Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 12 és egy 15 kg-os beaglen...

Egy 12 és egy 15 kg-os beaglenek hány gramm Acana Adult Dogot kell adni? Az Acanából biztos, hogy kevesebbet kell adni, mint pl. a Pedigreeből?

Figyelt kérdés
Naponta kb 1 órát sétálunk. És a 15 kilós fiú szerintem kicsit sovány, pedig napi 200 g-ot legalább kap.
2009. máj. 9. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Csak nem Evelinke ismét????
2009. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Olvasd el, ott van a zsák hátulján, de akor be is írhatod keresőbe, és akkor kiadja az Acana oldalát ahol leírja az adagolást is! És BIZTOS, hogy kevesebbet kell adni belőe. Nekem is ennyi kilósak a kutyáim, és Acana-t esznek, de keresd meg... Sokkal kevesebb idő megnézni a honlapjukat, mint várni a kérdésekre.
2009. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Minden prémium tápon tételesen fel van sorolva, hogy mekkora súlyú kutyának mennyi a napi adagja belőle. Az én kutyáim hetente max 2-szer kapnak mellé házi kosztot (nem főzeléket), ezen kívül mást nem esznek, és mindegyik nagyon jó súlyban van. Ha a kutyád valóban kórosan lesoványodna, akkor se etesd össze-vissza minden szutyokkal, attól csak az emésztése lesz rossz. Próbálj meg olyan tápra váltani ami aktívabb kutyáknak van.
2009. máj. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az Acana oldalán meg a táp hátulján már megnéztem. És 10 kilósnak tudom 115 gramm kell, de ez nem kevés? Miután megették még mindig sokat ennének, ami végülis jó, mert szeretik. Nem kórosan sovány és nem látszik ki a bordája se, de szerintem még hízhatna egy kicsit. A másik nem sovány.

Egyébként igen Evelin vagyok, de akkor nekem már nem is válaszolsz? Lelehet szálni rólam. Hidd el én is beléd tudnék kötni, csak nem nézegetem ki vagy és még milyen oldalakon vagy fent, mert nem érdekelsz.

2009. máj. 9. 18:17
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
És miért nem tudod feltalálni magad, hogy ha 10 kilósnak annyi kell akkor mennyit adjál egy 15 kilósnak? Nagyon nehéz? És ha szerinted még zhízhatna egy kicsit az jelenti azt, hogy tényleg így van...
2009. máj. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Látom amásnak sem tudsz normális válaszokat adni. A 64%-os válaszok már igencsak az alsó határt súrolják.

A többieknek köszi a választ. Akkor etetem őket úgy ahogy eddig.

2009. máj. 9. 18:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy menyi 115 és 225-nek a közepe, de mennyit kapjon hogy még egy kicsit hízzon? Tudom, hogy erősödni kellene neki és nem hízni, de nem könnyű annyit futtatni, hogy elég legyen neki.
2009. máj. 9. 18:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 170-et kéne kapni neki hogy hizzon.
2009. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Egy 15 kg Beagle kan nem sovány,hacsak a marmagassága nem nagyobb a megengedettnél.Egyébként a kanoknak lehet emelni az ajánlott adagot ők nem olyan hajlamosak az elhízásra mint a szukák.A zsákon feltüntetett adagolás pedig csak tájékoztató jellegű,hisz nem lehet minden 15 kg-os kutyának egyforma az emésztése az aktivitása és nem utólsó sorban az örökölt tulajdonsága na és fajtajellege.Igazából nekem is Beaglejeim vannak,azt tudom neked javasolni hogy emeld meg a kan adagját és oszd el 2-3 részre úgy hogy az esti adag legyen a legnagyobb hisz akkor fogja legjobban hasznosítani a bevitt táplálékot ha utána pihen,vagy ha mindenféleképp ragaszkodsz az Acanához akkor nézzél belőle nagyobb energia tartalmút és a régi táppal keverve fokozatosan állítsd át a kant úgy hogy a régi táphoz napról-napra egyre többet keverj az újból és pár nap alatt az arány átfordul az új táp javára majd egy hét múlva már kaphatja tisztán is.De ha nem akarsz tápot váltani akkor adhatsz a táp adag mellé pluszba főtt csirke fejet,tepertőt...De azért ne csinálj belőle mozdony Beaglét,az nem szép:)))
2009. máj. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Én nem javaslom, hogy hízlald. Az Acana nagyon jó táp, bízhatsz benne, hogy ennyi tényleg elég neki. Vagy ha mindenképpen hízlani akarod, előbb kérdezd meg az állatorvost.
2009. máj. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!