Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez tudok fordulni ha a...

Kihez tudok fordulni ha a szomszéd kutyája veszélyezteti a gyerekem testi épségét?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom. A szomszéd egy nagytestű kutyát vásárolt. Megkérdezte, hogy beleegyezünk-e, mi nemet mondtunk mert kisgyerekünk van és előbb-utóbb feltételeztük, hogy konfliktushoz vezetne. Természetesen meghagyta a kutyáját. Nincs póráza, nekem is derékig ér. Ha megy sétálni lefut a negyedikről, a gazdája pedig lesétál. Ha ép ott tartózkodunk majdnem föllök (akkora mint a gyerekem). Szóltunk már neki, de semmi. Mindig azt mondja, hogy nem bánt. Tegnap is lealudt a lámpa, mire felkapcsoltuk már ott volt és bökdösött. Hiába kiabált neki a gazdája nem hallgatott rá. A gyerekem halálra van rémülve.
2011. nov. 8. 20:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%
jegyző...
2011. nov. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Senkihez.Joga van kutyát tartani.Ha valóban veszélyes lenne,nem engedné el.A kutya csak érdeklődik,a gyerekez kell megtanítani a kutyával bánni,ez esetben levegőnek nézni.
2011. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Tehát joga van a lépcsőházban póráz nélkül hagyni rohangálni a kutyát?
2011. nov. 8. 20:14
 4/24 Akiteki ***** válasza:
66%
Eleve úgy indultál, hogy kerested a konfliktust. Nem történt ugyan semmi, de csinálod a fesztivált.
2011. nov. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek az előttem szólókkal, attól, hogy nagy testű, nem biztos, hogy veszélyes is. Az, hogy bököd az semmi más, csak játék. Ettől függetlenül neked is igazad van abban, hogy nem kéne semmilyen kutyának megengedni, hogy kikerüljön a gazda látóteréből, az én kutyám is leszalad a lépcsőn, de bevár minden lépcsőfordulóban.


Elvileg póráz használatra kötelezve van a gazda, és ezt nyugodtan át is verheted a közös képviselőn, hogy tartassa be.

2011. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem te túl parázod a dolgot...ha nyugodtan szólnál neki, hogy tegyen pórázt a kutyára amíg leérnek akkor szerintem megtenné. szépen mond el, hogy túl gyorsan jön le a kutya és félsz hogy felborít.

a kutya ezek szerint nem agresszív és nem problémás. A kisgyereked meg azért van halálra rémülve mert ráragasztod és a te reakcióid azok amik táplálják a félelmét.

2011. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

semmit nem tudsz tenni.

elefántot a bolhából.az ilyen értelmes szülők miatt van minden kutyás leszólva,bocs de ez az igazság!

2011. nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek,miért veszélyeztetni már pont a te gyereked testi épségét?...Mást nem zavar,mi?
2011. nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Én csak egy pórázzal beérném, többször is megkértük. A kutya kb 1 hónapja van nála (ezek szerint jól ismeri!!!).

A kutyapisin már túl vagyok. Néznem kell állandóan hova taposok.

2011. nov. 8. 20:33
 10/24 A kérdező kommentje:
Bocsi, több kisgyerek nincs a házban.
2011. nov. 8. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!