Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának adható embereknek...

Kutyának adható embereknek felírt antibiotikum?

Figyelt kérdés
Nagyon köhög a kutyánk, szeretnénk neki segíteni valahogy, de nincs pénzünk állatorvosra. Szegényke fehér váladékot köhög fel. Mit tudunk ilyenkor tenni?
2011. aug. 2. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem hinném!

Mindenképpen beszéljél legalább telefonon egy állatorvossal, nem kizárt, hogy ajánl valamit, de amúgy ne kísérletezz vele.


Az én kutyámnak is olyan gyógyszer kellett, ami embereknek lett készítve, de állatorvos írta fel!

2011. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ!
2011. aug. 2. 23:49
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

NE ADJ NEKI EMBERI GYÓGYSZERT!!!


Nekünk a a 60kg erős 6 éves németjuhászunknak volt egy szúrás a lábán ami megdagatt és nem gyógyult (szomszéd szokta dobálni és bottal piszkálni v esernyővel....)

A remek állatorvos emberi gyógyszert irt el neki!! A gyógyszer felénél békén elaludt. Megállt a szíve!!! Utolsó napján is sántikált és duzzadt volt a lába:( Akihez a tetemét elvitték apuék kiakadt h miért ezt irták fel neki, hiába nagy testű állat!!! Nem szabadott volna...

Egy nagyon szép fajtiszta németjuhásszal aki jó munkakutya volt...megtették..


Te ne okozz a kutyusodnak bajt! és csak olyan orvoshoz vidd akiről mondták h jó! Néha nem éri meg h a legközelebbihez vidd....

2011. aug. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Vinném én a legjobbhoz, de most tényleg ott tartunk, hogy számlára sincs... :(
2011. aug. 3. 00:16
 5/14 anonim ***** válasza:

Van olyan humán antibiotikum, ami adható kutyának is, de vigyázni kell, hogy az emberi mennyiséget vissza kell osztani a kutya súlyának megfelelően! Nevet szándékosan nem írok, ugyanis amíg nincs egy diagnózis a kezedben, hogy baktérium fertőzés okozza a tüneteket, addig nem kellene antibiotikummal tömni. Meg amúgy sem szokott otthon antibiotikum lenni, hiszen amit az embernek felír az orvos, azt maradéktalanul be kell szedni, tehát normál esetben nem marad ki. Kutyáknak való antibiotikum pl. a Xiclav, aminek ugyan az a hatóanyaga, mint az egyik humán gyógyszernek, ráadásul az ára is nagyjából ugyanaz.


Átérzem a helyzeteteket, de azért próbálj meg felhívni egy állatorvost, mondd el a tüneteket, hátha javasol valamit. Ez nem kerül pénzbe. Esetleg elmondhatod, hogy most nincs pénzetek, hátha felajánlja, hogy majd később fizettek!

2011. aug. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekünk is németjuhásznak kellett adni a gyógyszert és nem volt tőle baja, nagyon erős kutya volt, egy plusz évet köszönhetett a gyógyszereknek.


Szóval szerintem hülyeség, hogy nem szabad embernek szánt gyógyszert kutyának adni, mert vannak kivételek. Mondjuk én nem antibiotikumot adtam. De én is csak akkor adok, ha az orvos írja fel. És én nem a legközelebbi állatorvoshoz járok, hanem a szomszéd városba hordom át és onnan hívom házhoz is, ha kell.


Egy telefont megér, hogy a kutyád ne szenvedjen!

2011. aug. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azért szoktuk mondani, hogy nem szabad, mert az emberek hajlamosak általánosítani és azt gondolják, hogy ha az egyiket szabad, akkor biztosan a másikat is, ha a gazdinak jó, akkor biztosan jó lesz a kutyának is, ha a kutyának jó, akkor biztosan jó a macskának is. Aztán az a vége, hogy szenvedést okoznak vele az állatnak, rossz esetben akár maradandó károsodást is, vagy esetleg ki is nyírják vele. Amikor állatorvos írja fel, akkor azért teszi, mert tudja, hogy az jó neki.
2011. aug. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Humán cuccok közül ami segíthet, az B-vitamin (Komplex) a C-vitamin, a kamillatea, a lándzsás utifű szirup és az echinacea tea vagy csepp. Csak mire ezeket megveszed, kb. költöttél is annyit, mint egy orvosi vizsgálatra, és az legalább biztosan bejön.
2011. aug. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az állat orvos hogy augmentint lehet neki adnicsak nagyon keveset
2011. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

00:10-es!


60 kilós német juhászkutya? Rengeteg az a kg :)

2011. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!