Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jó a Friskies (Rich...

Miért nem jó a Friskies (Rich in meat)?

Figyelt kérdés
Az állatorvosom Friskies-sel eteti a kutyáit. Neki 2 rendelője is van, egyik Fehérváron, másik egy kisebb városban, elismert a szakmában, és sokan szeretik is. Megkérdeztem, hogy jó-e a Friskies az én kutyámnak is vagy a Pedigree jobb-e. Azt mondta, hogy a prémium tápok jól már, ha valaki almokban gondolkodik, ha nagyobb tervei vannak, kiállítás, versenyek. De ha családi kedvenc, elég a Friskies is. De ti itt mégis jöttök azzal, hogy akinek nincs pénze miért tart kutyát. Szerintetek tényleg minden kutyatartó prémiumtáppal eteti a kutyáit? Vagy azért ne tartson kutyát valaki, mert nem prémium tápozza? Most nem azt mondom, hogy moslékozza,de a középkategória miért nem jó? Mondjuk, azt mondta, hogy a Pedigree és a Chappy nem sokat ér, de a Friskies jó.
2009. máj. 17. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Pedigree, Chappy, Friskies, Darling.... Egy kutya... 4% "hús" van bennük. Rich in meat? Elég vicces. Nem tudom 4% az miért lenne sok. Az Acana/Orijen az tényleg "rich in meat" mert 60-70% hús van bennük. Te tudod, de én nem etetném színezett gabonával a kutyáimat. Ehhez az orvoshoz sem vinném az hótziher.
2009. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Lehet,hogy most leleszek pontozva de elmondom a VÉLEMÉNYEM (ami az én véleményem) :

Ezen az oldalon előfordul,hogy kicsit leharapják a fejed az ilyen kutyatápos kérdésnél !

Sajnos nem tud mindenki venni havi 10ezer forintos Acana/Orijen tápot!És én nem cigizek és nem azért nem tudom megvenni sőt még nem is vagyok alkoholista!Csupán a zsebpénzemen tartom el a kutyám!És Darlingot kap enni meg főzök neki husit!És jéé egészséges szép a bundája,energiában gazsag,vidám!Jó nemazt mondom aki tudja Acanával/Orijennel etetni a kutyáját hát akkor egészségér,aki meg nem annak meg sajnálatára!Tudom Ti csaj elmondjátok,hogy ezzel kénne ettetni és nem a 4% kajával,de valljuk be azért néha már tulzásba van ez a téma!Szerintem etesd nyugodtan azzal a táppal a kutyudat!Ha kap elég szeretetet,törődést,oltálst,játékot akkor teljesen jó neki!Szerintem az állatorvossal meg nincs semmi gond (mondjuk azért ajánhatta volna ezeket a tápkat de mind1)

Egyépként régen is megéltek a kutyák 19 évet is,mondjuk akkor nem voltak ennyira tenyésztve a kutyák (vagy nem tudom,hogy leírni/mondani)szóval erről ennyit!


Üdv.Butha.13,5 éves lány!Szép napot Mindenkinek!

2009. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Akkor vonatkoztassunk el a táp formájától. Te képes lennél a kutyádnak adni 1 nagy tál búzát, kukoricát, szójababot, egy kis színezékkel, és rá 2 falat húst vagy pl a Chappi esetében marhavért? Na gondolom nem. Akkor tápból se ilyet válasszon az ember!
2009. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne jó a Friskies?
2009. máj. 17. 18:06
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

15:01-es vagyok:Szerintem teljesen jó az a táp is! :)

Ha a kutyud jól érzi magát háát akkor..meg!

2009. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

Tavaly pusztult el az én jó öreg kutyusom, aki sajnos a szar tápok áldozata lett. Nagyon sok fájdalommal járó izületi gyulladása volt, és az állatorvosok (nem egy, hanem egy egész team) mondták, hogy az a régi mondás az sajnos igaz: Olcsó húsnak híg a leve.

Amúgy az Orijen/Akana nem egy horror összeg, mert kb 5ezerre jön ki egy hónap.Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy ad-e a kutyájának vérrel áztatott "szemetet".


Na most aztán lehet lepontozni!!!!

2009. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Jól van kedves kérdező, itt hiába magyarázzák miért nem jó, te akkor is visszakérdezel hogy de miért nem jó? Lesz*rom, etesd a kutyádat azzal amivel akarod, csak sajnálni tudom szegényt, hogy színezett nyúlkaját eszik. Majd megdöglik 6-7 évesen, hát hol érdekel az engem... Nem is tudom minek próbáljuk elmagyarázni hogy miért ne etesd színezett gabonával a kutyádat...
2009. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
HAHA 14 éves XD
2009. máj. 18. 14:08
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

15:01-es vagyok:

14 éves s nem döglött meg jéé :)

Amúgy meg nem kéne szerintem egy táp miatt így beszélni ha meg lesz*rod a más kutyáját.Miért is vagy itt?Ja hogy oszthasd a másikat,akkor gratulálok össze jött!Egyépként meg mindenkinek maga dolga,hogy mivel etetti a kutyáját,de mivel ez az oldal részben a másik ember véleményétől függ ezért azt tiszteletben kéne tartani!

Ennyi,én itt kiszáltam a vitába.Kiálltam a véleményem mellet!


Üdv.

2009. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hűű 15.05, micsoda helyesírás... Csak ámulok és bámulok.

1, össze jött = összejött

2, egyépként = egyébként

3, etetti = eteti

Fogalmazás rész:

1, "de mivel ez az oldal részben a másik ember véleményétől függ" (ez mit jelent?)

2, Ennyi,én itt kiszáltam a vitába = Ezt úgy mondják hogy kiszálltam a vitából:D


Aki ennyire unintelligens, az nem csoda hogy ilyen tápokkal eteti a kutyáját:D

2009. máj. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!