Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes ilyenkor?

Mi a helyes ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tehat van egy teljesen artalmatlan idos kutyam. Eddig akarmit lehet vele csinalni, biztos voltam hogy SOHA nem kapna oda. Viszont ma megtortent a lehetetlen. Mivel ideiglenesezem, mindig van nalam plusz kutya macska, hozza van szokva, meg sosem volt baj. Most viszont egy eleg szemtelen kiscica van nalunk, aki szoszerint kieszi a szajabol az etelt, ezt az elejen turte, viszont mostanaban elkezdett ra morogni evesnel. Ez mara odaig fajult, hogy mikor jutifalit adtam volna neki betamadt a kiscica, a kutya meg veletlen az en kezem kapta meg. Orditottam es a helyere parancsoltam. Elvagyok keserdve mert ezek szerint meg sem bizhatok meg benne. A cica tenyleg hihtetlen szemtelen, de egy egeszseges kutyanak soha semmilyen korulmenyek kozott nem lenne szabad harapnia nem? Mit tegyek? Tobbet nem is merem egyedul hagyni oket
2011. júl. 9. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
nem bízol meg benne, mert azt a szemtelen kis dögöt helyreutasította? fel van náluk építve a kapcsolat, vannak határok, és a macska átlépte, ezért rászólt, hogy hé! Csak a te kezed útban volt. Egyáltalán nem támadott meg, meg együtt hagyhatod őket ugyanúgy. Csak neveli kel la macskát. Ő meg megteszi helyetted is.
2011. júl. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek az elsővel!

Nem téged akart megharapni,csak úgymond rosszkor voltál rossz helyen.

2011. júl. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Téged szeret, hát te nevelted. a kezed volt rossz helyen, pont abban a pillantban. A kismacska nagyon arcátlan, azért utasitotta a kutya. Főleg ha idős már. Ne félj, a kiscica is lemegy majd a saját szintjére.
2011. júl. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze tudom hogy nem engem akart, meg hogy a kiscicat helyre kell tenni de eddig kis morgassal megoldotta, a kicsi nem tanult belole, most meg a kezem es verzet tehat komolyabb odakapas volt. Nem akarom hogy baleset legyen a vege.
2011. júl. 9. 17:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem olyan biztos az, hogy megharapta volna a cicát, sokkal valószínűbb, hogy csak odakapott és mivel idős, gondolom a látása sem tökéletes és a kezed is útban volt szóval megtörtént a baj. Megelőzésként zárd el a cicát, míg a kutyát eteted és fordítva, hogy ne zavarják egymást.
2011. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dr. Berényi Adrienn válasza:

Kedves Kérdező!

A kutya ösztönlény! Ha a kutya ezt produkálja akkor a kedves cica kibillentette az egyensúlyából és hirtelen rajtad csapódott VÉLETLENÜL! A kutya NEM tervezi előre el, hogy " holnap én jutalomosztáskor megharaplak " ! Ordítással pedig annyit érsz el, hogy izgatott és ideges lesz, az pedig nagyon nem jó. A nyugodt és követő kutyát is át lehet billenteni egy msp alatt az ideges, domináns 'módba'! Amiért morgott és te már rögtön úgy állsz hozzá, hogy "Tobbet nem is merem egyedul hagyni oket" A kutya érzi ezt hiszen az energiákkal kommunikálnak és a testbeszédjükkel, ezért is kell oda figyelned a nyugodt és határozott mozdulatokra. A harapás pedig korrigálható, de nem ordítással, hanem határozott mozdulattal a hátára fekteted és hagyod kb. 2-3 percig, de saját maga akaratából kell ezt tennie és ne akarattal tartsd a földön. Ha te vagy a domináns akkor ő a követő és ez nem lesz gond. Remélem segíthettem!

Üdv.

2011. júl. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!