Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elvisznek egy kiskutyát és...

Ha elvisznek egy kiskutyát és másnap visszahozzák hogy mégsem kell akkor köteles vagyok visszaadni a pénzt?

Figyelt kérdés
?
2009. máj. 16. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi áll az adásvételi szerződésben?

Ha abban nem áll semmi (mert mondjuk nem is köttetett), akkor abban az esetben vagy köteles az eredeti állapotot visszaállítani, hogyha szerződést szegtél, és a szerződésszegést nem tudod elhárítani. Pl. egészséges kölyköt ígértél, és kiderült, hogy MÁR AKKOR sem volt egészséges, amikor elvitték. Vagy genetikailag szűrt szülők és kölykök esetén mégis fennáll valami örökletes betegség.


De amennyiben azért viszik vissza, mert "mégsem kell", akkor saját belátásod szerint döntheted el, hogy visszafizeted-e a pénzt vagy sem.

2009. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
szerintem nem, de jobb a kompromisszum, add vissza a felét.
2009. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem áll a szerződésben akkor nem szokták!
2009. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
nem vagy köteles de rendes gesztus lenne ha visszadnád
2009. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

rendes gesztus lenne??? Miért?

az talán rendes gesztus, hogy másnap visszahozzák? Hihetetlen, milyen felelőtlen emberek vannak...

2009. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Add vissza a felét... Én spec örülök, hogy ilyen meggondolatlan emberekhez nem került a kutya végső soron.
2009. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Jó lenne tudni, miért vitték vissza a kiskutyát, azt nem írtad meg!

Amennyiben "megfelelő" az indok, pl. betegség, /amit ugye még nálad kaphatott el, mert 1 nap, az nagyon kevés/, nem fajtatiszta, és ez kiderült, mondjuk az orvosnál, standardtól való durva eltérések, ami miatt később nem vihető kiállításra, rejtett heréjűség, vagy foghiba, ha ezt nem közölted előre, ilyesmik.

Ilyenkor bizony a pénzt vissza kell adjad, esetleg egy hibátlan kutyust adni helyette, ha még megbízik benned a vevő.

Pillanatnyi hóbortból megvett kiskutya, vagy, mert nem szobatiszta, nagy, kicsi, sír, fél tőle a gyerek stb., ilyenkor szerintem vissza kell venni, de a pénzt nem kell visszaadni, vagy csak egy részét.

ŰÜdv

2009. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha az üzleti szempontokat nézzük, természetesen nem vagy köteles visszaadni a pénzt. A kutyus miatt viszont én biztosan visszaadnám. Mert mi van, ha inkább nem hagyják nálad, mondván, hogy kifizették, hanem elviszik, és ki tudja, mit tesznek vele, ha nekik úgysem kell, hol passzolják le, ott hagyják az út szélén stb.? Annál ezerszer jobb, ha visszavásárolod a kutyust, és keresel neki másik gazdit, aki aztán úgyis megint kifizeti neked.
2009. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nincs szerződés, vagy ha van, nincs erre vonatkozó szabályozás benne, különben nem lenne kérdés. És mivel nincs szerződés, senki nem kötelezhet semmire, maximum a lelkiismereted. Gyökereknek adtál kutyát, a te hibád is, vedd vissza az ebet és legközelebb jobb helyre add, különben kib*szol a kutyával. Ha nem kell nekik, nyilván nem fogják csak azért mégis megtartani, mert nem veszed vissza, aztán fene tudja, mit találnak ki a helyzet megoldására.
2009. máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elvileg egy tenyésztőnek elővásárlási joga van a kiskutyára, amit az "igazi" tenyésztők általában be is szoktak tartani. Pénzt viszafizetni szerintem csak olyan esetben kell, ha a tenyésztő hibájából a gazdának kára keletkezik. Vedd vissza a kutyát szerintem, és egyezz meg velük, ha sikerül új gazdit találnod, visszafizeted az árát, addíg nem.

Üdv.

2009. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!