Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó kaják ezek a kutyámnak?

Jó kaják ezek a kutyámnak?

Figyelt kérdés
2 éves havagenese és kap Chapit, Pedigreet amit a mi kajamaradékunkal keverek ösze. Sajna több pénzem nincs öt etetni. megfelel ez?
2009. ápr. 28. 22:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
77%

Inkább vegyél neki pulykaszárnyat! ha 25 napból egyen kap, már megvan a 4%!!! A kutyatápban nem lehet jobb anyag, mint amit te veszel. S az lesz az ideális összetétel, amit megengedhettek magatoknak. Te s a kutyád.

Ha munkanélküli vagy, van annyi időd, hogy megfőzd neki.Akkor meg minek a táp? Van ehhez irodalom, ha olyan jót akarsz. Megfőzöd négy-öt napra.

2009. ápr. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
81%

Arról még nem hallottál,hogy a kutya táplálékigénye más,mint a miénk?

És nem a kutya akart hozzánk jönni,mi választottuk őt,hadd kapja már meg mindenből a legjobbat!

Mi is csórók vagyunk,igen.De inkább a kutyámnak vettem jó minőségű bolhanyakörvet meg kaját,mint magamnak bérletet.

Mi is sz@r minőségű kaját eszünk,igen,ilyen pl. a felvágott.Nem véletlen,hogy az onkológiai osztályok tele vannak rákbetegekkel.

Meg egyébként sok olyat ismerek,akinek a segílykéből cigire,piára,játékgépre telik,nijncs melójuk,de egész nap a kocsmában rohadnak,otthon meg gyártják a gyerekeket.

A cigi meg pia helyett én inkább a kutyámra költök.

2009. ápr. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%

Ha főzöl a kutyádnak olyat,amiben benne van hús,vitamin,zöldség stb.minden,ami kell neki+a gáz vagy villany ára,mindjárt olcsóbb a jó táp.

Én heti 1-2 nap adok egyébként Hill's marhahúsos tápot,a többi napon főtt kaját kap,pl.marhaszív(400 ft/kg)meg rizs vagy tészta.

De mániája a tojásrántotta hagymával,abból is kap,ha az van.

Amióta jó tápot eszik,rendbejött az emésztése és a szőre is szép.

Nagyon a tápok ellen voltam eddig,de a tapasztalatom azt mutatja,hogy tényleg jók.

És állatorvosra azóta alig költünk,csak az oltások.

2009. ápr. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
50%
Hát már ennyi eszed van akkor menj vissza az iskolába és tanuld meg, hogy a kutya húsevő, az ember meg mindenevő!
2009. ápr. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%
Régebben én is chappivel etettem,sajnos. Mert a kutyámnak izlet csak hát egyfolytába fogyott. Amikor már nagyon meglátszott rajta akkor az orvosnak megmutattam és egyből az ennivalójára kérdezett hogy mit kap,én mondtam hogy chappi. Az orvos ajánlotta hogy térjünk át egy jobb minösségű tápra. Át is váltottunk mert nem tudtuk nézni hogy fogyjon.Rá 1 hónapra már rá se ismertünk hogy milyen erős szép kutya lett.Én ajánlom hogy legalább a dog chow-ra váltsátok le a chappi-t meg a Pedigree-t. Ja és a Pedigree-be a fehérje mind növényi eredetű amire egy kutyának nincs szüksége.És perük is volt már ebből.Ja és az igaz hogy nem lehet könnyű de ha pedigree-t is veszel akkor keverj mellé valami jobb minösségűt.
2009. ápr. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:
23.52? Rohadt kutya? Tudod ki a rohadt. Max te...
2009. ápr. 29. 07:05
 47/62 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, elolvastam most az összeset. Nem gyöztek meg azok akik azt mondták nehogy már a kutya jobbat egyen. mert ő régen eukanubát kapott, de az drága volt miután elvesztettem a munkám. sőt után sokáig még azt kapott mert ibkább mi nem ettünk. de most már eljutottunk oda hogy mi sem eszünk jó kaját, ő sem. De veszek Acanát a boltban májusban, én tudom hogy más kell neki és nem maradék, de azt hitem ez nem olyan rosz, de már látom hogy igen és elhszem.

Köszi a válaszokat amik felnyitoták a szemem.

2009. ápr. 29. 07:11
 48/62 A kérdező kommentje:

ez a marhavéres stori brrr. kiráz a hideg. biztos nem adok már ilyen sz*rokat a kiskutyámnak. egyébként rajta is meglátszott hogy gagyival van etetve mert könyen törik a szőre és elég fakó is lett azóta.

de akkor az Acanából tuti eégkevesebb?

2009. ápr. 29. 07:15
 49/62 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem válassz középutat: javasolnám én is a Dog Chow-t, ha rosszabbul megy akkor az én kutyám is azt kapja (most azt eszik pro plannal keverve, de ő 40 kilo, elég nagy a fogyasztása :) )

Ami ehető olcsó táp még az a Fressinek a Multifittje, az sem drágább a Chapinél, de lényegesen jobb összetételü.

A kajamaradékkal a sóbevitelre ügyelj, abból sokkal kevesebb kell a kutyusnak mint nekünk .. nehogy rámenjen a veséje.

2009. ápr. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Acana etetéssel kapcsolatos kérdésedre válaszolnék: én egy spánielt etetek vele (a kutya kb 11-12 kg) és az útmutató szerint így kéne kapnia:


"10-20 kg: 150-225 g (normál aktivitás) 200-295 g (magas aktivitás)"


Mivel közelebb van a súlya az alsó határhoz, én naponta kb. 120 grammot adok neki, néha kevesebbet és így is kikerekedett tőle (korábban 10-11 kg volt, de a táp mellé jutalomfalatot is bőven kapott)! Szóval hidd el, ha jó minőségű a táp, elég keveset adni, persze furcsán néz ki a tál alján az a "pár szem táp", de elég neki. Ha tudtok, néha azért a főtt zöldségekből kapjon Ő is - bár tudom, a kutya húsevő, de igenis a vadon élő állatok is ettek/esznek mást is húson kívül.


Hidd el, hamar behozza az árát, és valóban kevesebbet kell majd tápra költeni.

2009. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!