Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám a kutyám emberektő...

Hogy tudnám a kutyám emberektől való félelmét oldani?

Figyelt kérdés
Az utcáról fogadtam be, bántalmazás nyomai (pl. egy orrcsonttörés) látszik rajta... Tündéri, de majd becsinál, ha rajtam kívül valaki megközelíti.
2009. ápr. 28. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
próbáld ki azt h pl idegenek kedveskednek neki játékot adnak neki de csak fokozatosan mert nehogy halálra iedjen de vigyázz ne annyira szeresse meg az idegeneket mert akk nem lehet elengedni az utcán ha mindenkihez oda megy jutalom falattal etesd miközben idegen közelít mondd neki azt h nyugi simogasd nyugtasd és etesd ezt többször is kell csinálni ezzel azt éred el h ha te ott vagy nem fog félni azt h amikor nem vagy ott az a legelején van a válasznak :-D
2009. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

az előbb leírtakkal pontosan a félelmet erősítenéd benne.


A kutya nem ismeri a nyugtatgatás fogalmát. neki ez dicséret amit úgy értelmez hogy jön az idegen, én félek, a gazdi megdicsér, tehát jól csináltam...ergo minél jobban félek annál inkább dicsérgetni fog....és lám milyen igaza van!


belesimogatod a hibás viselkedési formát.


Attól függően hol laksz látogass el egy rehabilitációs foglakozásra budapesten kecsekméten vagy miskolcon, vagy keress fel egy szakembert aki ezzel foglalkozik .


meg lehet oldani a problémát, nem is olyan nagyon bonyolult, de ne házilag csináld otthon, mert az már egyszer nem jött be. Az első lépés belátni, hogy te rontottad el, a második lépés elhatározni hogy ki tudod és ki akarod ezt javítani! Ám ehhez segítség kell!

2009. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

előző voltam:


jelen esetben nem te rontottad el - mert mint látom befogadtad - de még jobban belesimogatod, ha nem vigyázol.

2009. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok türelemmel és szeretettel. Először benned kell tökéletesen megbíznia(nálunk ez fél év volt), utána már abban, akiben megbízol, ő is meg fog. Nem szabad az első időkben semmit erőltetni, először szerezzen önbizalmat és utána megbarátkozik szép lassan a külső környezetével is. Azt hiszem, hogy a Cerberos kutyasuliban tudnak szakszerűen is segíteni, vannak rehab. tanfolyamaik is.
2009. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem csodálom,hogy szegénykém fél:(

Próbáld meg,hogy "idegenek" mellett mész el vele séta közben, Ők meg simizzék meg, meg adjanak neki jutifalatot. Így valószínűleg oldódni fog, de nem kell sietni, csak a saját ütemében. Ha nagyon fél, akkor beszélj hozzá, de ne éritse meg senki rajtad kívül,mert mégjobban megijedhet. Egy idő után rá fog jönni, hogy nem kell félnie idegenektől sem.

2009. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom, hogy ez részedről nem tapasztalat. Egy utcáról/menhelyről befogadott megtört kutyánál attól nem kell félni, hogy máshoz szegődik (bár szerintem egy jól nevelt kutyánál ez alap). Nem tudom mennyi ideje van nálad a kutya, de egy ilyen állat még nagyobb türelmet igényel. Nagy valószínűséggel mindig megtartja majd a két lépés távolságot az idegenekkel (lehet, hogy a családtagokkal is). A pozitív megerősítés viszont jó ötlet az első válaszolótól. Ha valamit jól csinál rögtön jutalmazd (ezt nem kell feltétlen jutalomfalattal, lehet az simogatás is), ha csak nyugodtabban sétál el egy idegen mellett már akkor is. Megkérheted az ismerőseidet is, hogy menjenek át hozzátok és, ha idővel keresi velük a kapcsolatot ők is jutalmazzák.
2009. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nézz be de:


cerberoskutyaiskola.hu

2009. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha van kutya akivel jóba van elviheted őket eggyütt sétálni, így lehet, hogy elfelejtkezik az emberekről.
2009. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én kutyám is ezt csinálta mikor befogadtuk, de mikor más kutyákkal találkozott megfeletkezett az embereről és elkezdett játszani.
2009. ápr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!