Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Napi szinten tudnék vele foglalkozni, szeretk sétálni, és hetente 2-3 órás túrákat szoktam tenni, viszont egyedül,tehát valami olyan kutyát szeretnék találni, amit be lehet tanítani kísérőebnek,hogy megvédjen. Valami közepes méretűre gondoltam,Dog Chow-t kapna,és néha bejöhetne a házba,de nem lakna ott állandóan. Ja, és természetesen kertes kutya lenne :) Nincs más állatom, és nem igazán érdekel, hogy a gyerekekkel megbízható-e (ez úgyis neveltetés kérdése). Járatnám kutyasuliba, és az agilityben is kimeríthetné energiáit. Szóval...tudtok párat ajánlani?
2009. máj. 9. 16:14
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja, és azért nem szeretném fél életemet kutyafésüléssel tölteni,tehát nem egy afgán agárra gondoltam,de a közepes hosszúságú szőr még elmegy :)
2009. máj. 9. 16:16
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Ha agililytizni szeretnél akkor egy terelőkutya lenne a legjobb. Border, belga juhász, ausztrál. Esetleg egy retriever (golden vagy labrador) vagy egy szetter/pointer (bár ők érdekes módon most valahogy kimentek a divatból) Ők bírnák a túrákat is, kertben lakhatnak.
2009. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Igen,de első sorban azért a túrákhoz kellene. :) Az agility csak akkor,ha a kutya is akarja :)
2009. máj. 9. 16:21
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Golden retviver, Labradol retviver
2009. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mind megfelelőek nagyokat gyalogolni, bár a border és az ausztrál kicsit izgága.

Ezen az oldalon bal oldalt találod a FAJTABEMUTATÓ menüpontot, ott jó leírások vannak a kutyákról, segít választani.


[link]

2009. máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak! :)
2009. máj. 9. 16:25
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Mudi! Imád mozogni. Nem vadászik, megvéd, feltétlenül engedelmes, kzepes termetű (40-45 cm). Igénytelen. Szőre közepesen hosszú, a farkán akár 10 cm is lehet, vszint tilos nyírni, fürdetni nagyon ritán, fésülni csak vedléskor, meg ha nagyon muszáj, hogy ne veszítse el az eredeti tulajdonságait. Agilityre tökéletes. Csodálatosan fordulékony és gyors. Bármit megtanul amire képes fizikailag, nem tucatkutya, sok színben létezik, új sportokat is kipróbálhatsz vele (pl terelés). Egygazdás. Ereje van abban is, hogy nem tudják róla elképzelni,hogy meg tud védeni aztán mégis. :D Tapasztaltam. :D
2009. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm,jól hangzik :)
2009. máj. 9. 16:42
 9/26 anonim ***** válasza:
54%
Én a pulit ajánlom! Ősi magyar kutyafajta. Nekem is ilyenem van, nem az az orsoszőrű, csak a sima, a szőrét elég havonta egyszer átkefélni, imád mozogni, a természetben lenni, és nagyon okos fajta, tanítható! életem egyik legjobb választása volt ez a pulikutya:)
2009. máj. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
Minden pulinak olyan szőre van... Milyen pulid van neked? Le van nyírva szőre? Olyan puliről én nem hallottam aminek nem rasztásodik a szőre...
2009. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!