Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyám belehalt az...

Szuka kutyám belehalt az ivartalanító műtétbe (az altatásba). Miért?

Figyelt kérdés
A doki nem tudta megmondani:( Ez normális? Gyakran előfordul? Zeljesen kivagyok, meg akartam őt óvni a betegségektől stb, és ezt történt:(
2009. ápr. 12. 22:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
64%
Egyezkedj vele /mármint az orvossal/. Hiába volt az életed, meghalt szegény. Az orvos valszínű túladagolta az altatót. Mindenképpen műhibáról lehet szó. És - hiszed, vagy sem - meg fog majd vígasztalni egy új kiskutya /kutyaharapást szőrével.../ Neki nem nagy kunszt kártalanítani egy másik kiskutyával. Ha nem tudsz vele megegyezni, keress magasabb fórumot, pld. állatorvosi kamara. Ne hagyd magad lerázni!
2009. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Minden orvosi beavatkozásnak megvan a kockázata.

Fontos, hogy az orvosnak fel kell lenni készülve ezek elhárítására.

Ez sajnos mindezek ellenére bekövetkezhet.

Én is együtt érzek Veled.

Ettől függetlenül, látatlanban nem szabad elitélni az orvost, mert sok minden okozhatja ezt.

Fontos, hogy előtte ne egyen a kutya, mert akkor hányhat, és altatásban ebbe (is) belefulladhat.

Vannak olyan betegségek -pl. gyógyszerallergia, vérzékenységi hajlam, rejetett szívhiba, amik csak ilyenkor derülnek ki,.. stb., stb.

A dolog megtörtént, ezen már nem lehet segíteni, sajnos.

Egy barátom is így járt a kutyusával, és több mint egy év kelltt ahhoz, hogy egy ajándékba kapott másik kutyussal megvigasztalódott.

2009. ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ok, a veleszületett szívhiba. Ezért szoktak rákérdezni az orvosk, hogy mennyi idő alatt fullad ki a kutya, hogyan rohangál, stb. Ezt csak ultrahanggal, EKG-val lehet kideríteni. Itt az orvos sajnos a gazdára van utalva, hiszen nem csinálhat (nem fizetik ki) minden első altatás előtt ultrahangot, a gazdának, kell, hogy gyanus legyen a kutya viselkedése. Ez az embereknél is előfordul, csak az emberek tudnak szólni, hogy valami nincs rendben a szívműködésükkel, a kutya pedig nem.


Másik a műhiba, nem vette észre, hogy allergiásan reagál az altatóra, vagy nem jól adagolta.

C

2009. ápr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Fantát egyszerűen nem lehetett leállítani rohangálásban, volt hogy 20 kilométeres túrát csinált velünk végig úgy hogy még bírta volna. Szóval szerintem a szívével semmi gond nem volt, napi 3-4 órát is képes volt a kertben rohangálni. Az allergia viszont akkor elég valószínű, vagy hogy túladagolta az altatót:(((

Másik orvoshoz kellett volna vinnem. Magamat hibázatom:(

2009. ápr. 12. 22:43
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne hibáztasd magad, mert erre semmi biztosítékod nincs, hogy másik orvosnál túlélte volna.

A túladgolás azért nem valószínű, mert egyrészt a kutya súlyától függően tudja az orvos mennyi mililitert kell adni, másrészt, vannak olyan ellenszerek, amelyekkel fel lehet függeszteni a hatását az altatószernek.

Gyakori még, az ilyen estekben a megrepedő agyi aneurisma, ami az érfal kiboltosulása, és ezek bírják az igénybevételt, de egyszer ha ez megreped, hirtelen "kipukkad", és menthetetlen következmény van, ami nem uralható, az agyállományba való vérzés miatt.

2009. ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Helyesen:

TÚLADAGOLÁS -

bocs egy betű kimaradt:-8

2009. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindekinek a válaszokat! Még meglátom beszélek-e az orvossal. Azt hiszem hamarosan veszek egy új kis spánielt ha Fanta tenyésztőjénél lesz alom. Természetesen őt semmi nem fogja pótolni, övé a szívem egy darabja.

Viszont nagy dilemmába vagyok hogy ivartalanítsam-e majd az új kutyust, egyszerűen nem tudom...

2009. ápr. 12. 22:55
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne az ivartalanítástól félj. (Jól írtad, akármi miatt elaltathatták volna a kutyát, lehet, hogy csak egy benőtt köröm miatt lett volna az első altatása.

Sok állatom van, volt kutyák, macskák. Mind ivartalanítva lett, egyiknél sem volt probléma. Most kifogtad. Vagy a doki szúrt el valamit.

Keress egy jó orvost, jól felszerelt rendelővel. Oda te is nyugodtabban viszed a kutyád.

2009. ápr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor őt ivartalaníttatom majd. Végülis annak az esélye még mindig nagyobb hogy valami ivarszervi megbetegedése lesz 7-8 évesen minthogy az altatásba belehaljon igaz? Esetleg tud valaki egy nagyon jó orvost/rendelőt ajánlani Buidapesten vagy környékén akihez bizalommal vihetem majd az új csöppséget. Megnéztem a tenyésztő honlapját, ősszel lesznek majd elvihető kutyusok, én csak tőle szeretnék spánit, úgyhogy várok.
2009. ápr. 12. 23:03
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Hello. Menhelyen dolgozom. Talán ezerből ha egy kutya hal meg így. Nem valószínű, hogy műhiba volt, rettentő mértékben túl kell adagolni egy sima altatót, hogy belehaljon az állat. Testtömeg kilogrammonként meghatározott adag az altató, ezt nem az orvos dönti el, kivéve ha tud valami szervi bajról, ami befolyásolja a dolgot.
2009. ápr. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!