Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám a klikker hangjára...

A kutyám a klikker hangjára 98%-ban leül, ez nem baj?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem az 5 hónapos beagle szukámat szoktatni a klikkerhez.

Tud már ülni és feküdni (ezeket régebb óta persze).

Úgy kezdtem, ahogy a klikker.hu-n olvastam, klikk majd falat (párizsi kockákra vágva)

Ahogy meghallja a klikker hangját, abban a pillanatban leül majd megkapja a falatot (nem vagyok olyan gyors, hogy előbb odaadjam), de ezzel nem azt tanulja meg, hogy ha klikkelek, le kell ülnie?

Egyébként is nagyon nyugodt volt és koncentrált, klikk-leül-falat-leül-feláll-klikk stb.

Ha járás közben klikkeltem, akkor jött velem.

Tanítsam inkább mozgolódó helyzetben, hogy ne üljön, vagy jó ez így?


2009. máj. 20. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a kondicionálás. Próbálj meg nem rákészülten klikkelni, amikor nem számít rá. Itt a lényeg, hogy összekösse, hogy klikk után kaja jön. Nem gond, hogy leül - mivel a későbbiekben úgyse ez lesz vele a feladat. Amikor az első feladatot tanuljátok majd klikkerrel először valószínű, hogy az üléssel fog próbálkozni, és akkor arra majd nem klikkelsz, csak a helyes viselkedésre. Aztán nagyon gyorsan rájön, hogy csak bizonyos viselkedést jutalmazod klikkel, és akkor azt fogja csinálni.

Most a kondicionálási szakaszban szinte mindegy mit csinál. Sokan arra klikkelnek ilyenkor ha felveszi a szemkontaktust.

2009. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

ha csak akkor kapja a jutifalatot, mikor leült, akkor csak az fog megragadni benne.

amúgy egy idő után a klikkerhez parancsszót szoktak társítani ,majd elhagyni a klikkert, legalább nekem

így mondták. és ha már csak a szóra leül akkor jöhet szerintem a marad,fekszik, ugat, fordul stb...

2009. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

baj, mégpedig azért mert a klikk egy megerősítés kell hogy legyen, nem kapcsolódhat parancshoz.


Ha a hangjára leül, akkor valamit nem jól tanítottál neki. Valószínűleg túl sokat gyakoroltad egymás után az ültetést ezért a ezzel paranccsal azonosította a klikkelést.


Ez olyan mint mikor jutit mutatsz a kutyának és rögtön leül.


A gyakorlatokat váltogasd hogy rájöjjön a parancsra kell figyelnie mert a jutalom a teljesítésért jár nem csak az ülésért. háromnál többször ne ismételd ugyanazt a gyakorlatot..keverj bele fektetést, helyben maradást, állítást vegyesen.


A parancsot csak akkor add ki ha megvan a szemkontaktus.

2009. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a választ!

Az utolsónak üzenem, hogy parancsokkal vegyíteni még el sem kezdtem, csak a klikk+falat, hogy összekapcsolja a hangot a finomsággal.

2009. máj. 21. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!