Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korig él egy kaukázu...

Hány éves korig él egy kaukázusi juhászkutya?

Figyelt kérdés

Az enyém most 11éves,ezelőtt pár hónappal még ugyanúgy ugrált,játszott,mint kölyökkorában.

Az utóbbi 3hónapban nagyon leromlott az állapota ehhez képest,fogy,hasmenése van,emésztési zavarai és lett egy nem gyógyuló sebe a végbélnél/daganat/.

Látom,hogy az étvágya jó,a kedélye nem igazán,a doki se tud vele csinálni semmit.

Ez már az öregsége miatt van,és tényleg el kell fogadni ezt az állapotot?

Vagy van még hátra jó pár év az életéből,én hallottam már 16-20éves nagytestű kutyákról is.


2009. ápr. 18. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van kaum igaz még csak 4éves átérzem mit érezhetsz, sajna sztem el kell kezdened felkészülni arra hogy ő sem lesz veled mindig. tudom nehéz, de ha a doki sem tud mit csinálni vele... sok erőt kívánok és szeresd ameddig csak lehet, mondd el neki minden nap hogy szereted és lehet hogy jobban lesz
2009. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sajnos a nagytestű kutyák általában rövidebb ideig élnek, mint a kicsik. A végbéldaganatot nem lehet műteni? Igazából meg kéne alaposan vizsgálni, lehet, hogy áttétes a daganat és már máshol is rombolja de ilyesmit csak komoly vizsgálat tud kimutatni. Én befogadtam egy 15 éves elrákosodott szájú kutyát és már két éve itt van, igaz, elég sokban van a kezelése. Nem tudok mást jevesolni, vizsgáltasd ki alaposan és addig tartsd életben, amíg méltósággal tud létezni és nem esik teljes depresszióba. Persze van amelyik kutya nagyon lerobbant állapotban is eldöcög alapjáraton, van amelyik nem bírja a korlátozott létet. Ezt neked kell eldönteni. Sajnálom a dolgot, sokszor átéltem már ilyet a kutyáimmal.
2009. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
max 14
2009. ápr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az élet rövid,öleld át kutyád és ne engedd el!"

Egészséget és még jó pár évet!

2010. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!