Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megnö a kutyánk nem fog...

Ha megnö a kutyánk nem fog minket bántani?

Figyelt kérdés
8 hetes korátol neveljük németjuhász kutya . most 6 honapos. 12 és 13 évesek a gyerekeim. nagyon szeretjük öt és ugy látom hogy ö is minket. de ahogy nö egyre akaratosabb. lehet ezt verésen kivül kezelni?nem szeretném bántani. de sokszor nem fogad szot.
2009. ápr. 7. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát tanítani kell. Ilyen korban napi 1-2 órát minimum foglalkozni kell vele. A németjuhász munkakutya, tehát fajtájának megfelelő feladatokat kell neki adni. Nagy tájékozatlanságot érzek a részedről, a legjobb lenne egy kutyaiskola, ahol ti is megtanuljátok, hogyan bánjatok vele.

A verés a lehető legrosszabb nevelési mód.

2009. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha vered a kutyát, valószínűleg ő is agresszív lesz, és ne csodálkozz ha bánt. Meg kell mutatni neki, hogy te vagy a falkavezér, jutalmazni ha jó, ha hallgat rátok. Meg kell szidni ha nem, esetleg az orrára koppintani, vagy rápaskolni, de nem bántani.
2009. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem bántom mert fájj a szivem érte. életünk elsö kutyája és nagyon szeretjük. talán az is baj hogy elkényeztettük sokat foglalkozunk vele vasárnap kezdjük a kutyaovit .szerintem sokat fogunk tanulni. remélem igy lessz.az egéssz család megy.
2009. ápr. 7. 20:51
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem is német juhászom volt és nem tudok róla rosszat mondani.verni értelmetlen,csak azt éred el h nem bízik benned.most olyan mint egy kamaszgyerek,próbálgatja a határokat.soha nem bántott a családból senkit de ha vki idegen megütött volna nem uszta volna meg szárazon.bár én 2 évig hordtam kutyaiskolába.
2009. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sok ismerös azt mondja hogy ahányszor rosszat tesz mindig üssek oda,.szerintem ez hüllyeség mi nem ezért vettünk kutyát hanem hogy szerethessük és ö is szeressen minket. nagy gondok nincsennek vele csak ahogy nö mostmár akaratos kicsit de mindig játékra hivjuk fel a figyelmét és igy a hüllyeséget szölötö rágás virág rágás/ ilyeneket igy abbahadja.késöbb gondolom komolyabb lessz és megérti elsöre az hogy nemszabad.
2009. ápr. 7. 21:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A gond a hozáállás. Egészséges kutya-ember kapcsolat estén nem merülhet fel, hogy bánt a saját kutyád. Fenyíteni csak akkor kell ha agressziíven reagál bármire, amit tesztek. Tanítási, nevelési célzattal nincs helye a fenyítésnek.
2009. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
én úgy gondolom hogy azért 1x-2x oda kell csapni. a miénk mindjárt 8 hónapos és most kezdett el olyan akratossá válni. mivel már az ivarérési stádiumban van. én akkor vertem el a kutyámat amikor a földről szedte fel a kaját és akkor is amikor ránk morgott.az egyszer volt kisebb korában de máshogy hogy tanulja meg a dolgokat. és most lehet lepontozni, mert sokat szenvedtem mire metanulta hogy ne szedjen fel semmit sem a földről és csak 1x vertem meg emiatt, azóta nem csinálja. és ha 1x-2x odacsapunk attól még nem lesz aggresszív a kutyus, de nem kell állandóan megverni.én csak végső megoldásként használom, ha már minden módszert kipróbáltam.ja és az enyém barátságos emberekkel és kutyákkal egyaránt pedig pitbullról van szó.játszik mindenkivel és még sosem volt vele semmi baj, minden nap találkozik kutyákkal is.nem fog titeket bántani, csak tudni kell hogy ti fölötte álltok.ajánlom Jan Fennel-Kutyapszichológia c. könyvét.
2009. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a kutyát úgy kel megdorgálni hogy megfogod a nyakánál a bőrt és ha nagyobb fajta a kutya akár két kézzel és egy kicsit meg emeled de nem túl erősen!Ezt teszi a szuka is ha valamelyik kölyköt meg akarja büntetni.Közben rázzuk meg egy kicsit és le kel szidni.De ha a vétke nem olyan súlyos akkor elég ha rá ütünk a fenekére.SOHA nem szabad ismételt ütéseket mérni a kutyára!!!Ilyen korban már el lehet kezdeni a tanítását(ül,fekszik,lábhoz,stb...)mert ha például elviszed sétálni és megszökik akkor nem fogod tudni vissza hívni mert szófogadatlan lesz a kutyus.
2009. ápr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja és azt elfelejtettem hogy ilyen kicsi korban csak max 10 perc tanítás és a felnőtt kutyáknál pedig 20-25 perc mert utána már lankad a figyelme a kutyusnak.
2009. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igaza van annak aki írta, hogy 1-2 odacsapástól nem lesz agresszív a kutya. Én akkor is elítélem, semmi szükség rá. A nyakfogás, amit írtak tényleg jó, ezzel otthon is tudod nevelni a kutyát, kedves kérdező akkor is ha nincsenek ott a kutyasulis szakemberek. Jó döntés volt, hogy megpróbáljátok!

Ja és az egyik válaszolónak: Nekem a mostani a 2. pitbullom. Én a helyedben nem emelnék rá kezet még egyszer. A harci kutyák népes családja külön bánásmódot igényel. Az csak egy dolog, hogy nagy valószínűséggel nem ettől az 1-2 ütéstől lesz agresszív, viszont súlyosan a lelkébe tiporsz ilyenkor a kutyádnak. A leglelkisebb fajta és így lehet a legkönnyebben elrontani mind a nevelését, mind a kutya-gazda kapcsolatot.

2009. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!