Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem figyel rám a kutyám :S (? )

Nem figyel rám a kutyám :S (? )

Figyelt kérdés
Német juhászkutyámmal járunk kutyaiskolába. Reggel mindig alig várja már hogy elinduljunk, amikor pedig odaérünk és bemegyünk a kapun, 10 perc után menne hazafelé, szünetben mindig arrafelé kell vele menni. Ha a kapu közelében helyben maradást próbálnánk gyakorolni, az istenért nem marad fekve, folyton feláll és elkezd a menni a kijárat felé. Elvittem a pálya másik végébe, na ott valamennyire helyben maradt, kb minden másodikra sikerült is vele rendesen megcsinálni. De ha nagy nehezen ottmarad a helyén, akkor sem rám figyel, a többi kutyát bámulja, pedig vagy 100 métere vannak tőle. Hogy tudom magamra vonni a figyelmét? ha pisszegek neki vagy a nevén szólítom akkor feláll. Ja és a többi kutyát támadja, de erről már valamennyire kezd leszokni. Ja és rámorgott a kiképzőre, pedig emberekkel jól van szocializálva!
2011. okt. 15. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Talán kérdezd meg a kiképződet. -.-
2011. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megvolt... Azt mondta, hogy pisszegjek neki....
2011. okt. 15. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, de azért jársz kutyaiskolába és fizetsz is érte, hogy ott megoldják ezeket a problémákat, nem?
2011. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rendben, pisszegés nem használ. Mondjon más ötletet! Egyébként ha helybenmaradás van, miért kellene rád figyelnie? Az is lehet, hogy túl fiatal és még nem tud olyan hosszú ideig koncentrálni. Elég nehéz úgy tanácsot adni, hogy nem ismerünk, nem ismerjük a kutyádat és a körülményeket.
2011. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ez jó tanács. "Pisszegjél neki..." Én nem vagyok oktató, de ilyeneket én is tudnék neked tanácsolni.:)
2011. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem 3 dolog jut eszembe hirtelen:

1) Dekoncentrált a kutyád.

2) Kicsi a kötődése feléd.

3) Nincs elegendő motivációja.

[ esetleg 4) Nem érti a feladatot. ]


Vagy ezek kombinációja. Lehet, hogy túl fiatal, lehet, hogy túl nagy lépésekben haladsz és túl nagy feladatot vársz tőle... Ezért kellene hogy olyanok segítsenek, akik már ismernek benneteket!

2011. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Jézusom, már itt tartunk, hogy a kutyiskolán fennálló problémákat is gyakorikérdéseken akarjuk megoldani... Közeleg a világvége...

B*szogasd a kiképződet, vagy válts iskolát.

2011. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mennyi idős a kutya?? mert ha fiatal akkor tuti az a gond..nekünk most van egy 4,5 hónapos kutyánk az ül , fekszik, marad parancsokat elég jól tudja bár a marad az csak pár másodpercig bírja ki..de mi ezt a fiatalságának tudjuk be majd ha nagyobb lesz jobb lesz..de szerintem is válts sulit ha a kiképző nem tudja megoldani a problémát az elég gáz..te fizetsz neki időt szánsz rá és ő meg nem csinál konkrétan semmit..
2011. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát igen. 1.5 éves amúgy úgyhogy nem ez a gond. Váltsak sulit? hát nem lesz könnyű, mert ez az egy van a környéken, és valahova muszáj járni :S egyébként ez 2 héttel ez előtt volt (hogy megkérdeztem a kiképzőt) azóta nem voltunk sajna. De szerettem volna itthon is gyakorolni, azért raktam fel ezt a kérdést...
2011. okt. 18. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!