Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a kutyám...

Lehetséges, hogy a kutyám unja a kutyatápot?

Figyelt kérdés

Régen a kutyám Chappi kutyatápot kapott, és egy idő után csak turkálta. Aztán váltottam Darlingra, és előszretettel fogyasztotta, most azt is csak túrja.

Lehetséges, hogy megunta?

Reggelire mindig tápot kap, délután pedig abból, amit én eszek ebédre. Nem maradékot.


Több fajtával etessem felváltva? A húsos konzerveket, vagy a kutyaszalámit meg sem eszi, az olcsóbb tápokat (pl. Aro) mégúgysem.

Mi lehet a baj?


2009. máj. 14. 09:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy okos a kutyád, és rájött mennyire káros neki ez a sok színezettt gabona ami Chappi, Darling, Friskies és Pedigree néven fut. Van esze a kutyádnak!
2009. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Valóban, az általad etetett tápok nem jó minőségűek, alig van bennük hús. Az se túl jó, hogy minden nap "emberi" kaját is. Az, hogy neked jó, nem jelenti azt, hogy neki is! Túl sós, fűszeres, ilyesmire nincs szüksége a kutyának, nem jó neki. Az se jó, ha gyakran váltogatod a tápokat. Mennyi idős a kutyus? Egyáltalán szüksége van még napi két étkezésre?
2009. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Hát igen, alig, 4%, ráadásul most volt a Chappinek egy botránya, miszerint az a 4% hús sem hús, hanem marhavér. A maradék 96% meg gabona éa szója...
2009. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
Második válaszoló vagyok. Megtudhatnám, miért kaptam lepontozást? Gusztustalan, hogy segíteni próbálok, aztán jön valaki, aki arra nem veszi a fáradságot, hogy gépeljen egy sort, csak lefikázza azt, aki legalább ezt megtette. Komolyan mondom, ilyenkor elmegy a kedvem attól, hogy egyáltalán bárkinek is próbáljak segíteni...
2009. máj. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
A lepontozást én sem értem! Miért nem lehet végre elfogadni/felfogni a nagyáruházakban kapható tápok egy kalap sz@rt sem érnek. Gondolom azért, mert árban ezek vannak a gazdi pénztárcájára szabva, azzal meg ki foglalkozik, hogy jó-e vagy sem a kutyának. Pedig itt nem az a pancsere, aki megírja, hogy ezek a tápok csekmetek, hanem azok, akik ezeket a hsz-okat lepontozzák, csupán azért, mert nekik nem telik jobbra, a másik mit okoskodik. Esetleg az eszükbe sem jut, hogy utána kéne nézni/olvasni mi számít minőséginek?
2009. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos nincs mindenkinek havi 10 ezer forintja Acana meg Orijen meg ilyen tápokat venni!Magyarországonmég nem értük el azt a szintet hogy NE LEGYEN ÁLLATKÍNZÁS stb.!

Van aki még a Pedigreejt se tudja megvenni de mégis 19 évet élt a kutyája!Jó annak aki ennyit tud költeni a kutyájára rossz aki nem!

Ha nekem lenne annyi zsebpénzem,hogy Acana ápot vegyek akutyámnak akkor vennék neki,de nincs!És mégis 6 éves a kutyám és ma voltunk orvosnál azt mondta makk egézséges!


Baj nem baj jó a kutyád tényleg okos hogy nem eszi meg ezeket a tápkat!De a főttkajával tényleg vigyázz mert ők nem ehetnek annyi sót a kutyának negyed annyi sóra van "szükségük" mint nekünk embereknek!


És remélem eljön Magyarországra is az a kor,hogy büntetnek és komolyan veszik az állatartás mondjuk minimum kutya chip,ha nem tenyés kutya (és nem tud a gazdi vigyázni a kutyájára ezen a téren)ivartalanítás,súlyos büntetés(pénz) ha megülsz,bántol,kidobod a kutyát, és nem lehet majd olyan kutyatáp tartó cég ahol csak a PÉNZ van a szem előtt

De sajnos nem valószínű hogy megérem ezt a kort(pedig csak 12 éves vagyok),hogy Magyarországon ez lesz,de reméljük.

2009. máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Azért sulykolják itt elég sokan a drága, minőségi tápokat (mert mint elismerik többen: igaz, hogy jobb, de ők nem tudják megfizetni), mert lehet, hogy a kérdező nem is tud róla, hogy ilyen különbségek léteznek (média hatása), és ha megteheti, akkor tud váltani. Itt a válaszok nem azoknak szólnak, akik nem kérdeztek, és tudják magukról, hogy mit engedhetnek meg...

Bárki, aki jobb minőséget ajánl egy Chapinél nem hittérítést végez, hanem felvilágosít, tájékoztat! Ezt vegyük figyelembe!

Ne legyünk már olyanok, ha az én tehenem megdöglött, akkor a szomszédé is... Attól, hogy valaki nem adhatja a minőségi tápot, nem jelenti azt, hogy nem is ajánlhatja másnak.

És ne siránkozzunk, hogy ki mit vehet, adhat meg a kutyájának, mennyi pénz van a pénztárcájába. Szerintem erre senki nem kíváncsi és teljesen felelsleges.

2009. máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

-Először is, egy felnőtt kutyának napi 1 étkezést kell beiktatni!

-A saját ételed nem túl jó neki, mert a sok fűszer, só, stb a kutyáknak káros. Az íze viszont tetszik neki! Lehet azért nem eszi a tápot, mert kevésbé ízletes.

- Az enyémek sem eszik meg a Chappi/Friskies/Pedigree tápokat, hanem olcsóbbat esznek, amiben nincs színezék, sima barna, és nekem évek óta bizonyít! Az egyik kisebb üzletláncban lehet venni, 200 Ft kilója! Egészségesek, izmosak, fényes a szőrük, boldogok...Kell ennél több? A premiumtáp-favorizálók(üzletkötők??) lepontozhatnak, nálam ez bizonyított, ez TÉNY!


És ne változtatgasd a tápot, mert nem jó a kutyának! Ha kicsit "megunja", áztasd be, vagy önts rá egy kis húslevest(pár 100 FT-ból tudsz főzni egy hétre valót!), akkor meg fogja enni!

2009. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes!:D Aki a kutyaszaporítás ellen van, az biztos tenyésztő és rontja az üzletét. Akik minőségi táppal etetnek, vagy ajánlják, azok pedig üzletkötők!

Ne csináljuk már ezt, légyszi!!

2009. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanulságos volt mindegyik.


Nos, a prémiumtápokat nem tudom megvenni, bár megtehetném, de a saját élelmemre sem jut annyi pénz egy hónapban, mint amennyibe ezek a tápok kerülnek.


A hústartalomról is írtatok, hát nem tudom mit gondoljak, mert az állatorvos javasolta, hogy vegetáriánus tápot kapjon, mivel ekcémás kiütése volt, és a húsos tápokat okolta miatta. Most gyönyörű a szőre.


A főtt ételekből főzeléket kap, csontokat, levest, kenyeret beáztatva, tésztát, krumplit, nagyon fűszeres ételeket nem eszik.

2009. máj. 14. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!