Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le az engedelmes...

Miért nézik le az engedelmes kutyákat?

Figyelt kérdés

Mindenhol olvasom. Hozzászólásokban, fajtaismertetőkben, rengeteg helyen ahol olyan kutyáról van szó, aki makacs természetű, nehezebben kezelhető stb... Hogy hát igen, ez nem egy szolgakutya, aki elsőre ugrik, meg ez olyan aranyos meg okos mert nem azt mondja, hogy igenis megyek, hanem azt, hogy hallom hívtál, oké oké, és szaglászik tovább. És mindezt olyan lenéző hangnemben... Meg az olyan kutyáknál emlegetik az egyéniséget, akik nem fogadnak szót, azt csinálnak amit akarnak, a gazdi meg büszke rá. De ettől miért lesz jó a kutyának, ha csak pórázon sétálhat, mert "nem szolgakutya" vagy ha elüti az autó, mert ő úgy döntött, hogy kimegy az útra? Egy kutyának akkor is van egyénisége, szabad akarata ha visszajön amikor hívják, és megbízható!...

Nekem semmi bajom az ilyen típusú kutyákkal, csak avval a lenézéssel amit egyesek táplálnak, akiknek ilyen kutyájuk van... Hogy pl. az én kutyám szegény cirkuszi állat, mert tud bukfencezni, meg levegőt szabad-e vennie engedély nélkül, meg szegény állandóan szabályozva van! Miközben sosem kell póráz és nincs aggódás. Olyan, mint az iskolában, amikor utáltak, mert jótanuló voltam! Néha már teljesen gonosznak érzem magam, pedig a kutyám sokkal szabadabb lehet így!

Mire jó ez a szolgakutyázás?


2009. márc. 23. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

lehet hogy bamba vagyok de én nem értem miről is van szó?


Én kutyás körökben mozgok rendszeresen de soha nem vettem észre még olyat, hogy az engedelmes kutyákat lenéznék.

2009. márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én viszont sajnos igen, mindenhol, ahol nem pont olyanok vannak mint. Akár egyszerű kutyásoknál, akár olyan fajták gazdáinál akik makcsabbak. És nagyon nem értem, hogy miért kell a kutyám sajnálni, mert "szabályozva van"... :S De a kedvencem amikor fajtaismertetőkben írják, hogy milyen jó, mert nem "szolgakutya"...
2009. márc. 23. 16:06
 3/12 A kérdező kommentje:
nem pont olyanok mint mi
2009. márc. 23. 16:07
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akik értenek a kutyákhoz, azoknál az engedelmesség alapfeltétel. Ez szolgálja a kutya biztonságát is. Nekem is engedelmes a kutyám és büszke is vagyok rá. Ne hallgass annak a véleményére, akinek nem a kutya biztonsága fontos, hanem a hiúság. Légy Te is büszke az engedelmes kutyádra:)
2009. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamit szerintem összekeversz. Nekem van juhászkutyám is, és a fajtaismertetőben makacsnak és akaratosnak leírt kutyám is.

De mindegyik szót fogad. Az egyikkel többet kelett küzdenem mint a másikkal, de a fajtától függetlenül, mindegyik engedelmes.

Én még csak olyan megnyilvánulásokkal találkoztam sétáltatás közben, hogy nekem milyen könnyű, mert szót fogadnak a kutyáim, bezzeg ők mit szenvednek, amikor kiszakad a kezük a szöges nyakörvvel húzó kutyától.

2009. márc. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Vigasztaljon, hogy az olyan (engedetlen) "nagy egyéniség kutyák" úgyis hamar kihalnak, mert leüti őket majd az öreg mami a botjával, aki fél a kutyáktól, vagy ne adj Isten elcsapja őket a busz. Természetes szelekció. :)

(én is az engedelmes kutyákat szeretem. Elvégre arra (is?) van, mint lény.)

2009. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Értem a kérdést és elég elgondolkodtató... Nekem az a véleményem a dologról, hogy nincs jó és rossz kutya. Mindenkinek más más igényei és elvárásai vannak a kutyájával kapcsolatban. És olyan sincs, hogy valaki ért a kutyákhoz vagy nem ért. Mert a kutya ért az emberhez. A kutya egy neki megszokott, természetes környezetből lett kiszakítva és "betéve" egy számára teljesen ismeretlen és sokszor nagyon ijesztő világba. Gondolj csak bele! A kutya nem tudja, hogy nappal mért van sötét amikor a gazdi éppen lehúzza a redőnyt a szobában mert tv-zni akar és éjszaka mért van világosság mikor a gazdi épp kedvenc könyvét olvassa elalvás előtt. Amikor a kutya a környezetében szokatlan, furcsa dolgot tapasztal semmi nem tudja megnyugtatni a gazdi nyugodtságán kívül. Ha például meg hallja, a szomszédban felsíró kis baba hangját, izgatott lesz, mert ezt a hangot még nem hallotta, egyből figyeli a gazdit és lesi annak reakcióját. Ha látja, hogy a "falka vezér" a furcsa hang ellenére is nyugodt marad, viselkedése nem változik akkor ettől ő is megnyugszik és ha legközelebb is meg hallja a felsíró kisbabát már tudni fogja, hogy az semmilyen veszélyt nem jelent számára. Ha a kutya a gazdiját tekinti a "falka vezérnek" engedelmes, nem feltétlen jelenti azt, hogy alá rendeli magát a gazdinak, azért engedelmes mert nincs más akire számíthat, nincs más akinek a hatására megnyugodhat ha egy számára szokatlan, ijesztő dolgot lát vagy furcsa hangot hall. Ez persze nem egyenlő azzal, hogy hallgatni is fog rád a kutyád ha magadhoz hívod oda is fog menni, ha kéred hogy hozza be az újságot be is fogja hozni, ezekre a dolgokra mind mind meg kell tanítani őt. És a kutyát csak akkor tudod bármire is megtanítani ha előbb elnyered a bizalmát. Persze minden kutya más más még a fajtákon belül sem mondhatjuk 2 kutyára, hogy "egyforma". Mint az embereknél is vannak olyanok akik könnyen meg jegyeznek bármit és olyanok is akiknek kicsit nehezebb a felfogásuk. De attól, hogy egy kutyának több időbe telik valamit megtanulni még nem lesz "rosszabb" attól a kutyától aki könnyebben megtanulta. Aki azt mondja neked, hogy a kutyád "szolga kutya" azért mert engedelmeskedik neked, annak szerintem halvány fogalma sincs arról, hogy hogyan kell elnyerni egy kutya bizalmát és hogyan lehet megtanítani úgy együtt élni az emberekkel, hogy az mindkét fél számára kellemes legyen. Kutyát azért vásárol vagy fogad be az ember, hogy társa, barátja legyen, kivéve ha munka vagy őrző kutyát vesz. Egy kutyust megfelelő neveléssel olyanra formálhatod amilyenre szeretnéd, kitartással és nagyon sok türelemmel "megalkothatod" a számodra legmegfelelőbb társat, barátot.

Vannak akik csak azért vesznek kutyát, hogy "legyen", mert hát másnak is van, kell nekem is. Ezek az emberek legtöbbször meg sem próbálják megnevelni, engedelmessé tenni a kutyájukat, mert csak úgy a látszat kedvéért van nekik kutyájuk, vagy hogy ne unatkozzanak. És véleményem szerint ezek emberek igazából nem érzik jól magukat a kutyáikkal, bosszantja őket ha nem fogadnak nekik szót és csak bambán lesnek azokra a kutyásokra akik boldogok a kutyájukkal, hallgat rá a kutyájuk és szemmel látható, hogy a kutya is jól érzi magát. Aztán jön a "védő szöveg", hogy mert a te kutyád szolgakutya! Mert a te kutyád alá rendeli magát neked, mert a te kutyád nem csinálhat azt amit akar. De igen, csinálhat csak normális keretek között, úgy hogy se a kutyának se a gazdinak ne legyen sérelme, ne szaladjon ki az útra, ne üsse el az autó stb.

Lehetne ezen a témán órákat lógni, de szerintem inkább minden kutyás olvassa el az alábbi cikket! Szerintem nagyon jó. [link]

És miután elolvasta a "szolga kutyázó" emberke, gondolkodjon el rajta, hogy mi jobb: úgy együtt élni a kutyával, hogy nincsenek határok és a kutya bármikor bármit megtehet vagy saját igényünk szerint olyan kutyát formálni amivel öröm együtt élni a kutyának is öröm a gazdijával lenni!

Remélem nem baj hogy hosszúra nyúlt.

2009. márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm az utolsónak! Pont erre gondoltam! :) Csak az az elkeserítő amikor a hozzáértőknek nem tetszik, hogy szigorú vagyok. Meg az, hogy én elfogadom más kutyáját, meg a másik embert, ő meg nem... :( Nem baj, hogy hosszú lett, pont azt írtad, amit gondolok. :D
2009. márc. 23. 18:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én is tapasztaltam.sajnos magamon is egy kicsit, de nem néztem le a kutyát hanem irigy voltam rá.de már nem vagyok, mert az enyém akkor nagyon kicsi volt még és sokat szenvedtem a nevelésében.mostmár haladunk méghozzá elég jól és így tudom hogy csak irigy voltam.és a többiek is csak irigyek, gonoszkodnak, mert ők nem tudtak ilyet elérni a kutyájuknál.
2009. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

16:43-asnak üzenem, hogy kapja be... mi bajod is van az engedetlen kutyákkal? :@

1ébként nekem olyan kutyám volt, aki teljesen boldog életet élt. 1általán nem volt alámrendelve, olyan volt, amilyennek a kérdező írta. boldog volt, de mégis eimatt halt meg.

a mostani kutyámat direkt nem úgy nevelem, mint a régit, hogy kicsit se hasonlítson rá :"( de én nem érzem, hogy a mostani boldogtalanabb lenne. sőt! 5 hónapos, és már tud ülni, feküdni, hemperegni, karikán átugorni, és érti a maradot is! sztem a kutyától is függ hogy mennyire szereti ezeket a tanulásos dolgokat. míg a régi kutyám csak a labdadobálást igényelte, a mostani 1szerűen imádja, ha sikerül megcsinálnia a feladatot, és megdicsérem, majd elégedetten néz rám :)

2009. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!