Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért védenek meg a kutyáim,...

Miért védenek meg a kutyáim, ha teljes mérékben én vagyok a főnök?

Figyelt kérdés
Ugye úgy szól a dolog, hogy a falkavezér dolga ez, de ha nálunk esélyük sincs arra, hogy ők legyenek azok, és nem is próbálkoznak, akkor mégis miért? Vagy hol sántít a dolog? El nem tudom képzelni, hogy ennyire rosszul látnám a dolgokat, hogy mégis falkavezérnek képzelik magukat. Viszont az elmélet is logikusnak tűnik, hogy a falkavezér dolga ez. De akkor miért?
2009. ápr. 20. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknál már nem teljes a falka-dolog, messze vannak a farkasoktól és egyéb vadkutyáktól iylen téren.

A kutya evolóciójának utolsó 14ezer éve az ember mellett ment végbe, sőt az emberrel együtt, náluk talán olyasmi ez, mintha az alomtásukat védenék, ha látják, hogy ő nem tudja megát megvédeni.

Úgy tudom voltak olyan viselkedés-kísérletek, amiből kiderült, hogy a kutya részben fajtársnak tekinti az embert ( és részben nem, nagyon érdekes...)

2009. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, mi is voltunk ilyesmi teszten. :) Én is erre gondoltam. De akkor miért jelentik ezt így ki, hogy falkavezér dolga, ezért nem véd meg csak ha annak hiszi magát? Nagyon sokszor hallottam, olvastam.
2009. ápr. 20. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De egy farkasfalkában sem csak a falkavezér védi meg a többieket, hanem azok is megukat meg az alfát... én bevalom nem is hallottam még erről a vezér megvédi a falkát-dologról, pedig már tanultam néhány dolgot a kutyákról...
2009. ápr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert a falkatagok védik a "főnököt"!
2009. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert teljes mértékben Te vagy a főnök.

A természetben sem úgy van ( akár a farkasoknál, vagy bármely falkaállatnál), hogy jön Az ellenség és a falkatagok leülnek popcornnal a kezükben és nézik h A vezér hogyan nyírja ki, vagy kergeti el.

Csapatmunka. Ettől még Te vagy (lehetsz) a főnök.

2009. ápr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Bár van egy kiskutyám, de mégsem tartom magam szakértőnek. Viszont érdekes példának hoznám fel a vakvezető kutyákat...hátha találsz vmi párhuzamot a kutyusok viselkedésében.

Egy dokumentum filmben volt szó a vakvezető kutyákről, ahol alapvetően a gazdi a fönök, viszont a kutya (mivel a gazdi nem lát) felülbírálhatja a gazdi döntését és pl megáll a zebrán, miközben zöld a lámpa, mert mégis áthajtott egy kocsi... ö észleli s érzi a veszélyt ezért felülbírálta a gazdi döntését....

Gondolom ez lehet h veszély esetén is igy v ehhez hasonlóan müködik náluk, azaz amikor már ugy érzi h nem tudsz a helyzetnek megfelelően dönteni, akkor ösztönösen v más indíttatásból de feléd kerekedik s megvéd... aztán visszaáll a rend s maradsz falkavezér :)

Lehet h tévedek de teoretikusan helytállónak tűnik.

2009. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!