Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mini yorkim remegni szokott...

A mini yorkim remegni szokott mi a teendő?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Először is a yorki egy méretben létezik.


A remegéssel kapcsolatban pedig: ez fajtajelleg, de lehet idegrendszeri probléma is az oka.


Egy yorkit nem árt, pláne ha a standard alatti méretű, 3-4 havonta orvosi ellenőrzésre elvinni, biztos ami biztos.

2009. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
szia!Ez a remegés szokásos a yorkiknál! Itass vele cukros vizet, elvileg az használ (orvos mondta) de elmúlik magátol is (csak ilyesztő)
2009. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
A kutyának a cukor nem igazán tesz jót!
2009. ápr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy átlagon aluli yorkim (1,5 kg-s kan-> egy hete, már csak eunuk). Ő is szokott remegni. szerintem is fajta jelleg, bár akkor nagyobban a kilengései, ha fázik. Ha kint van egészségügyi sétán egyből visszaengedem, és a padlófűtésünket mennyországnak tartja! Imádja. Az enyém speciel krákogni szokott, olyan, mintha fulladozna, valami megakadna a torkán, vagy el lenne dugulva az orra...Nem tudom, hogy ez fajtajelleg e, de ő ezt is szokta még csinálni...(Bár nem egy jó minőségű kutya, tény ami tény, de a szívem csücske!)
2009. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló gondolom arra gondolt,h ilyenkor leesik a vércukra azért remeg. És arra nagyon jó a cukros víz. Nem lesz tőle baja a kutyának.

Jó lenne tudni,h mennyi idős ez a kutyus?! És hányszor kap enni? Mert az ilyen kicsi kutyák sokszor nem tudnak elegendő táplálékot magukhoz venni 1-1étkezés alkalmával, így lecsökken a vércukruk és ez okozhat remegést, akár eszméletvesztést is.

Az előttem hozzászólónak meg csak annyit,h nem ártana megnézetni a dokival a kutyusa krákogását. Az egyik barátnőm ismerőse vett szaporítótól yorkit és tüdőtágulatos a kutya. Úgy hörög, szuszog, mint egy asztmás ember. Csak pár évet jósoltak neki. Nem ijesztgetni akarlak, csak jobb az elővigyázatosság.

2009. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egíszerű félelmi reakció is lehet. Kérdés, hogy milyen helyzetekben jön elő a tünet.
2009. ápr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyusom hörög.

Igaz, csak néha, 2-3 naponta azért előjön. Holnap viszem dokihoz varratszedésre mindenképpen emgemlítem majd ezt a tünetet is(rejtett here műtéte volt, ivartalanítva lett.) Valószínűleg tartom, hogy akitől kaptam ajándékba(egy ex barátom), nem tudta, hogy milyen helyről veszi a kutyust. Tény, ami tény, elég vacak vérvonalú, millió hibákkal. Csak említés képpen: rejtett here, (ha te mondod) a krákogása, idegileg gyenge - ami abban nyilvánul meg, hogy állandóan megijed állandóan visít valami miatt (ez nem tudom normális e más yorkiknál- mindenesetre idegtépő, mikor ok nélkül felvisít a lábam mellett...); a fogai borzalmasak!Harapása szörnyű! Most volt 3 éves és még most is szedett ki a doki a "fogsorából" tejfogat! Sajnos egyet sem veszített el, mind megvolt neki, így mindet az orvos húzta ki. Valamint úgy néz ki epilepsziás rohamai i vannak, ami így 3 év alatt úgy 3x jött már ki rajta....

Szóval, nem kell bemutatni a szaporítókat! tudnak őrült károkat okozni, mint példa rá az én kutyim is. DE én imádom és szeretem őt, a szívem csücske. Minden vágyam egy társ mellé, hogy ne legyen egyedül. (szerintem párban jobban érezné magát) Bár nem tudom mennyire bírná tolerálni egy másik kutyát...De az már biztos, hogy csakis jó vérvonalú kutyát szeretnék szerezni egy remek tenyésztőtől, tk-vel.:)

Kócos Barby

2009. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
A yorkinál nem fajta jelleg a remegés! adóthat félelemből, esetleg rossz szocializálásból, betegség jelei is lehetnek, illetve van hogy ezzel hívja fel magára a figyelmet, esetleg fázik. Mint fajta egyáltalán nem remegős típus,sőt.
2009. jún. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A miniknél fordul elő általában. A fázás alap de félelem stressz és ha valamiért izgatott vagy türelmetlen attól tud igazán remegni. Valószínűleg az már a túltenyésztetség miatt lehet a gyenge idegrendszer. Mert nagytestű yorkinál még nem tapasztaltam A cukor leesésnél kis szünetekkel izomrángás tapasztalható elég nagy különbség van a kettő között.
2009. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem csak a minik szoktak remegni!És ez sűrűn elöfordul.

Sokszor félelem,hideg az okozója. Vedd fel,nyugtasd meg, beszélgess neki. Azért biztos ami biztos nézesd meg orvossal, mert gyakran cukrosak.

A hörgősöknek meg: a yorkiknál gyakori az ilyesmi, sokak szerint mert aprócskák. Állatorvos...

2010. jún. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!