Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Temperamemtumában mibe különbö...

Temperamemtumában mibe különbözik a kaukázusi és a sarplaninai?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Nekem kaum volt. Elég vad fajta, (farkas/medveölésre lett régen kiképezve) de ha kicsi korában megszokja hogy ki a falkavezér nincs gond (esetleg nyúlkálj bele a táljába, miközben eszik, szokja meg hogy te bármit megtehetsz) . Ajánlom mindenkinek, kivéve kisgyerekhez. (Nálunk 5 éves gyerek is lakott, és semmi gond nem volt. De azért jobb az elővigyázatosság) Szerintem a kau nagyon jó fajta. :))
2009. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egy sarplaninac-ot ismerek. Ő nagyon nyugodt, komoly kutya! Egyszer kijött amikor kint voltunk, és velem volt a kutyám is, és összebarátkoztak, mert lány. Engem figyelemre sem méltatott, csak hagyta, hogy megsimogassam. Amikor viszont jön a postás, kidönti a kerítést is. Szóval ok nélkül nem gyilkol meg. Ha találkozok vele az utcán akkor sem bánt. Viszont van egy mopsz kan is ott, és őt a házban kell tartani, mert összeverekednek. Lehet azért mert egy kis szuka is van. Néha ha nem figyelnek, akkor összeverekszik a szomszéd rottweilerrel (a roti kezdi, még a szukákat is bántja) és alig lehet őket szétszedni. Szóval szerintem egy nyugodt, okos kutya, aki azonban tudja, hogy mikor mit kell csinálni, és nem ijed meg senkitől. Viszont mintha kicsit kisebbnek tűnne, mint a kau. Bár lehet, hogy csak a szőre miatt. És egy picit mintha többet ugatna.
2009. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
CÁfolom egy kicsit az előttem lévőt, remélem nem haragszik. (Első vagyok) Az én kaum annyit ugatott, hogy azon nehéz túltenni :D De egy idő után megszokja az ember...
2009. ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én nem haragszom, csak egy sarpit ismerek megnéhányat szoktam látni egy háznál, és azok elég mozgékonyak... :)
2009. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!