Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kistestvérem 6 éves és...

A kistestvérem 6 éves és retteg a kutyáktól! 2 kutyánk van retteg vennénk neki 1 kis öleb kutyát ő azt monta rá ok csak nem tudom h milyen icipici kutyák vannak a legkissebbet szeretnénk. Tudnátok?

Figyelt kérdés
:-)
2011. júl. 21. 18:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%

A kis testű kutyák buták és orrba szájba ugatnak.

A nagy testű kutya tudja magát fegyelmezni és nem ugat folyamatosan és még agya is van neki.

2011. júl. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 xnorkax ***** válasza:
Nem valószínű, hogy egy kisebb kutyától kevésbé félne. Hiszen nem mindig a méret számít, szerintem aki alapból fél a kutyáktól az a kis méretűektől is fél, hiszen egy kicsi kutya is tud harapni és szerintem 6 évesen ezzel a testvéred tisztában is van. Azt kéne megtudni, miért fél a két kutyáktól? Felesleges ezért kutyust venni neki.
2011. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon sok kisgyereket láttam, aki félt a tyúktól, kacsától és mindenféle háziállattól. Amikor megismertették velük a pelyhes naposcsibét, kiskacsát stb. és látta őket felnőni, azzal együtt elmúlt a félelme is. A kisgyermeknek először minden állat félelmetes. A kiskutyák pedig nagyon játékosak, szerintem ezzel a módszerrel elmúlik a félelme a kutyáktól. Az más dolog, hogy meg kell neki tanítani, hogy nem minden kutya barátságos, tehát idegen kutyákat lehetőleg kerüljön el.
2011. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát igen! nemcsak a kutyáktól hanem a cicáktól is fél "minden állattól ami mozog!"nem szó szerint. de volt cicánk is wááá elfutott a szobájába.Szerintetek ez normális? Köszönöm szépen az eddigi válaszolóknak ugyláccik vannak még jó emberek a világon ;D
2011. júl. 22. 17:14
 15/20 anonim ***** válasza:

egy kistestű kutya oda is kaphat mert érzékenyebb ettől aztán a tesód tuti még jobban utálná a kutyákat mert már mondták hogy csivava ,yorki ezek kisgyereknek nem valóak (némely felnőttnek sem de ez nem ide tartozik)

szoktasátok hozzá a már meglévő kutyáknak mondjátok hogy nem bántanak.. nem lehet hogy már harapta meg egyszer egy kutya nem a tietekre gondolok ha nem egy másikra vagy csak játékból a ti kutyátok ugata ,harapgálta meg ??csak mondjuk ti nem láttátok és ő ezt magában tartja minden kisgyerek szereti a kisállatokat vmilyen rossz élménye lehetett velük ha fél tőlük..kérdezd meg a tesódtól hogy mért félsz a kutyáktól..ha nem mondja meg akkor nem tudom.. szerintem egy kistestű kutyát ne vegyetek neki mert most még rá bólint és amikor ott lesz és játékból elkezdi harapdálni a tesódat azt ő támadásnak is vélheti hiába hogy kölyök és csak játszana nem biztos hogy megértené tesód hogy nem akar bántani...

2011. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hát igen! más problémái is vannak nagyon félős stb igazatok van mostanában ha meg vannak kötve megsimogatja őket de a fejüknél nem meri !Mondom neki: nyugi nem harap .Akkorse brühühüh
2011. júl. 23. 13:51
 17/20 anonim ***** válasza:
Talán felbátorodik majd, ha a kutyáknál el lehet érni, hogy üljenek, vagy feküdjenek nyugodtan. Gyerek jutalom falatot adjon a kutyának.Ha a kutya nyugodtan elveszi, lehet kezdeni egy simit a hátára. Ha jól neveltek a kutyáid, a vacsorát is a kistesó adhatná oda.
2011. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi ez jó ötlet! jól neveltek megpróbálom
2011. júl. 23. 16:03
 19/20 anonim ***** válasza:

Ne úgy kezd, hogy gyere, menjünk kutyához szokni.

Szólsz neki, hogy jók voltak a kutyák, adjunk nekik jutit. Vagy akár a gyerek az ülő kutyának mondja, hogy fekszik és adja a jutit. Te még simítsd is meg olyankor a kutyát dícséretnek. Hátha a kicsi egyszer csak felbátorodik és ő is meg akarja simogatni a kutyát, amikor az megcsinálja, amit kér.

2011. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. júl. 24. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!