Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Napi szinten tudnék vele foglalkozni, szeretk sétálni, és hetente 2-3 órás túrákat szoktam tenni, viszont egyedül,tehát valami olyan kutyát szeretnék találni, amit be lehet tanítani kísérőebnek,hogy megvédjen. Valami közepes méretűre gondoltam,Dog Chow-t kapna,és néha bejöhetne a házba,de nem lakna ott állandóan. Ja, és természetesen kertes kutya lenne :) Nincs más állatom, és nem igazán érdekel, hogy a gyerekekkel megbízható-e (ez úgyis neveltetés kérdése). Járatnám kutyasuliba, és az agilityben is kimeríthetné energiáit. Szóval...tudtok párat ajánlani?
2009. máj. 9. 16:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is a mudit ajánlanám, az előttem lévő mudis már minden lényegeset leírt.
2009. máj. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%
Minden pulinak zsínóros a szőre. Ha nem zsinóros, akkor nem puli.
2009. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Na ezt mondtam én is... Akkor jól gondolom...
2009. máj. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
:) örülök,hogy ezt megbeszéltük XD és mit gondoltok a tervuerenről,svájci fehér juhászról, vagy a dobermannról?
2009. máj. 9. 17:15
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
a pulis vagyok, van olyan puli aminek nagyon hosszu és orsoban csomosodó szőre van, de vannak olyanok, pl az enyém, ami fajtiszta, csak nem ilyen nagy csomonak néz ki, hanem csak simán rasztásodik a szőre, s olyan hosszura meg se nő! egyébként tényleg fajtiszta, fekete a szájpadlása teljesen, s kis könyvem is van hozzá!
2009. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint én akár a dobermannt is ajánlanám,normális nevelés úgy gondolom kiváló kutya,aki imád mozogni,tanulékony és ha kell meg is véd.Egyáltalán nem olyan mint a híre.Sokan félreismerek.Bár tapasztalatom csak egy dobermann-rottweiler keverékkel van.A német juhászt szintén ajánlanám én is,nagyon sokoldalú kutya.Bár ugyanígy alkalmas túrákra és személyvédelemre a boxer is.Ez csak pár a sorból,bőven van választási lehetőség.A kutya személyiségének formálása pedig elsősorban rajtad múlik,bár egy alap természete mindegyiknek van.
2009. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Staffordshire terrier van bátyámnak, szeretnek együtt túrázni, gyalog járnak mindenhova. Nem nagy kutya, és okos pedig még nem is nagyon van tanítva. Ő azért tartja mert olyan faluban lakik ahol a lakosság 90%-a kisebbségi... De mióta kutyával van nem mennek a közelébe se.

Simán tartható bent is, bátyám kutyája is bent alszik, külön ágya van, még jó hogy nem akar kint a kertben aludni, hülye lenne...:D

2009. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Amiket e irtál azok minden szempontból jók neked csak választanod kell.
2009. máj. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
A doberman-t télen nem lehet kint tartani.De a többit igen.
2009. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Tervuerenem van, ő is jó lenne. Lehet kint tartani (imádja a hideget, havat) elmegy veled akármeddig. A szőre nem szorul nagy fésülésre, hetnte egyszer átsimítod a lábait és évente kétszer jól kifésülőd.

Az enyém nem szeret úszni, de a vizet szereti.

2009. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!