Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le az engedelmes...

Miért nézik le az engedelmes kutyákat?

Figyelt kérdés

Mindenhol olvasom. Hozzászólásokban, fajtaismertetőkben, rengeteg helyen ahol olyan kutyáról van szó, aki makacs természetű, nehezebben kezelhető stb... Hogy hát igen, ez nem egy szolgakutya, aki elsőre ugrik, meg ez olyan aranyos meg okos mert nem azt mondja, hogy igenis megyek, hanem azt, hogy hallom hívtál, oké oké, és szaglászik tovább. És mindezt olyan lenéző hangnemben... Meg az olyan kutyáknál emlegetik az egyéniséget, akik nem fogadnak szót, azt csinálnak amit akarnak, a gazdi meg büszke rá. De ettől miért lesz jó a kutyának, ha csak pórázon sétálhat, mert "nem szolgakutya" vagy ha elüti az autó, mert ő úgy döntött, hogy kimegy az útra? Egy kutyának akkor is van egyénisége, szabad akarata ha visszajön amikor hívják, és megbízható!...

Nekem semmi bajom az ilyen típusú kutyákkal, csak avval a lenézéssel amit egyesek táplálnak, akiknek ilyen kutyájuk van... Hogy pl. az én kutyám szegény cirkuszi állat, mert tud bukfencezni, meg levegőt szabad-e vennie engedély nélkül, meg szegény állandóan szabályozva van! Miközben sosem kell póráz és nincs aggódás. Olyan, mint az iskolában, amikor utáltak, mert jótanuló voltam! Néha már teljesen gonosznak érzem magam, pedig a kutyám sokkal szabadabb lehet így!

Mire jó ez a szolgakutyázás?


2009. márc. 23. 15:54
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
A kutyának nem boldogság ha nincs aládrendelve. Egyenjogúak nem lehettek, mert a kutya nem ilyen rendszerben él. Tehát akkor neki kell átvenni a vezető szerepet, és ez nem boldogsággal jár, hanem stresszel. Hiszen mennyi feleősség járul a falkavezérre? Megvédeni a házat, a fekvőhelyet, a falkatagokat, irányítani őket, hogy hova menjenek... Szerinted miért mondják a vezető beosztásban levő emberekről, hogy stresszesek?
2009. ápr. 7. 16:08
 12/12 A kérdező kommentje:
Ja és az (IS) a baj az engedetlen kutyákkal, hogy persze azt csinálsz amit akarsz, amíg nem ártassz másnak. Az engedetlen kutyák viszont ártanak, megtámadják az én kutyámat, kirohannak az autóm elé, megharapnak engem esetleg, és még ezerniy kellemetlen dolgot okozhatnak a többi embernek.
2009. ápr. 7. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!