Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol van nem túl drága amstaff...

Hol van nem túl drága amstaff kennel?

Figyelt kérdés

Vagy tud valaki megbízható gazdát,nem feltétlen kell nekem kennelből elég ha látom a tényleges szüleit.Nincsenek 50-100 .000 -im kutyára.


Kíméljenek akik csak kioktatni jönnek mert nem kérek belőle!


2011. szept. 9. 12:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nem foglak kioktatni, de azt jó ha tudod, hogy egy kölyök kutyára, ha a minimumot meg akarod neki adni, táp, oltások, felszerelések (semmi luxus) akkor az első 2-3 hónapban legalább 40 ezret kell költeni.

Amstaff árakat nem tudok, meg azt, hogy van e valami jellemző örökletes betegségük, de ha ne adj' Isten kifogsz egy olyat, akinek valami baja van, akkor kőkemény pénzeket fogsz költeni orvosra.

Inkább spórolj össze még 30-40 ezret egy megbízható (tenyésztőtől származó) kutyára, akinek a szülei ki voltak vizsgálva.

Vagy nézelődj menhelyeken...hogy csak egy példát mutassak, ő egy fiatal kutyus: [link]

2011. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem két fillér az oltások,és esetleges + kiadások,de arra van már félretéve és mivel az oltások két hetente vannak fizetés meg hetente így nem aggódok emiatt.Pakliban mindig is bennellesz ha tenyésztőtől hozom ha nem ,hogy bármikor bármi betegség beüthet ezzel is tisztában vagyok,de nm tartok többre egy tenyésztő név alatt futott jószágot egy szaporítótól,mivel lehet,hogy aki tenyésztő pont szarik a kutyákra míg ez fordítva is lehet.


Az idő is sürget mert ,,védtelen " lett a ház a ,,szép ork" lakosság ellen.De viszont azt a hibát se szeretném elkövetni,hogy hazahozok egy menhelyest(bár vannak köztük szépek,és ők is megérdemlik az életet)ami már nagy és nem tudom hozzá szoktatni a családhoz-kiskutyához...ha meg kicsin hozok el és csak középtermetű akkor meg ott tartok ahol a part szakad mert simán bejönnek tőle,nem fognak ,,félni".


Mindenképp ilyen fajtát szeretnék több okból is.

2011. szept. 9. 13:19
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem utolsó sorban Bp-i vagyok szóval végesek az utazási köreim is.
2011. szept. 9. 13:20
 4/26 anonim ***** válasza:

Akkor hadd kezdjem egy idézettel:

"Törzskönyv nélkül kutyát venni nem más, mint belerúgni abba a fajtába, amit annyira szeretsz."


Már rengetegszer körbejártuk ezt a témát itt a gyk-n és sajnos még mindig vannak olyan emberek akik képtelenek, megérteni miért is baj az, hogy ha az ember szaporítótól vesz kutyát.

Sajnos ezeknél a divatfajtáknál hatványozottan körültekintően kell választani, mert boldog-boldogtalan elleti a ki tudja honnan származó, milyen vérvonallal, vézennel rendelkező szukáját.

A törzskönyv természetesen nem elég, de az már egy jó kiindulópont, hogy megtudd a kutyád honnan származik. A törzskönyv mellett természetesen a szűrések eredményeit, a tenyészszemle eredményét is meg kell nézni, mert ezek nélkül hiába törzskönyvezett mindkét szülő, semmi információd nincs arról, hogy a kölykök milyen minőségűek. Ezek pedig mind pénzbe kerülnek. Ezek miatt kerül egy tisztességes tenyésztőtől egy kutya min. 80-100 ezer forintba. Emellett a hozzáértést, a körültekintő tenyésztést, a garanciát fizeted meg.


Természetesen mindenkinek szíve joga akár szaporítótól kutyát venni, csak azt kellene már megérteni, hogy ezzel óriásit ártasz az adott fajtának. Mivel nem tudsz semmit a szülőkről (az hogy megmutat valaki két kutyát nem sokat ér), hogyan is várod el, hogy azt kapod amit szeretnél? Mert nyilván oka van, hogy ezt a fajtát nézted ki magadnak. És mi lesz ha kiderül, hogy keverék? (Volt már rá példa, sajnos elég sok.) Vagy gyenge idegrendszerű? Vagy beteges? Verheted a fejedet a falba, hogy kiadtál 30-40 rugót és közel sem azt kaptad, amit vártál. Csak azért, mert "itt csak kioktatni jönnek" és te abból nem kérsz.

Egyetértek az előttem válaszolóval. Gyűjts még pénzt és vegyél normális helyről, vagy hozz menhelyről. Hidd el egy menhelyről származó kutya semmivel sem rizikósabb, mint egy szaporítótól vásárolt. És még a vételárat is megspórolod.

2011. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Menhelyit nem fogok hozni és ennek több oka is van!Ezzel az erővel mert hülye barmának nem telik vagy épp emberi ésszel nem akar kiadni egy állatra 100.000 ket akkor ne legyen neki olyan. Jó felfogás.


Tudom ,hogy nagyon hálás tud lenni egy befogadott játszótéri szerelem is,de nem szeretnék onnan hozni egyet.

2011. szept. 9. 14:08
 6/26 anonim ***** válasza:

Szia! Weboldalakon nézz szét, és látogasd meg a kölyköket. Gondolom le tudod szűrni a tartási körülményekből, hogy mit várhatsz tőlük. Én annak idején sokat játszottam a szülőkkel, de ha nem mutatják meg őket akkor ne is állj a tulajjal szóba. A kutyafajtákat szerintem a "okos és felelősségteljes" tenyésztők is épp úgy tönkreteszik, mint akinek 'besikerült' egy alom. Egy egészséges munkakutya nem érne el eredményt egy kiállításon, mert a legtöbb csak küllemre tenyészt (tisztelet a kivételnek). Sokszor javítottam már fel fajtát B törzskönyves kutyákkal.

De mindegy milyen kutyád lesz, csak vigyázz rá, és ne tenyészd tovább, ha megoldható. Kant vagy szukát szeretnél? Ha már van tipped tedd fel ide :)

2011. szept. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Szia,mindenképpen úgy nézelődök,hogy láthassam a szüleit,mivel mégiscsak látványos ha bármi probléma van velük.Nem szeretném szaporítani,és amúgy is mindenképp kant szeretnék.


Sajnos Én is azt vettem észre,hogy csak kiállítási küllem miatt tenyésztik és kerül ilyen sokba... :(


Köszönöm szépen a normális választ :)

2011. szept. 9. 15:28
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel az erővel mert hülye barmának nem telik vagy épp emberi ésszel nem akar kiadni egy állatra 100.000 ket akkor ne legyen neki olyan."


Látom nem sikerült megérteni a mondanivalóm lényegét. Könyörgöm, ha nem tudják igazolni a szülők kilétét, egészségét, akkor hogy lehetsz benne biztos hogy azt kapsz amit akarsz?

Van itt nem messze tőlünk egy fiatal pár. Vidékre mentek, történetesen Amstaffért. "Nem kell törzskönyv, úgysem viszem kiállításra" alapon vettek 35-ért. Látták a szülőket, minden rendben volt. A kutya most 5 hónapos és - bár nagyon szeretnék, ha nem lenne igaz - már ők is belátják, hogy átbaszták őket. A kutya valami keverék. Staffi is van benne, nincs kétség, de nem fajtatiszta.


Egyébként meg úgy van ahogy mondod. Nekem jelenleg nincs pénzem Ford Mustangra, pedig nagyon szeretnék, éppen ezért gyűjtök rá és nem veszek meg azon nyomban helyette valami lepukkant szart. Több időbe telik, mire lesz autóm, de végül az lesz, amit nagyon szeretnék.

2011. szept. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel az erővel mert hülye barmának nem telik vagy épp emberi ésszel nem akar kiadni egy állatra 100.000 ket akkor ne legyen neki olyan."


nagyon régi bevésődés ez, hogy alanyi jog kutyát tartani...


egy adidas szalonban is kiakadsz, hogy miért nem adnak neked olcsón pólót?


egyébként pedig a problémára, ami miatt nektek kell a kutya, hatékonyabb, olcsóbb, és valószínűleg biztonságosabb megoldás is egy riasztó rendszer és/vagy kamera, kamukamera.

2011. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Biztosítva így se úgy se lennék,mert egy ,,tenyésztő" is szarhat a fejemre ha esetleg reklamálok.Ha idővel kiderülne,hogy nem 100 -as amstaff az se érdekelne hisz akkor is az a kölyök marad akibe beleszerettem.


Saját véleményem meg az,hogy pont az ilyen emberekkel van a gond aki képes egy használati tárgyat amit bármikor lecserélhet egy élőlényhez egy társhoz hasonlítani.

2011. szept. 9. 16:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!