Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma meghalt a kutyám egyszem...

Ma meghalt a kutyám egyszem kölyke. Reggel tudok állatorvossal beszélni, addig is megkérdezném tőletek, hogy vajom miért történhetett ez?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem a már vemhes cavalier spániel kutyusomat, akinek 2 naposan, ma 20 órakkor meghalt az egyetlen kislánya. Épp ott voltam ellenőrizni, minden rendben van-e, amikor a kiskutya egyszer csak lemerevedett, és nem vett levegőt. Én újraélesztettem a mellkasa dörzsölésével, illetve fújtam a szájába levegőt. 1 percen belül magához tért. Kb 5 perccel később újra megismétlődött a dolog, és ismét újra tudtam éleszteni. Ismét eltelt néhány perc, és megint lemeredt, megint nem vett levegőt. 20 percig próbálkoztam majd feladtam.

Meghalt, és eléggé ki vagyok idegileg. Miért lehetett ez?? Valamilyen fertőzéstől? Vagy mitől? Infra alatt volt kereken 32 fokban, anyuka szépen gondozta.

Nem értem hogy miért halt meg?


2009. máj. 14. 22:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha vemhesen vetted a szukát,fogalmad nem lehet arról,nem hordoz-e ő vagy a kan valamilyen betegséget.

Meg azt sem tudhatod,mivel-hogyan volt táplálva,oltva,féreghajtva stb.a szuka a vemhessége alatt.Azt sem tudhatod,a szukát mennyire viselte meg a környezetváltozás vemhesen.

Mondjuk nem túl sok jót feltételezek arról a "gazdáról",aki vemhes kutyát elad.

Mielőbb mutasd meg dokinak a kutyát,sőt ha lehet,a kicsi tetemét is.

2009. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Boncolással tudják megmondani, hogy mi volt a baj.

Lehetett örökletes szívbetegség (erre illik szűrni a kutyákat), lehetett, valami fertőzés, ha a szuka nem volt felkészítve a vemhesülésre ellésre.

Pl. Egy herpesz fertőzést elkaphat a szuka a kantól (ezért szokták pároztatás előtt mindkét állatot herpeszre szűrni, oltani), ez halálos a kicsikre.


Arról, hogy valaki vemhes kutyát elad, nem is mondok semmit.

2009. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Megviselni nem hiszem, hogy megviselte volna a környzetváltozás, mert most valószínűleg életében először normális helyen van.

A kajájáról nem sokat tudok, csak annyit mondott a nő, hogy oltva volt a kutya félidős vemhesen, illetve féreghajta (ez rendesen benne is van az oltási könyvben). Arra tudok gondolni, hogy talán ez okból történt ez az egész. Tudtommal nem szoktak félidős vemhes kutyát oltani, még a féreghajtást megértem.

Én is hülye voltam, hogy meg mertem venni vemhesen, de beleszerettem mikor megláttam. Istenemre mondom, nem az anyagi hasznot láttam benne, pláne hogy gyakorlatilag a nő kifizettetett velem egy 3 as alom árát, plusz az anyakutyát.

Csakhát sajnálom szegény picikét nagyon, pedig olyan erősnek tűnt...

2009. máj. 14. 22:15
 4/25 A kérdező kommentje:
És a herpesz hány nap után öli meg a kölyköket?
2009. máj. 14. 22:16
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Akár még a méhben, ami koraszüléshez, vetéléshez vezet, vagy születés után. Ha az első 2 hetet túléli a fertőzött kölyök, akkor már általában megmarad, de nagyon visszamarad a fejlődésben.
2009. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pl. herpesz ellen vemhesen is lehet oltani a kutyát.

Holnap a doki biztos többet tud mondani. Viszont vizsgáltasd meg a szukádat is, ezek után nem lehet tudni esetleg milyen rejtett betegségei vannak.

2009. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

És a vemhesség melyik szakaszában szokták oltani herpesz ellen a szukákat?

Akkor lehet hogy tulajdonképpen egy darab inekción múlt az egész?? Nekem az állatorvos egy szóval sem mondta, hogy van ilyen, vagy szükséges lehet, pedig jártunk hozzá rendesen. Szülés után adott neki antibiotikumos meg méhösszehúzó inekciót is. Nem lehet hogy ez került a tejébe és ettől halt meg a pici?

2009. máj. 14. 22:31
 8/25 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe! Volt egy szemölcs szerű valami az alsó állkapcsán, nem túl nagy, és nem is feltűnő, de én furcsálltam. Lehet hogy a herpesztől???
2009. máj. 14. 22:40
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"A vakcinázást a vemhes állatok esetében a gyártó két alkalommal javasolja, a vemhesség 10. és 50. napján. Ez olyan magas ellenanyagszintet vált ki, mely hosszan magas szinten is marad. Amennyiben fertőzött az állat, és legyengül a szervezete a vemhesség vagy az ellés során, akkor sem tud a vírus a véráramba betörni és káros hatását kifejteni. Ez biztosítja azt, hogy mentes, a betegségtől nem érintett újszülöttek jönnek a világra és jó eséllyel életben is maradnak.....Jelentős különbség a korai kölyökelhullás (0-6 hét) tekintetében is: a vakcinázott anyák újszülöttjeinél csak 11,4%-os volt az elhullás, szemben a kontroll (kezeletlen) csoport 27,7%-os elhullási arányával"

Dr. Szász Ferenc Ph.D. Dr. Gábor György Ph.D.

2009. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%
Ha egy kiskutyája volt, valószínű kicsit késve fedeztették. Iyenkor sajnos előfordul, hogy az-az egy is elvész. Az okot csak boncolás igazolhatná, de gratulálnom kell neked, mert nagyon ügyes és lelkiismeretes voltál. Igazi gazdi vagy! Csak remélni tudom, hogy lesz még kiskutyája a kutyusodnak, akik szépek és egészségesek lesznek és te is boldog leszel.
2009. máj. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!