Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma meghalt a kutyám egyszem...

Ma meghalt a kutyám egyszem kölyke. Reggel tudok állatorvossal beszélni, addig is megkérdezném tőletek, hogy vajom miért történhetett ez?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem a már vemhes cavalier spániel kutyusomat, akinek 2 naposan, ma 20 órakkor meghalt az egyetlen kislánya. Épp ott voltam ellenőrizni, minden rendben van-e, amikor a kiskutya egyszer csak lemerevedett, és nem vett levegőt. Én újraélesztettem a mellkasa dörzsölésével, illetve fújtam a szájába levegőt. 1 percen belül magához tért. Kb 5 perccel később újra megismétlődött a dolog, és ismét újra tudtam éleszteni. Ismét eltelt néhány perc, és megint lemeredt, megint nem vett levegőt. 20 percig próbálkoztam majd feladtam.

Meghalt, és eléggé ki vagyok idegileg. Miért lehetett ez?? Valamilyen fertőzéstől? Vagy mitől? Infra alatt volt kereken 32 fokban, anyuka szépen gondozta.

Nem értem hogy miért halt meg?


2009. máj. 14. 22:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
A bajban szerencse,hogy a szuka legalább elkerült a szaporítótól,és normális helyen van.
2009. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy kiskutyája volt, valószínű kicsit késve fedeztették. Iyenkor sajnos előfordul, hogy az-az egy is elvész. Az okot csak boncolás igazolhatná, de gratulálnom kell neked, mert nagyon ügyes és lelkiismeretes voltál. Igazi gazdi vagy! Csak remélni tudom, hogy lesz még kiskutyája a kutyusodnak, akik szépek és egészségesek lesznek és te is boldog leszel."

de ha szaporitótól való akkor jobb lenne ha nem lennének picinyei, hiszen ki tudja honnét származik,milyenek az ősei,mennyit szülhetett, milyen rejtett betegségei lehetnek....én sajnálnám a kutyust még elletni....

biztos megviselte őt ez :'(

nem siratja a picinyét? nem keresi? nem vett magához játékot? mert nálam is volt ilyen,(csak ott a kimeritő szülés miatt halt meg a pici) és ott is 2 napon keresztül sirt a kutyusom,amig nem találtam neki dajkakiskutyákat....

ha esetleg érdek téged is a dajkásitás:Sziasztok!

SOS kellene egy anyakutya aki szoptat, segítség kellene , mert elpusztult egy anya és 4 egyhetes kölyök maradt utána. Jelentkező már van kettőre. tel 06-203699035

2009. máj. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
a méhösszehúzó injekció pont kell szülés után,egy csomóan adatnak ilyet a szukáknak, és attól nem pusztulhatott el a kicsi.
2009. máj. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
De az anyatejét a kutyának lekéne "fejni" Mert különben fájhat ott neki. Amugy a kölyök szerintem valami örökletes dologtól halhatott meg.Mindenesetre ird le hogy mit mondott a doki.
2009. máj. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kérdező kutyusa szoptathatna, nem? Sőt, én úgy tudom, hogy ilyenkor tejlázat kap, ha nem szoptathat. Szerintem vegyétek fel a kapcsolatot, mert mindkettőtök kutyusai jól járnának. (persze, csak ha földrajzilag megoldható).
2009. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Az orvos sem tudott mit mondani, nem értett egyet a herpesszel sem, csak genetikára tudta visszavezetni, hogy gond lehetett.

Nem hiszem, hogy mégegyszer bevállalnám ezt az egészet, már nem lesz több kiskutyája annyi biztos.

2009. máj. 15. 09:23
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntöttél szerintem és a kutyádnak is ez lesz a legjobb. Örülök neki, hogy a kutyád elkerült attól a szemétláda szaporítótól. Nagyon jó gazdi leszel és sok boldogságot Nektek!
2009. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat, jól estek nagyon! Kedvesek vagytok!:) Már jobban van a kutyusom, kapott ma tejelapasztó inekciót a dokitól. Szegénykém még mindig kapar, keresgéli a kicsinyét, de azért remélem hogy hamar túl lesz rajta. Soha többé nem kell szegénykémnek ilyesmit átélnie! Mégegyszer köszönöm nektek, hogy írtatok!
2009. máj. 15. 14:16
 19/25 anonim válasza:

Láttam ezt a hirdetést, mert én is cavalieres vagyok.

Örülök,hogy jó helyre került, nem egy szaporító kezébe.

Azért én javasolnék az anya kutyának egy orvosi viszgálatot szülés után.

2009. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Amúgy a csajszi akitől vettem rendes volt, mert most beszéltem vele, hogy mi történt, és visszaadta a 3 kiskutya árát. Úgyhogy kellemesen csalódtam benne, jól elbeszélgettünk, és én úgy látom hogy nem egy lelketlen szaporító.
2009. máj. 15. 20:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!