Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Friskies Activ. Megnéztem az...

Friskies Activ. Megnéztem az összetevöit, és sokkal nagyobb a proteintartalma, mint a szimpla Friskies-nek. Kifejlett kutyának jó?

Figyelt kérdés
Felnött kutyát lehet vele etetni,úgy hogy hetente egyszer kap melléje egy halkonzervet,2 tojást és egy nap csirkehátat?
2011. jan. 24. 10:33
 1/4 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a proteintartalma sokkal nagyobb, mint a simának, de ezzel sem szabad etetni egy kutyát, mint a többi társaival sem. A Friskies, Pedigree, Chappi, Darling és társaiban tulajdonképpen csak színezék, és tartósítószer, meg gabona van, és semmi hús. A 4% húst szerintem nyugodt lelkiismerettel mondhatom a semminek.


Egy kutyának szüksége van megfelelő tápanyagokra, vitaminokra, amit ebben a tápban nem fog megkapni. Ha már valami olcsóbbat szeretnétek, akkor tudom ajánlani a Josera, Brit Care, Dog Chow-t, ezek már elég jó tápok. Egy nagy zsákot szerintem már lehet 7000 forintért venni. Ezek a tápok már jó beltartalmi értékkel rendelkeznek, van bennünk legalább hús is. Ha még többet tudsz rákölteni a kutyusodra, akkor az Orijen, Acana, Taste of the wild tápok lennének a legjobbak neki. Ugyanis ezek a tápok tartalmazzák a legtöbb húst, fehérjét, proteint, mindent, ami a kutyának kell. Ezeket a jobb minőségű tápokat esetleg állateledeles üzletekben, vagy neten megrendelni tudod. Itt körülnézhetsz: [link]


Ja, és minden tápot nem a neve alapján hasonlítunk össze, hanem a beltartalma alapján. Értelemszerűen minél több benne a hús, annál jobb a táp :)

2011. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Ebbe az ACTIV tápban nem 4% ,hanem valamivel több az állati fehérje,ezért kérdeztem.Ha jól emlékszem 16% körül van.
2011. jan. 24. 11:10
 3/4 Ninna ♥ ***** válasza:
Hát ha tényleg 16% hús van már benne, akkor szerintem lehet ezzel etetni, ugyanis akkor ez már a Dog Chow minőséghez hozzátartozik. Mert azok a tápok, amiket említettem, a Dog Chow, Josera, Brit Care kb. ennyi húst tartalmaznak, szerintem olyan 30%-ig max. A legjobb tápok mégis az Acana, Orijen, Taste of the wild, a 60-70-80%-os hústartalommal.
2011. jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az állati eredetű fehérjét azért nem szabad összekeverni a valódi hústartalommal. Lehet most tévedek, mert nincs a szemem előtt, hogy mi az összetevője és a beltartalmi értéke ennek a tápnak, de nem mernék rá mérget venni, hogy ebben tényleg 16 % lenne a hús. Szerintem inkább ugyanúgy 4 % körüli, csak nem csirke, hanem marha van benne, aminek magasabb a fehérje azaz a protein tartalma, mint az alaptápnak, amiben baromfihús van.
2011. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!