Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rácsos kutyaketrechez hogyan...

Rácsos kutyaketrechez hogyan lehet hozzászoktatni egy kölyökkutyát?

Figyelt kérdés
Velünk van egész nap bent a házban, de vettünk neki egy kb. 90x60as kutyaketrecet, hogyha nem vagyunk itthon, akkor abban legyen. Kiraktuk a teraszra árnyékos helyre, tud mászkálni benne, beraktam oda az ágyát, egy ruhadarabomat, vizet, de az istennek sem szereti. Most is el kell mennünk egy órára, becsalogattuk, de nagyon kiakar jönni, csak nyüszít folyamatosan. Megszakad érte a szívem, de nem merem kiengedni, nem akarom hogy megtanulja, hogy ezt kell csinálnia és akkor kiengedjük. Megszokja egy idő után majd? Vagy valami tipp, hogyan lehetne könnyebbé tenni számára a megszokást?
2011. szept. 4. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megszokja egy idő után.Az én kutyámnak sem tetszett hogy becsukom estére a kennelbe , ment is a hiszti sokáig de már megszokta, sőtt szivesen bemegy mert szinte csak ott kapja a kajaadagjait.
2011. szept. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora kutyusról van szó, de a 0,9x0,6 az borzasztó kicsi hely. Persze értem én hogy költségtakarékosabb mint egy rendes kennelt felhúzni, de egy átlagos méretű kutya 2-3 négyzetméter alatt nem igazán van meg, de inkább nagyobb terület kell neki. Mondjuk gondolom lakásról van szó, úgyhogy ez nem megoldható, de a tartósan akkor sem fog tudni megmaradni a ketrecben. Az lenne a legjobb ha lenne egy olyan szobátok ahol nem tud semmiben sem kárt tenni a kutyus és be tudjátok zárni amíg elmentek, kedvenc játékát meg kaját kell neki csak hagyni és nem fog nyüszizni.
2011. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Cocker spániel, 4 hónapos, még pöttöm, és nagyon ritkán kellene bent lennie, mivel én szinte egész nap itthon vagyok, így olyankor bárhol mászkálhat. Csak a házban ilyenkor nem merjük bent hagyni, mert félek, hogy megrágcsálná a kábeleket, vagy valami olyasmit megenne amitől baja lenne, így viszont biztonságban tudom arra az időre, amíg nem vagyunk itthon.
2011. szept. 4. 10:09
 4/6 anonim válasza:

Megszokja! ;) Csak idő kell hozzá. Az én kutyám is napokig nyüszített éjszakánként, amikor a kennelben kellett aludnia, ahogyan az előző válaszolóé is. Azt a pár éjszakát kellett kibírni valahogy. Nekem is megszakadt a szívem érte, de ilyenkor tilos kimenni hozzá, vagy kiengedni, mert akkor megszokja, h egyet nyüszít és kiengedik! Ha az első pár napot okosan csinálod, nem érzi rajtad, hogy sajnálod, dicséred, hogy bement, akkor semmi gond nem lesz. ;) Az enyém már magától bemegy este, nem is kell szólni érte.

Segítség lehet, ha beteszel mellé valami játékot, olyan tárgyat, amit szeret és akkor nem lesz olyan idegen a hely. De amúgy tényleg csak egy kis idő és türelem (na meg toleráns szomszédok :P) kellenek hozzá. ;)

2011. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kapja ott a kajáját, és naponta többször pár percre zárd be, de eleinte még ne hagyd magára, inkább foglald le pl egy játékkal (ha át tudsz nyúlni a rácson), majd utána engedd ki. (akár úgy is gyakorolhatod vele a parancsszavakat, hogy ő a ketrecben van, és ott kapja a jutifalatot is) később eltávolodhatsz a ketrectől, de maradj vele. ha nyüsszög, ne foglalkozz vele, amint megnyugodott, azonnal engedd ki. tanulja meg, hogy amint csöndben van vagy lekuporodik valahova, akkor kijöhet
2011. szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
Tegyél be neki egy műcsontot mikor bezárod. Meg fogja szokni, hogy ha bemegy, akkor kap egy finomságot. Az enyémek imádnak benne lenni, éjszakára sokszor bevonulnak aludni.
2011. szept. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!