Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyám belehalt az...

Szuka kutyám belehalt az ivartalanító műtétbe (az altatásba). Miért?

Figyelt kérdés
A doki nem tudta megmondani:( Ez normális? Gyakran előfordul? Zeljesen kivagyok, meg akartam őt óvni a betegségektől stb, és ezt történt:(
2009. ápr. 12. 22:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Tudok megbízható orvost, ha aktuális lesz a dolog, írj emailt.
2009. ápr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Embernél és állatnál egyaránt van kockázata az altatásnak, nem mindenkinél jön elő baj, de ilyenkor - ahogy írták már - előjöhet rejtett betegség is, ami nem látszik, nincsenek tünetei, amiből következtetni lehet, csak épp a csírája van ott, ami lehet, hogy elő se jönne, csak ilyen hatásokra. Ha a doki egyébként jó orvos és általában megbíznak benne és bizonyított már, akkor talán csak ez a kockázat erősödött fel a kutyusnál, műhibára én csak akkor gyanakodnék, ha a dokinak nincs túl jó híre vagy a közeli állattartók zömében nem hozzá járnak.


A magad megnyugtatása miatt lenne érdemes megkérdezni a dokit, hogy mi történt, mi okozhatta a kutyus halálát.

2009. ápr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szia!Sajnálom nagyon Fantát:(

Mi egy hónapja ivartalaníttattuk a kutyusunkat Dr.Csikós Károlynál(a fenti link az övé,nézd meg mindenképpen,érdemes elolvasni a doki karrierjét is) a 4.kerületben.Olyan emberséggel,és szakértelemmel találkoztam ott,mint még sehol.A 18 kilós fiúcska műtéte gyógyszerestül,altatóstul,mindennel együtt 15000 Ft-ba került(nem ivartalanítási akcióban).Utána még ötször voltunk ellenőrzésen,és hát egy forintot nem fogadtak el a vizsgálatokért,vérvételért...Tényleg az állatokért dolgoznak,nem a pénz számít...

Csak ajánlani tudom őket,és ha a kutyusom tudna emberül,akkor ő is ajánlaná,az biztos.(A kutyám azóta IMÁD állatorvoshoz menni:))

2009. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
valószínüleg nem bírta a szíve.sajnálom a kutyusod!
2009. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Elég egy apróbb rendellenesség a szív működésében. Ez nem az orvos hibája, hiszen az anesztézia pontos számításokon alapul, és az orvosok több ezer műtétet végeznek altatásban évente!


Tudom hogy fáj, és keresed az okokat de ez sajnos előfordul! Ezt nem lehet előre látni.

2009. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nem értem az első válaszadót. Igen azzal jövünk h mindenki ivartalanítsa a kutyáját aki nem TENYÉSZTÉSRE vette. Mert aki nem ivartalanítja, nagy valószínűséggel szaporítani fogja, ha nem is tudatosan, véletlenül is történhez baleset.


És az jobb, hogyha szül, és a császármetszéshez elaltatják és abból sem kel fel többet?

az ismerősöm molosser kutyákat tenyésztett és császározni kellett, és belehalt a műtétbe.

szóval, inkább úgy haljon meg a kutyám hogy jót szerettem volna neki, minthogy itt szaporítok orrba-szájba és még a kutyám is belehal

2009. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Én ma vesztettem el az 1 éves kis chihuahuámat. Térdkalács ficama volt. Elvittem műtétre Szombathelyre. De nem bírta a szive az altatót vagy nem is tudom. A légzését nem tudták megint elindítani.:(
2015. jún. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!