Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 napja van nálunk a kutya?...

7 napja van nálunk a kutya? Ha veszett lenne akkor már lennének arra utaló jelek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne veszett? Nem jellemző, hogy veszett kutyák szaladgálnának kishazánkban.
2011. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy veszett, de úgy tudom, akár hónapokig is lappanghat a veszettség.
2011. nov. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na,fasza,akár hónapokig is lappanghat...
2011. nov. 30. 11:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
évek óta nem észleltek veszettséget Magyarországon. sem kutyák sem rókák, vagy egyéb állatok körében, hála a vakcinázásoknak. nagyon-nagyon elenyésző az esélye annak, hogy veszett legyen, de ha valakit esetleg mégis megharap, akkor feltétlenül menjetek vele orvoshoz! még akkor is, ha maga a seb nem vészes!
2011. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem harapott meg senkit,max.megnyalta a kezemet
2011. nov. 30. 11:20
 6/10 A kérdező kommentje:
Másik ország,nem Mo de határos
2011. nov. 30. 11:20
 7/10 A kérdező kommentje:

Nálunk,azaz Szerbiában van még veszett állat

[link]

2011. nov. 30. 11:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon aggódsz, akkor létezik teszt, amikor is az állat véréből kimutatható, hogy vannak-e ellenanyagok a szervezetében, vagyis hogy volt-e oltva az utóbbi időben. Ez pl. kötelező, ha mondjuk Nagy-Britanniába akarsz kutyát bevinni. Nem tudom, hogy ez a fertőzöttséget kimutatja-e, veszettséggyanús állatoknál karantént szoktak alkalmazni, de hogy más teszt is van-e, azt nem tudom.

Hívj fel egy állatorvost, biztos tud segíteni.

2011. nov. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok!A veszettség kettő hét alatt kiderül. Ha addig nincs jele, akkor nem beteg. 2 hét!Agresszív, imbolyog, nyálzik...stb.Tényleg minimális az esélye, hogy beteg legyen, de ha a nyála is fertőz, ha akár egy karcolás is van a kezeden amit megnyal. Azért tartják azokat az állatokat is két hétig karanténban, akik megharaptak valakit. Ha egyből agyonlövik vagy elaltatják a gazda kérésére akkor jöhet az oltássorozat az áldozatnak. Ennyi idő alatt tuti kiderül ha baj van. Mert ugye gyógyíthatatlan, gyorsan öl.
2011. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13:10es vagyok.... nem jól írtam. A nyála is fertőz!
2011. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!