Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az embereknek miért nincs...

Az embereknek miért nincs igényük arra, hogyha már kutyát tartanak, akkor az alapengedelmes legyen legalább?

Figyelt kérdés

Tapasztalatom, hogy a kutyatartók többsége rácsodálkozik egy engedelmes kutyára, de addig már nem jut el, hogy az övé is az legyen... Egyszerűen igényük nincs rá? Vagy mi az oka? Sajnos azoknál, akik kistestű kutyát tartanak még inkább felfedezhető, hisz egy 4-5 kilós kutyát bármilyen körülmények között egy pórázrántással meg lehet akadályozni mindenben. De nem ritka a neveletlen 20-30-40 kilós kutya sem.

Alap engedelmesség alatt arra gondolok, h: első szóra jön, ha hívom, leül a járdánál, nem rohan oda ész nélkül minden emberhez és kutyához, helyben lehet hagyni ha akarom és nem ugrál össze mindenkit.

Vagy az én elvárásaim nagyok?


2009. márc. 24. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Én visszakérdeznék: Az embereknek miért nincs igényük arra, hogy gyerekük legalább alapengedelmes legyen?! Nem hisztizik a boltban, nem ordibál, ha arra kéri a szülő, hogy jó legyen, akkor megfelelően viselkedjen. Erre sincs igény az embereknél? Neked erre is kiterjed az igényed?

Másrészt a figyelmes és állatszerető kutyatartók többsége van olyan viszonyban a kutyájával, hogy a kutyák megtegyék nekik, amire kérik, nem tudom te kikkel vagy körülvéve.

Lehet lepontozni:-P

2009. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Majd a gyerekkérdésről nyilatkozom, ha lesz. :o)

Én a környékünkön olyan emberekkel találkozom, akik szó nélkül odaengedik a kutyájukat a másikéhoz, amikor az még pórázon van, aztán kurjantgat neki, h jöjjön vissza az meg meg se hallja. De gyakran találkozok olyanokkal, akinek őrjöng a kutyája a póráz végén és nem képes leállítani. Sokan nem tudják elengedni a kutyájukat vagy mert nem jön vissza, vagy mert agresszív más kutyákkal.

Nekem ne mond, hogy ezek nem a gazdi nevelési hiányosságai.


(és akinek nem inge.... mint tudjuk ;o))

2009. márc. 24. 09:33
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekem van egy kis kestű alig 1,7 kg-s mini (terminátor) yorkim. Szerintem nem egy neveletlen kutya. Csak szólnom kell, hogy pakolja el a játékait, mert szana széjjel vannak, vagy ne hagyja kint a játékát az udvaron és ő megy, és rendezgeti a vackait. Ezt olyannyira megszokta, hogy már mondanom sem kell neki, ha véletlenül kint felejti, nyüszög az ajtó előtt és megy megkeresni. Alap dolgokat, pl ülni, pacsitadni igaz nem tud, mert nem gondolom, hogy neki ez a feladata. Ha sétálni viszem, nem szükséges a póráz, mert ha ugyan előre is szalad, de ha hívom rögtön visszarohan hozzám, és okosan megvárja a lábam mellett, míg elmegy egy autó. Ha jön hozzánk valaki ő az első, aki észreveszi, és már jelez is nekem. Jobb, mint egy riasztó! Ha csak mondom neki, hogy hogy hol a cica, csaholva elkezd ugatni és szaladgálni körbe körbe, hogy "megkergesse" az álcicát.Ha meg véletlenül lát is egyet, és a macska nem fut el előle, gyakran őt kergetik meg a cirmosok...:)Ha csak említem neki, hogy "Hol a Gyurcsány", már morogva, ugat és "felbőszülten" kerget egy szellemlényt. De spec a tv-nem sem bírja ennek az embernek a hangját...Erről ennyit...


Emellett egyetértek nagyon is az első hsz-el! Nekem van egy 8 és fél hónapos kisfiam, de már most ilyen korán meg kell nekik tanítani a nem szabad kérdést, és nincs hiszti...Az, hogy milyen szülő leszek, csak remélni tudom, hogy jó, ezt talán majd ha oda jutok, Szt. Péter elé, majd átgondolom...:)


U.i.: A Yorkim mellett van egy Rotim és egy Amstefforom is. Egyik sem vendel, megértik az utasításaimat, kimondottan kezeélhetőek, család és gyerek centrikusak. Nevelés kérdése. Azért még a kisfiamat, nem engedtem meg nekik, hoyg közelebbről szemügyre vegyék...

2009. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Már megint amstefford XD Basszus, tanuld már meg hogy a kutyád AMSTAFF! Olyan fajta hogy amstefford nincs!!!
2009. márc. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan fajta sincs, hogy amstaff. Az amerikai stafforshire terrier és baromira mind1, hogy hogy becézik.

Egyébként ez jó kérdés, rengeteg olyan ember van aki rosszul bánik a kutyájával. Vagy agresszívek, vagy állandóan pórázon vannak, engem ez a kettő irritál a legjobban, olyankor én sem tudom elengedni az enyémet nehogy összegubancolódjanak.

Ezen kívül a kis testű kutyákkal szokott meggyűlni a bajom, eddig szerencsére probléma nem történt mert a pitem csak tegnap volt 8 hónapos és még nem reagál a kisebb testű kutyák agresszív közeledésére de mi lesz pár hónap múlva ?

Egyébként az én drágám most van a rosszalkodik fázisban, beköszöntött a "kamasz kor", úgy hogy elég gyakran van büntiben mert próbálgatja meddig mehet el a szófogadatlanságban. Már meg van neki tanítva, hogy kutyához nem megy oda, ha rászólunk de most van olyan, hogy vissza sem jön ha hívom. Sokan itt rontják el, egyszerűen feladják,a kutya engedetlen, rosszul nevelt lesz a gazdi meg inkább vesz egy 5m-es pórázt és el sem engedi soha. Szomorú:(

2009. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez azért van, mert az emberek többsége nem csicskának, hanem társnak, jó barátnak tekinti a kutyáját, és ennek megfelelően vislelkedik vele.
2009. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A társnak is alapengedelmesnek kell lennie legalább, a saját érdekében. Különben egy élten át pórázon sétál, vagy elüti egy autó, esetleg elaltatják mert megtámad valakit. Ennyi.
2009. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A válaszokból - ami ugyan nem volt sok - leszűrhető, hogy miért tettem fel a kérdést. Az utolsó előtti válaszoló.....úúúristen, ha te azt gondolod h csicskáztatnak egy kutyát, aki pl. leül a járda szélén és csak a gazda engedélyével léphet le, akkor nálad valami nem oké.

Itt nem trükkök tanításáról volt szó - amiben igencsak megoszlanak a vélemények -, hanem ALAPengedelmességről!!

2009. márc. 25. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!