Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a kutyám az emberektől?

Miért fél a kutyám az emberektől?

Figyelt kérdés

Zavart lesz tömegben, meg fél ha valami idegen akarja megsimogatni. Nagy testű kutya különben, kutyákkal nem igazán kedves - támadni nem szokta őket csak rájuk ijeszt.

Kis kori trauma nem érhette. És elég gazdi -azaz én- centrikus. 2 éves lesz.


2011. aug. 18. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyennek született. Jó lenne fokozatosan szoktatni azokhoz a dolgokhoz, amiktől tart. Ha nem szereti, hogy idegen nyúljon hozzá, nem kell erőltetni. Simogassa mindenki a saját kutyáját.
2011. aug. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik, ahogy az előző válaszoló leírta! Ők nem ilyennek születtek, minden kiskutya kiegyensúlyozottan jön a világra, orr-szem-fül először az orrot használják 1 héttel késöbb a szemük is kinyílik és 2 héttel késöbb a fülük is! Újra kell programozni a kutyádat, az jó, hogyha szaglászik, viszont, ha csak a hallására támaszkodik az rossz jel! Kutya rehabilitációval foglalkozom! írj ide: favaf@freemail.hu és segítek ingyen :)
2011. aug. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ma 09:59

Bizony születhet terhelten kiskutya sajnos.

A többi meg nem érthető. Mi a bajod a hallásával?

2011. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mert nem szocializálták időben és nem egy felkészült gazdi tartja...

keress fel egy házhozjáró szakit aki segíthet-persze csak ha komolyan segíteni akarsz a kutyádnak

2011. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most mi ez hogy nem felkészült gazdi? Ne b*ssz már fel komolyan, most akkor szerinted csak tökéletes szakemberek tarthatnak kutyát???

Én se értem ezt a hallásos hozzászólást.

Nem sok emberrel találkozott de akit hozzáengedtem az nem durván közeledett felé, hanem kedvesen. Ezért nem értem, hogy miért húzódik el az emberektől.

2011. aug. 19. 14:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Nos, te még mindig abban a hitben vagy, hogy őt trauma érte. Ezt nem tudod elengedni, ezáltal a kutya is ebben a hitben lesz, ha úgy kezeled, mind egy traumás kutyát akkor bizto, hogy ilyen lesz. Gondolj arra, hogy ő egy boldog kiegyensúlyozott kutya. A többi pedig egy nagyon hosszú feladat, de csinálhastz te bármit, ha nem vgy képes elfelejteni a traumát
2011. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magad adtad meg a válasz egyik részét.

"Nem sok emberrel találkozott "

Nem volt szocializálva, plusz születetten labilis lehet az idegrendszere.

2011. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!