Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a kutyám...

Lehetséges, hogy a kutyám unja a kutyatápot?

Figyelt kérdés

Régen a kutyám Chappi kutyatápot kapott, és egy idő után csak turkálta. Aztán váltottam Darlingra, és előszretettel fogyasztotta, most azt is csak túrja.

Lehetséges, hogy megunta?

Reggelire mindig tápot kap, délután pedig abból, amit én eszek ebédre. Nem maradékot.


Több fajtával etessem felváltva? A húsos konzerveket, vagy a kutyaszalámit meg sem eszi, az olcsóbb tápokat (pl. Aro) mégúgysem.

Mi lehet a baj?


2009. máj. 14. 09:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

Az ekcémás kiütés lehet bármely gabona alapú fehérjére. Lehet szója, borsó miatt, majd később a csirkehús miatt is. A csirkehús természetesen nem egyértelmű, elég vitatott, ugyanis van olyan szakember, aki gyanusítja a vágóállatok gyógyszeres kezelését, ezért a bárányos, halas tápokat ajálják.

Én azt javaslom, hogy próbálj ki 1-2 kg minőségi tápot, ami gabonamentes (pl Acana), és ebből látod majd, hogy mi is a helyzet a hússal. Ennek a tápnak az összetevőit nem kezelik gyógyszerekkel és egyéb adalékokkal, és a kutyád is biztosan szívesen eszi majd. Ha nem lesz ekcémás elváltozás a kutyán pl az Acanától, akkor ehhez hasonló, árban megfelelő tápot kell keresni...

2009. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Itt tényleg a prémiumtápok népszerűsítésére megy ki a dolog!

Mert ha az állatorvos által javasolt etetés bevállt, vagyis nincsen baja a kutyának, akkor miért kéne kisérleteznem ezekkel a tápokkal?


A kérdésem az volt, hogy megunhatja-e a kutya a tápot, vagy mi lehet az oka annak, hogy nem eszi meg, és szerintem a legjobb válasz erre az volt, hogy a ház étel ízét teltebbnek érzi, és ezért nem szereti annyira a tápot.

2009. máj. 14. 14:46
 13/19 anonim ***** válasza:
47%

Kérdezőnek: köszi, úgy látszik, sokaknak nem megy az olvasásértés....:-)


Aki meg megtalált:

Igen, furcsa a dolog. Tudod, sok autós fórumra járok, és ott ha valaki kérdez egy kocsiról, akkor nem az az első válasz, hogy miért nem 100-as benzint tankolsz!

Egyszerűen felháborít, hogy valakik(nem tudom, hányan, mert itt ugye noname mindenki, de szerintem csak páran) abban élik ki a nagyzolási mániájukat, hogy leugatják, aki nem ad olyan tápot a kutyájának, ami szinte hús-árban(amit a pórnép eszik...) van! Hol éltek Ti? Válság van, emberek 600 Ft-os sajtot vesznek a hipermarketben, Ti meg 800-1000 Ft-os tápot reklámoztok??????? Mit eszel otthon reggelire, kaviáros pirítóst?

Én nem azt mondom, hogy nem jobbak a premium tápok, csak ezek nem átlagembernek(lakosság 70-80%-a) valók!

2009. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%

az furi hogy egy kutya pont a húsra allergiás, de mint hallottuk hogy a baromfihúsos kutyakajára szerintem elég sok kutya allergiás...

én Dog Chow-val etetem a kutyám, ami 400 Ft/kg körül mozog (mégsem Chappi, de ez sem sokkal jobb). én is inkább az Acanát vagy az Orijent ajánlanám neked, én is azt vennék, de válság van. majd nyáron amikor dolgozni megyek, akkor veszek majd csak ilyet. szóval az emeberek csak segítenének, jó valaki erőszakosan...de az emberek nem neked akarnak jót, hanem a kutyádnak. a kutya persze hogy elvan ezeken az alacsony vagy közép kategóriás tápon, de hosszútávon hidd el nem az igazi. végülis nem rágcsálóról, hanem raadozóról beszélünk

2009. máj. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%

Én Royal Canin tápot etetek 4 kutyámmal , ami nem kevés pénz , mégsem nyihogok , és nem reklámozás ez , ezeket ajánljuk mert ezek JÓ ÉS MÁRKÁS tápok.

Miért te nem szoktál tarját venni a boltban ? Vagy császárszalonnát ? Aminek ilyen 1400-1600 között mozog kilója? Biztos vagyok benne hogy azért te sem minden nap a bóvli coop-os párizsit eszed (fúj) ...

Épp úgy a kutyáknak sem jó minden nap ugyan az! Főleg ha annak a tápnak még íze sincsen sok , vagy rossz íze van !

2009. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

19:23 -as vagyok !

Előre is Bocsánatot kérek , ezt nem a kérdezőre céloztam ,

hanem általánosságba értem a dolgot.

Ui: Ha az állatorvos által javasolt etetés bevált akkor fojtasd , ha a kutyádnak jó így , és úgy látod.

De a húst pótolni kell, ahogy embernél is ! Ezt ne feledd.

2009. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Kap a kutya húst is, mert az orvos nem azt mondta, hogy a húsra allergiás, hanem azt, hogy a húsos tápokra! (Azt csak egy félreolvasó találta ki, hogy a húsra allergiás, én ezt nem írtam...)


Na és szeret vadászni is, főleg madarakra, galambra (a szomszédnak sok van, és mindig leszállnak a kertben, ő meg mefogja őket), verébre, amit el is fogyaszt, ha nem tudom elvenni tőle, mert nem veszem észre, hogy megfogta. Olyankor amikor hazaérek, csak azt látom, hogy tele az udvar tollal. :D

2009. máj. 14. 19:38
 18/19 anonim ***** válasza:
57%

Amit az állatorvos mond: a húsos tápra allergiás!! Honnét vette ezt a hülyeséget? Ez agyrém... Ha loborvizsgálat, allergiavizsgálat kimutatta, akkor oké, de így konkrétan megmondani a vakvilágba, hogy a húsos tápra... Váltsál orvost!

A "válság van" problémára: a kutya is tudja ezt?

Én 3 kutyát etetek Acana/Orijen táppal, és nem sírok, pedig nem kolbászból van a kerítésünk...

Lényeges különbség, hogy az ember érti, hogy miért kell átmenetileg enni a vacakot, a kutya nem.És ha lovad lenne? Csak füvet meg szénát kapna, mert zabra nem telik? Ilyen esetben az állat az első, mert én értem mi miért van, de ő nem!

2009. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
69%
Húsos tápra? Ekkora baromságot se hallottam még. Akkor mi a különbség a hús és a húsos táp között? Egyen vegetáriánus tápot egy kecske vagy egy nyúl, de ne egy kutya könyörgöm. Milyen orvos ez? Szarvasmarhákhoz ért csak? Hihetetlen... Gondolom vizsgálatot azt nem végzett csak rávágta hogy mától vegetáriánus táppal etesd a kutyád. Nonszensz.
2009. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!