Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton szökni...

A kutyám folyton szökni próbál. Valami ötlet, hogy megakadályozzuk?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal keverék kutyusom (lány), két hete lakik nálunk. Akárhányszor elmegyünk otthonról kiszökik, csak akkor nem, ha otthon vagyunk. Kivéve ha macskát lát, akkor aztán nincs ami megállítsa. A kerítésünk masszív, egy kis hely van, ahol kifér, de ott mindig megtalálja a módját. Próbáltuk már úgy, hogy deszkát, téglát tettünk oda, de ellökte. Legutóbb rácsot raktunk fel, de tönkretette. Nem tudom, mi tévő legyek. Valaki tud segíteni?
2009. máj. 19. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Nem nagyon ismerem a helyzetet, úgyhogy csak tippelgetni tudok.

Szóval, nem tudom, mennyi idős a kutya, de ha még elég fiatal (8-12 hetes), akkor nagyon könnyen rá tudod szoktatni, hogy folyton téged kövessen. Például mászkálj körbe az udvarban, kezedben egy marék kutyakajával, és mikor már alábbhagy a lelkesedése, adj neki egyet! Közben mondogasd neki kb. ugyanolyan hangsúllyal, hogy "gyere!". Ezt egy pár napig ha csinálod, utána egész életében követni fog kaja nélkül is és valószínűleg nagyon ragaszkodó lesz.

Persze ez nem tuti megoldás, nem jöhet be minden kutyánál. Általánosságban szerintem ha sokat foglalkozol vele, akkor kevésbé lesz szökdösős. Mindenesetre fontos lenne, hogy először megtanuljon téged követni, mert utána magad is kivihetnéd a területén kívülre kalandozni.


Egyébként sajnos akadnak olyan kutyák, amelyekkel csinálhatsz bármit, mindig szökdösősek lesznek. :) Az egyik kutyám 11 éves szuka, és még mindig elszökik néha (1-2 éves kora óta), pedig egy kiadós szökés után már alig bír menni! :D


Gondolom láncra nem akarod kötni, de néha (ha mondjuk sok galibát okoz odakint) egy-két hétre hasznos megoldás lehet. Amúgy kerítés terén nem igazán lehet jó tanácsot adni, mert - hacsak nem valami nagyon tömör cucc - a legtöbb kerítésen ki tudnak jutni valahogy. Én láttam már kutyát 1.60-as kerítést átugrani, 30 centi mély beton alatt kiásni, drótkerítést elbontani, kaput kinyitni, betontömböt odébbrakni... :D szóval ne becsüld alá az értelmi képességeit.

Sok sikert!

2009. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk csak sok sok szeretet kérdése volt. Megszökni nem tudott, mert ahol kiáshatta volna magát ott is lebetonoztuk, meg aztán eszébe se jutott az a módszer. A szomszéd leányzóhoz próbálta már átásni magát amikor az tüzelt, és mily meglepő a leányzó is pont ugyanott kezdett gödröt ásni csak a másik oldalon. :D Betemettük a gödröt, szóltunk a szomszédnak is, amit rövid úton borzalmasan megbántam, mert az volt rá a válasz, hogy teledobálták rozsdás vashulladékkal, fém lemezekkel azt a területet. Persze a kutyát ez nem akadályozza meg abban hogy odamenjen, de hiába csak a szomszéd kutya én nagyon féltem, hogy valami baja lesz.


Régen mi kutyánk is csak meglátta hogy nyitva a kapu már el is tűnt. Volt hogy végig kergettem a fél falun, és próbáltam visszacsalni, olyan is volt hogy ölben hoztam vissza a 20 kilós seggét. Most már kicsit megkomolyodott, és nyugodtan nyitva lehet hagyni a kaput... max kilép, körbenéz, és csak akkor megy, ha megengedjük neki, amúgy nem. Rájött, hogy nálunk jobb helye sosem lesz :D:D

2009. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ivartalanítás mindenképpen!!
2009. máj. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!