Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák csak kölyökkorukban...

A kutyák csak kölyökkorukban ilyen elevenek vagy később azért lenyugszanak?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes border collie-m, nagyon keveset alszik és mindent megrágcsál (főleg az embereket), hiába is szólok rá.
2011. okt. 13. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy border azért soha nem lesz "nyugodt" kutya. nagy a mozgásigénye, feladatokra van szüksége,különben nem bír magával. Ha az utolsó oltása is meglesz menjetek kutyaoviba, ott te is megtanulod majd, hogy szólj úgy rá, hogy nelegyen "hiába"
2011. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyilván meg kell nevelni, de egyébként saját tapasztalat szerint olyan másfél éves kor körül lenyugodnak.
2011. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
játssz vele sokat. főleg cibálós játékkal (azért a fogváltás idején csak óvatosan..) ez nem csak arra jó, hogy lefáraszd, a kapcsolat építéshez is nagyban hozzájárul. ebben a korban meg amúgy is rendkívül fogékonyak, ha van kedved, javaslom a klikker tréninget, videó portálokon rengeteg ötletet gyűjthetsz :)
2011. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát a border elég pörgős fajta, sok nyugalomra ne számíts később se.
2011. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kutyaoviban az "Óvónéninknek" 2 border collie-ja van, agilityzik velük, nagyon ügyesek, szerintem járjátok ki ti is az ovit, sulit stb. és az agility nektek is szuper lehetne :)
2011. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, egyelőre arra várok mikor vihetem már ki végre, itt bent a szobában nagyon unatkozik, pedig elég sokat foglalkozok vele. Talán utána már kicsit könnyebb lesz.
2011. okt. 13. 10:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem most biztos meg fognak kövezni, de én nem vártam meg az összes oltást. 1 oltása volt a kutyámnak, amikor levittem. Mostanra már megvan az összes. Semmi baja nem lett, ezerrel figyeltem, hogy semmilyen kakival ne érintkezzen ill. más kutyákkal nem engedtem össze (kivétel ezalól ismerősök kutyái, akikről biztosan tudtuk, hogy oltva van).
2011. okt. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám egy vizsla-schnauzer keverék, és most lesz 16 hónapos. Aktívabb, és játékosabb, mint valaha! Ő ilyen nem fogja kinőni! Az anyja fajtatiszta óriás-schnauzer, apja meg szintén fajtatiszta magyar vizsla. Mindkettő ilyen heves, játékos természetű,nagy mozgásigényű, ezért kár is lenne mást várnom tőle. Ez a génjeiben van. A te kutyád is ilyen vérmérsékletű lehet, mivel terelőkutya. A legjobb, amit tehetsz, hogy sokat mozogsz vele. Ha elfárad, akkor nyugodtabb lesz. Ezt tudom tanácsolni, tapasztalatból.Ha nyomon tudod követni a felmenőit, abból reális képet kaphatsz, hogy mire számíts kutyád energiaszintjével kapcsolatban.
2011. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ki lehet vinni igazából most is, bár lerakni persze nem ajánlott, de ölben, táskában viheted buszozni meg világot látni, az agyát az is fárasztja, sok inger, idegen szagok, zajok, és ha nem teszed le a földre, akkor nem is fog elkapni semmit. Hátha segít egy kicsit :) Na meg megtanul nyugton maradni, az sem egy utolsó dolog.
2011. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!