Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelba való egy golden...

Panelba való egy golden retrieverer fajtájú kan kutya?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 19:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

figyelj! sokan mondják azt, hogy nagy kutya nem való laksába. Igaz, van benne valami, de a kutya akkor a legboldogabb, ha a gazdája közelében lehet, és ha elegendő mozgás van neki biztosítva a sétákon (futkározás, hétvégenként szabad hancúrozás egy angy szabad téren), akkor a kutyának mégjobb, ha lakásban lakik. :)

Csak persze számolni kell a gyakrori takarítással, ugyanis a szőre ilyen világos kutyának hamar meglátszódik a szőnyegen kanapén, és persze a ruhán (tapasztalat).


u.i.: golden retriever helyesen írva.


:o)

2009. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
igza van a uz elöttem szolonak,ha megvan a mozgásigényének megfelelö mozgás,akkor oly mindegy hol van.
2009. ápr. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
54%

Szia! Nekünk golden retriverünk van, 2 éves kan kutya.

Kertes házban, egész nap lót-fut rohan. Imád kint lenni, úszni, ez nem panelkutya. Ne haragudj, hogy ezt írom, nem a nagyságával van gond, hanem a mozgásigényével.

Szerintem nézzél valami másik fajta kutyát ami tényleg jól is érzi magát bezárva.

2009. ápr. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Szinte bármilyen kutya kiválóan elvan panelban, sőt a legtöbbnek sokkal jobb dolga van ott, mint a kertben egyedül egész nap. Így együtt élsz a kutyával és olyan kapcsolat alakul ki köztetek, ami egy kerti kutyánál sohasem. Van azomban egy nagyon komoly hátránya a panel életnek. A rendszeres és kihagyhatatlan séta, ami kellemetlen ha később mennél haza a szokásosnál, máshol aludnál, esetleg bulizni lenne kedved séta helyett. Téle és rossz időban, esőban hóban is ki kell vinni. Én tartottam panelban több kutyát is, volt közte Golden is, ezen a kellemetlen kötelezettségen kívül semmilyen gond nem volt ezzel sosem. De ez sem a kutya gondja volt, hanem az enyém:)
2009. ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem jobban járnál, ha egy kisebb testű kutyust választanál, mert azzal sokkal kevesebb gond van. Mondjuk megfelelő mozgatás mellett egy golden is jól érezheti magát panelban, bár ezt nem tudják túl sokan biztosítani
2009. ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Igen is, meg nem is! Igen, ha megfelelő gondozást tudsz nyújtani a kutyádnak, ha megfelelő kapcsolatot tudsz kialakítani vele és főleg igen akkor, ha a kutyádat rendszeresen edzed, sétáltatod, futtatod és mindenfajta igényét kielégíted. A panelban lakás csak egy kis része a kutya életének, ahogy a tiédnek is. Semmilyen kutya nem való a panelba /de még kertes házba sem!/, amelyiktől mindezeket megtagadják, nem tekintik családtagnak és szükségletei kielégítéséről nem, vagy csak immel-ámmal gondoskodnak.
2009. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem panelba csak aranyhalat,vagy hörcsögöt tarts,esetleg vmi madarat!Nem izgat ha lepontoztok!Ez az igazi állatkínzás!!Nem fogsz tudni biztosítani neki annyi mozgást mindennap ami kéne neki. Ne légy önző,gondolj arra a szegény kutyára.
2009. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk belgánk volt lakásban. Szeretett ott lenni, természetessen sokat voltunk sétálni. Költözés után ki-be járó kutya lett. Szerintem a megvan a megfelelő mozgás, és ha nincs bezárva az előszobába akkor jól fogja magát érezni.
2009. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
14%

Így együtt élsz a kutyával és olyan kapcsolat alakul ki köztetek, ami egy kerti kutyánál sohasem.

EZ NEM IGAZ! Kikérem magamnak ezt a butaságot... Olyan kapcsolatom van a kutyáimmal mint keveseknek. És kint laknak! Bármit megtesznek nekem, bíznak bennem, feltétlenük szótfogadnak ésatöbbi... A család tagjai, együtt élek velük, csak épp nekik kint van a kenneljük, mi meg az ágyban alszunk... Nahát milyen gonosz dolog... És ők tudják, hogy íyg természetes... A kerti kutyáim ugyanolyan jól, sőt jobban is szerepelnek versenyeken, mint akik az ágyban alszanak... Na akkor most mi van?

2009. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
A versenyeken jobban szerepelnek, sőt jobban is dolgoznak a kennelben tartott kutyák. Nem erről beszéltem. A lakásban, veled élő kutyát mélyebben ismered meg, mint ahogy ő is téged. Nem véletlenül terták a sportkutyákat kennelben de nem ez volt a kérdés. Akik pedig lázadnak és azt hiszik, hogy egy kutya minél nagyobb, annál nagyobb a mozgásigénye is, az egyszerűen téved. Nagyjából a fordítottja az igaz. Egy bernáthegyi vagy német dog sokkal jobban elvan a lakásban mint egy foxi. Gyökerek.
2009. ápr. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!