Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Afgán Agár gazdik mi a vélemény?

Afgán Agár gazdik mi a vélemény?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd venni egy Afgán Agarat. Nagyon tetszik nekem, már kiskorom úta szerettem volna egy ilyen kutyát. De most még nem tudok venni mert amúgy is 3 kutyám van. De előrre is azt szeretném megkérdezniattól akinek már volt vagy van ilyen kutyája hogy:


1.-Mennyit kell vele foglalkozni, mennyi a mozgásigénye?


2.-Könnyen kezelhet illetve tanítható?


3.-Hogy jön ki a gyerekekkel?


4.-Más kutyákkal és állatokkal hogy viselkedik ha kis korától hozzá van szoktatva? ( gondolok itt a baromfira és a birkára)


5. Tartása lehet kinti benti kutya?


2011. aug. 8. 08:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és más kutyákkal hogy jön ki?
2011. aug. 8. 08:44
 2/9 A kérdező kommentje:
És még azt szeretném megtudni hogy mennyibe kerül?
2011. aug. 8. 08:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ismerek egy gazdit, aki 2 afgánt tart (és most akar egy harmadikat) + van még neki egy magyar agara is. Én is miattuk szerettem meg az agarakat és így lett magyar agaram.


Foglalkozni kell vele, mint minden más kutyával. Viszont a tévhitekkel ellentétben nincs brutális mozgásigénye. Nem hiperaktív, mint sok más fajta. Napi 15-18 órát is elfekszik, alszik. Ha mozgatod, akkor 6 hónapos kora után szabad elkezdeni bringa mellett futtatni. Napi 1 óra mozgás bőven elég neki, persze attól függ mennyire intenzív ez a mozgás.


Kicsit makacs, nem egy németjuhász típus, de azért meglehet tanítani sok mindenre.


Simán kijön a gyerekekkel, egyáltalán nem agresszív fajta.


Arisztokrata kutya, általában a többit nem veszi figyelembe, nem verekedősek, persze ez nevelés és egyedfüggő. Annyit tudok, hogy a fiatal magyar agár hamar falkavezér lett a két felnőtt afgán mellett, ezért az mutatja, hogy nem domináns típusok az afgánok.


Társítás? Hát a macskákat és egyéb állatokat nagyon komoly szocializáció után is össze fogja szedni, kivéve talán a házhoz tartozókat. De ehhez tényleg komoly szocializáció kell. Ők vadászkutyák, méghozzá nem úgy, mint a kopók, vizslák, hogy vissza hozzák az elejtett vadat, hanem ők azok, akik megfogják. Emiatt komoly zsákmányösztönük van.


Lehet kinti és benti is.

2011. aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor nem a legideálisabb választás a baromfi mellé! De még a Magyar agárra gondoltam vagy az is ilyen hogy összeszedi az állatokat?
2011. aug. 8. 09:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és köszi!
2011. aug. 8. 09:12
 6/9 anonim ***** válasza:
baromfi mellé tényleg nem ajánlatos, a macskákat is megfoghatja mivel vadász kutya sőt olvastam is hogy kistestű kutyákat messziről "zsákmánynak" nézik...
2011. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az afgán agár a magyar agárhoz képest kiállítási kutya. A MAG-ok inkább vadászkutyák, bár a MEOE küllem tenyésztett kutyái már kezdenek hasonlítani jellemben az afgánokra. Persze ettől még a zsákmányösztön mind a két fajtánál megvan, inkább már a vadász képesség, sebesség és rafináltság nincs meg bennük.
2011. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bár nem tartok afgánt, de elég sokat ismerek így megpróbálok válaszolni a kérdésedre.

1. A tévhitekkel ellentétben az agarak egyáltalán nem igényelnek rengeteg mozgást, a nap nagy részében leginkább pihennek, lustálkodnak, napi 1-2 óra séta és futás bőven elég neki, ez alatt kitombolja magát és a séta végeztével visszafekszik a kanapéra :)

2. Elég könnyen kezelhetőek, viszont az nem mondható el róluk, hogy könnyen tanulnak, na nem azért, mintha buták lennének, csak egyszerűen nem könnyű elérni, hogy engedelmeskedjenek, elég makacs kutyák.

3. Gyerekekkel jól kijön, bár a durvább érintéseket nehezen viseli, ezért nagyon kicsi gyerek mellé én nem ajánlanám, csak nagyobbaknak, akiknek már meg lehet tanítani, hogy hogy nyúljon a kutyához.

4. Más kutyákkal nem agresszív, viszont nem is különösebben barátságos, általában nem foglalkozik velük. A kisebb állatokkal tartása igen problémás, erős vadászösztöne miatt azonnal üldözőbe veszi és el is kapja a menekülő állatot, ezért csirkék mellé nem ajánlanám, csak ha nagyon biztos kerítéssel el vannak választva egymástól. A birka már lehet túl nagy falat lenne neki, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

5. Egy agárnak odabent a helye, az afgán a szőre miatt nem igazán alkalmas kinti tartásra, mert nagyon hamar koszolódik.

Az ára 100 ezertől kezdődik, de ez függ a kennel elismertségétől, a szülők eredményeitől, a kölyök minőségétől és attól, hogy milyen célra veszed. Egy kiállításra, tenyésztésre vásárolt ígéretes kiskutya drágább, mint egy hobbi célra vett, valamivel gyengébb minőségű kölyök.

2011. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mennyire hullik a szőrük? Én is szeretnék egyet csak félek hogy túlságosan sokat kell foglalkozni a szőrükkel és persze a lakás tisztán tartásával.
2012. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!