Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó kaják ezek a kutyámnak?

Jó kaják ezek a kutyámnak?

Figyelt kérdés
2 éves havagenese és kap Chapit, Pedigreet amit a mi kajamaradékunkal keverek ösze. Sajna több pénzem nincs öt etetni. megfelel ez?
2009. ápr. 28. 22:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
84%
Ez a két táp rossz minőségű. Inkább akkor főzz nekik te... :S
2009. ápr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
de nincs pénzem husra, mi is általában fözeléket eszünk meg ami olcsobb.
2009. ápr. 28. 22:33
 3/62 anonim ***** válasza:
86%

Ha nincs pénzed másra, akkor megfelel, nemhiszem, hogy több baja lesz, mintha a pénzhiány miatt a többezres tápokból tizedannyit kapna, mint ami elég neki...

//én nyershúst,csirkebelsőségeket és tojást adok a macskámnak enni(tudom te kutyáról kérdezel, de most máshová akarok kilyukadni:) és olcsóbb tápot(fitt-fun-t -nincs benne színezék, meg whiskast) mert nincs több pénzem, még nem dolgozom, egyetlen szülőm meg rokkantnyugdíjas sajna, szóval ha akarnék sem tudnám mással etetni...Vagyis nálam nem az számít hogy orijent meg royal canin-t adjak neki, nekem is ennem kell azért néha...és nem, a későbbi jólfizetetett válaszolóknak üzenem: az állatorvos szerint egészséges, szép cica, mellesleg az utcáról mentettem meg//

2009. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
100%

Egy jobb minőségű tápból kevesebb kell,mint az általad írt színezett gabonából(a Pedigree meg a Chappy 4 százalék hús,többi gabona,vágóhídi szemét,pl.a forgács,amire kivéreztetéskor folyatják az állatból a vért,színezék,ízfokozó,mert a kutya számára enélkül ehetetlen lenne),és nem kell mellé még a Ti kajátokból adni neki.

Pl.Eukanuba-val etetsz egy ekkora kutyát,és nem adsz mellé semmi mást,napi kb.77 forintból(!!)jön ki az etetése.

A táp neve Eukanuba Small Breed Maintenance.

Ez csak egy példa.

Egyszerre többet kell kiadni,de mégis olcsóbb a napi etetési költség és ezerszer jobb minőségű kaját kap.

Nem akarlak megbántani,de ha a kutyád megbetegszik az olcsó "tápoktól",miből fogod gyógyíttatni?

Sokezer forintos költségről van szó.

2009. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
83%
Hát képzeld el, hogy soági az én kutyám is azt ette régen, amikor én kicsi voltma! Tudod hogy néz ki? A fekete szőre szürke, nem öntisztuló, rövid (pedig göndörnek kéne lenni), egy szimpla vedlés annyira megviseli, hogy szinte kopasz lesz, ja és tegyem hozzám augusztusban vedlik... Ja és a másik kutyám is, mert kettő volt eléjétől fogva! Makk egészségesek, de ez a széségükre ment rá, nyomorultul néztek ki, pedig erős kutyák és a szőrük is ellenálló, de ennyit számít a táp. Ezen kívül rengeteget kakiltak, és a 15 kilójukhoz meg kellett töltenem az egész tálat! Most, hogy én etetem őket cégre, vettem nekik Acana-t (ami elgolcsóbb a jók között). Még csak egy hete eszik de azóta alig van kaki, és nem hatalmas, és EGY POHÁR az adagjuk. 15 kilósak. Ez 6400 Ft volt. Nem hiszem, hogy egy havanese olyan sokat eszik... Te gondold meg... Ha nincs elég pénzed akkor ne tarts kutyát, mert neki is rossz lehet...
2009. ápr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:
77 forint? na azt azért kétlem... ennek 1 kilója olyan 200-300 ft, és 1 kilót eszik vagy 12-13 napig. szoval ezt nem hiszem el.
2009. ápr. 28. 22:52
 7/62 A kérdező kommentje:
mi az hogy ne tarcsak kutyát? akkor dobjam ki vagy mi?
2009. ápr. 28. 22:53
 8/62 anonim ***** válasza:
100%
Látod? 1 kg-t két hétig? Az Acana-ból pl egy ekkora kutyának csak kb 90 gramm kell! Ez egy hónap alatt 1,8 kg... Sokkal olcsóbb és a kutyádnak is jobb...
2009. ápr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
ezekből meg 2 kg kell havonta, ami 600 ft.
2009. ápr. 28. 22:57
 10/62 anonim ***** válasza:
100%
Hogy folytassam. Acana-ból egy kistestű kutyának 3400 Ft 2,5 kg, és ugye az előbb is mondtam, hogy ebből, mivel jó minőségű, elég sokkal kevesebb elég neki mint a pedigree-ből. Így ez a 2,5 kg 2 hónapig kb! Ne mondd, hogy nincs 3000 Ft-od két hónapra...
2009. ápr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!