nagyon szeretett a tóban uszni este meg rosszul lett. Sajna már nem él de igy is gyönyörú 14 évet élt nagyon szerettük ma is sajnálom hogy nincs már köztünk.
2011. nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:
73%

Kétféle létezik. Az egyik az öröklődő, az már korán, 1-2 éves korban jelentkezik. Az ilyen kutyákat általában 4,5 éves korukban el is viszi a betegség, vagy ha nem, akkor olyan rossz állapotba kerülnek már, hogy inkább javasolt a lealtatásuk.

Van olyan, akinél 10-12 éves korban jelentkezik, ez általában valami öregkori agyi elváltozás (daganat, gyulladás) következménye. Ez enyhébb lefolyású is, mint az öröklött.

2011. nov. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A tesómnak volt egy epilepsziás kutyája de az aszem már 4-5hónaposan csinálta először és másnap már nem volt meg.(apukám el vitte vagy nem tudom) Azt hittem h egeret fogott és mentem a nővéremhez h nézd már egeret fogott erre mondta h habzik a szája azt ledobtam a földre (mert a kezembe volt) azt kúszott a szekrény alá, nagyon rossz volt végig nézni nem is volt magánál szegény kutya.:(
2011. nov. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szörnyű betegség ez az epilepszia, az én kiskutyám is ilyen beteg, neki kb 2 évesen jelentkezett, és most olyan 4 éves körül van, de már nagyon rossz az állapota, a szívem szakad meg, amikor látom roham közben, és hogy mennyit szenved...
2011. nov. 11. 22:42
 5/12 anonim ***** válasza:

szia!


Az én spánielem születésétől epilepsziás volt, görcsrohamokkal. 15 évet élt velünk, nem ez vitte el, szép csendben elaludt. Szóval nem visz el minden kutyát 4-5 éves korában...

2011. nov. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Akiteki ***** válasza:
60%
Ismered a mondást, hogy a kivétel erősíti a szabályt. Szerencsés, akinek így alakult.
2011. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

a két agyfélteke közötti nem kiegyensúlyozott működésétől alakul ki, az agyi idegsejtek tömeges kisülésének az eredménye, legtöbbször valamilyen stressz hatására, (a kutyák hajlamosak mindeféle feszültséget, idegességet, családi konfliktust, akár erős fronthatást, földrengéseket magukra venni ha emellett még egy zavaros képet festenek gazdáik a világunkról, nem találják a helyüket a családban, következettlen nevelésben és csak babusgatásban részesülnek és természetes szükségleteik a háttérbe szorulnak nagymértékben növeli a betegség kialakulásának kockázatát...)

maga a nagyroham lehet szörnyen néz ki de az állat -igaz, hogy egy önkívületi állapotban- de nem szenved sőt inkább egy kellemes "utazást tesz", nekik fogalmuk sincs erről a "betegségről" és nem értik miért aggódik és miért ideges a gazdi-ez a feszültség is csak tovább ronthat az állapotukon

a legfontosabb a lehető legnyugodtabban megfigyelni a rohamot, elpakolni minden olyan tárgyat a környékről ami kárt tehet az ebben, és eltakarítani a nyomokat, széklet, vizelet, bűzmirigyváladék...

[link] ...egy technika ami gyógyszer nélkül képes a nagyroham megállítására

2011. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:
54%

Kellemes utazás???

A cikk írója látott már epilepsziás kutyát? Ha nem figyelsz rá, elharapja a nyelvét, dől a vér a szájából. (Próbálja ki valaki, milyen fájdalmas a nyelv elharapása) Utána olyan szomjúság jön rá, hogy kiissza a fél vödröt. És még egy óra múlva sem tér magához, csak támolyog és meg van ijedve, nem érti hogy mi van vele. Fogadtam be öreg epilepsziás kutyát, láttam a rohamokat néhányszor.

2011. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
tényleg nem értem hogy lehet ez nekik "kellemes utazás" amikor látom hogy a kutyus maga szenved, mindennek megy neki, és később azok is biztos fájnak neki ha magához tér, mert egy falnak vagy akárminek még ha az ember is neki megy, az nem valami kellemes érzés, és még sokáig fáj... én is láttam már jó pár rohamot, szörnyű betegség ez az epilepszia!!!!!!! nem tudom te láttál már igazi rohamokat? amik 5 percig is eltarthatnak? (nem bántás képpen) én amikor elmentem vele sétálni, az út kellős közepén jött rá egy roham, és kb. 5 percig tartott, ha nem több, és ráadásul rendszeresen szed gyógyszert... és amúgy is nem vagyunk mindig a nap minden percében a kutya mellett, hogy nézzük hogy mikor van rohama, és nyomogassuk a szemét... én is iskolába járok, szüleim dolgoznak stb...nem tudunk minden percben odafigyelni rá. nekem pl. este szokott legtöbbször rohama lenni.
2011. nov. 13. 22:19
 10/12 anonim ***** válasza:

a kutya nem szenved a rohamoktól, minden epilepsziás beteg beszámol kellemes élményekről a roham alatt-megszünik az idő és a tér, egységérzés keríti hatalmába stb.(Dosztojevszkij,Nagy Sándor, Van Gogh mind epilepsziás zsenik voltak....valaha szentként tisztelték ezt a "betegséget") a visszatérés ami nehéz ezt kell nekünk szemlélőknek, segítőknek megkönnyíteni-elsősorban eltakarítani az útból mindent ami sérülést okozhatna a kutyának és eltüntetni a szagnyomokat ami emlékezteti a feszültségre

nem kell csodálkozni ha a kutya bizonytalan, "rosszul" érzi magát ha látja, érzi az aggódó gazdit mikor kezd magáhoztérni-nem érti mi történt az emberével, miért ideges miért feszült...csupán ez a feszültség, aggódás gyakori okozója a rohamok ismétlédősének...

gyógyszerek nélkül is kezehető betegségről van szó...csak meg kell érteni a betegség mechanizmusát és megszüntetni a kiváltó okokat

nemcsak, hogy láttam, kezeltem is epilepsziás kutyát,...sőt én magam is éltem már át nagyrohamot fiatalkoromban -ezért ismerem a roham alatti élményeket-

az orvosok csak felesleges medicínákat adnak ők maguk sem ismerik a hatásukat, kisérleteznek-majd beválik valami alapon

akupunktúrával, homeopátiás szerekkel célszerűbb próbálkozni, jóval eredményesebb ez az út mint a gyógyszerezés-de a legfontosabb megfigyelni, megkeresni és megszüntetni a kiváltó okokat

privátban elérhető vagyok ha valódi segítség kell...

2011. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!