Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik táp a legjobb a 3 közül?

Melyik táp a legjobb a 3 közül?

Figyelt kérdés

Rotti kölyköknek(5 hét) lenne.

1. Pedigree Puppy Lamb and Rice

2. Dog Chow Puppy Large Breed

3. Chicopee Puppy L.B.


Tudom, hogy itt sokkal jobb(és drágább) tápokat ajánlanak a legtöbben, de én konkrétan erre a 3-ra lennék kíváncsi!


2009. máj. 8. 09:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2. vagy 3. Összetétel alapján válassz a kettő közül. Neten a 3.-ról nem találtam semmi érdemlegeset!
2009. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az első kettő közül inkább a másodikat ajánlanám. A hármas számút nem ismerem. De valóban vannak jobb tápok, amikől végülis olcsóbban jössz ki, mert kevesebb mennyiségre van szüksége belőlük a kutyáknak. Ha mástkor, de egy éves korig főleg egy nagy kutyának áldozni kell a legjobb minőségre, mert ez egy nagyon fontos korszak.
2009. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én is csak ezt találtam, de nem túl bőbeszédűek...


[link]

2009. máj. 8. 09:57
 4/16 anonim ***** válasza:
A webkutya leírása alapján nem tűnik rossznak, de második helyen szerepel összetételben a búz-kukorica. Ráadásul csak húsliszt van benne... Jó lenne, ha a csomagoláson meg tudnád nézni az összetételt, majd a beltartalmi értékeket. A Dog Chow-ra azt írják, hogy 25% fehérjét tartalmaz, ami jól hangzik, de ha az növényi fehrje, akkor már nem annyira nyerő a kutya számára.
2009. máj. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én a másodikra szavazok .. ha szükösebb a hónap akkor az enyémek is azt eszik ... nincs vele problémám.
2009. máj. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Másodiknak!

Levezetnéd ezt pontosan?

Ez a 3 kb 600 Ft/kg áron van.

Ami 800-1000-1200 Ft/kg, abból 2/3-1/2-annyi elég??


Én szeretném nekik a lehető legjobbat nyújtani, ebbe ezek még beleférnének, de ha a drágább tovább elég(és így a napi költség ugyanannyi, meg jobb is a minőség), akkor azt veszem!

2009. máj. 8. 10:02
 7/16 A kérdező kommentje:
Vagy ha vesszük akkor a Dog Chow-t, ami szállítva 600 FT/kg, meg pl Royal Giant Junior, vagy Acana Puppy L.B., amik 900 FT/kg körül vannak? A drágábból 2/3 annyi kell csak naponta?
2009. máj. 8. 10:11
 8/16 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mennyi kell a kiskutyának a dog chow-ból vagy a harmadikból. De mi is most váltottunk Acana-ra (ami állítólag a legolcsóbb a jók között és mégis aze gyik legjobb) és meglepődtem, hogy a 15 kg-os kutyáimnak egy pohár az adjuk, és még az is több mint kellene!

Meg írod, hogy kölyköknek. Máskor is olvastam itt a rotikról, nem te voltál? Mert akkor a kiskutyák nem maradnak már sokáig, és ha csak egy marad, akkor valóban jobban megéri...

[link] Acana-nál ezt néztem, de ahhoz tudni kéne a másik kettő adagolását, ha pontosan akarsz számolni.

2009. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Én sokáig osztottam-szoroztam, hogy milyen tápot érdemes venni, rendeget tápnak néztem meg az adagolási útmutatóját és a mennyiségben szerintem nincs jelentős eltérés. Nekem most Dog Chow Puppy van itthon, abban 14%hús van, én meg vagyok vele elégedve. Ebből most az enyémnek 45-50 dkg kell egy nap az útmutatója szerint, az Acana 52 dkg-ot ír, az Orijen 42 dkg-ot. Szóval szerintem azokból sem kell kevesebb mennyiség az ETETÉSI ÚTMUTATÓ SZERINT! Felnőtt korban kb. 30-35 dkg-ot ír a prémiumokból az olyan kutyának, mint az enyém, a felnőtt Dog Chow 35-40 dkg-ot, szóval szerintem nem egetrengető a különbség mennyiségben. Még úgy is drágább prémium táppal etetni, hogy valamivel kevesebb kell belőle. Ha bírod anyagilag, akkor tényleg érdemes prémiumot venni, de ne várd azt, hogy ugyanannyiból kijössz, mint egy középkategóiással, mert nem fogsz!


A felsorolt három közül szerintem a Dog Chow a legjobb, én azzal etetek, meg vagyok elégedve vele.

2009. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

5. válaszra


Igen, én kérdeztem mostanában többször is!

Az az igazság, hogy megnézve az útmutatóját, ebből sem kell kevesebb, mint a Dog Chow-bó, vagy a hsonló kategóriásokból.

Kezdem azt érezni, hogy a 6. válaszolóval egyetértve mégiscsak drágább a drágább. Persze biztos jobb is, abban viszont én nem hiszek!

Sok Rottim volt már, de egyik sem kapott premium tápot, de mind erő, izmos volt, szép szőrrel.

A mostani 2 is 220 Ft/kg-os tápot kap 1 éve, de gyönyörűek. Mikor jöttek előjegyezni/foglalózni a kicsiket, meg is jegyezték többen is, hogy milyen izmosak a kutyáim, meg biztos sokat fürdetem őket, mert olyan szépen csillog a szőrük!

Azért köszi a válaszokat, még megrágom a dolgot!

2009. máj. 8. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!