Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a flexi...

Mi a véleményetek a flexi pórázról?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Az hogy nem jó semmire. Evvel szépen sétálni nem lehet, laza pórázt nem lehet tanítni vele a kutyának, zajos, és inkább a kutyát kéne megtanítani hogy visszajöjjön... Olyan helyeken meg ahol nem lehet elengedni, ott ugyebár az sem ajánlatos, hogy 5 méteres pórázon futkosson, így hát egy vékony bőrpóráz a legalkalmasabb a kutyának szerintem minden szempontból. Az igazat megvallva a flexiről egy elkényeztetett, felkapkodós ölkutya kjt eszembe, de pusztán kiképzési és kutya szempontból sem nagyon tartom alkalmasnak semmire.
2009. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem jó.

A kutya nem szokja meg, hogy két állapot van, póráz (akkor láb mellett megyek, nem húzok, nem rohangálok oda más kutyához) és szabad, (amikor oda megyek egy bizonyos távolságon belül ahová akarok, de hívásra visszamegyek).


Ez egy köztes állapot, ami csak megzavarja a kutyát.

Olyanok szokták használni, akik nem merik elengedni a kutyát, vagy nem mennek vele olyan helyre, ahol el lehetne engedni.

2009. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
nagyon kis kutyához még esetleg oké, de egyébként szerintem jobb a sima.
2009. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nincs kutyám, de a barátnőm yorkiját néha én is sétáltatom, neki is fexi pórázja van, vagy 2-3méteres. Az jó, hogy szépen nyugodtan mész, a kutyus le fel járkál, de ha pld. úgy van beállitva, hogy szabadon húzhatja, akkor eléggé veszélyes, ha csak egyszerre meggondolja magát és kiugrik az útra, akkor nem is lehet visszahúzni, és muszáj azt a vékony kis száll pórázt(ami vágja a kezet szerintem) jó erősen visszhúzni.

De szerintem nagy kutyákhoz az egyszerű hosszú bőrpóráz a legjobb.

2009. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

ja és a flexi szerintem csak már betanított, kistermetű, városi kutyáknak jó.

Tanításra úgy is kéne venni egy jó hosszú rendeset, mert azzal gyakorolhatjuk a 'hozzám' parancsszót, stb. .

Ez persze a saját véleményem.

15/L

2009. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

én sem ajánlom a flexit...

vettem egyet,hogy na mégis milyen,erre elromlott a csévélője :/

Meg én is alig tudtam visszahúzni amikor kiment az útra.

Maradok a normális póráznál,meg hogy elengedem ahol el lehet.

2009. máj. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Én sem szeretem a flexit. Az egyik ismerősöm olyannal sétáltatta a Jack Russel terrierjét, az meglátott egy másik kutyát az út másik oldalán és kiugrott a kocsik közé és ott elgázolták. Ugyhogy forgalmas helyeken egyáltalán nem ajánlott az ilyen használata. Maximum ott tudnám elképzelni, ahol egyáltalán nincsenek autók, ha nem bízol meg eléggé a kutyában.
2009. máj. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Nem ér semmit.

A kutyát kell megtanítani viselkedni,hogy biztonsággal el lehessen engedni,úgy ki tudja mozogni magát.

2009. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%
Én flexi pórázt használok, és nem tudnék mást elképzelni. Még az erdőben is, ahol ugye nem lehet elengedni, mert ki tudja, melyik vadász lövi le (sok ilyen történetet hallottam már...) de a városban is nagyon kevés az olyan terület, ahol el lehet engedni teljesen... pl. Városliget: nem engedem el, mert azért mindenhol vannak autók, utak, annyira nem nagy az a hely, viszont nem akarom, hogy ne mozoghasson, ne szaglásszon... a normál pórázzal még az utcasarki fáig sem tud elmenni a kutya, azzal semmit sem tud megszaglászni, vagy a gazdi mehet utána folyton... Én normál pórázt csak belvárosban, nagy tömegben használok. Amúgy a flexit meg tudni kell kezelni, és akkor nem tud a kutya kifutni az autók közé... bármikor le tudod stoppolni, hogy ne mehessen tovább...
2009. máj. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó válaszolónak:

nem lenne egyszerűbb úgy megnevelni a kutyát,hogy minden helyzetben behívható legyen és soha ne menjen el mellőled?

Én nem boldogultam a pánikbeteg kutyámmal egyedül ilyen téren,de az nem élet neki,hogy mindig pórázon rángassam.

Eltotyogtam vele egy szakértőhöz,a kutya most 1 évesen elengedhető már biztonsággal.

Ez a megoldás,nem a flexi.

2009. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!