Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyánk sokszor kell...

Ha a kutyánk sokszor kell kötve tartani az udvaron, akkor milyen talaj jó neki?

Figyelt kérdés
Ha esik jó nagy sár lesz és nem szeretném, hogy abba dagonyázzon. Mit rakjak a földre, hogy ezt is megoldjam és jó is legyen neki? Kevés nyugdíjból élek, ezért csak olcsóbb és házilag kivitelezhető megoldás jöhet szóba.
2009. márc. 14. 20:00
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem azért nem érkezik jó válasz, mert eleve nem értjük a kérdés felvetést. Nálunk ez úgy történik, hogy ha kutyát szeretnénk, akkor megteremtjük az ehhez szükséges körülményeket(lakásban vagy kertben) és ha minden ok, akkor érkezik az eb. Tehát nem utólag gondolkodunk rajta. Lakásban 40 négyzetméteren nem értem miért lenne rosszabb helye, mint kertben ugyanennyin? A lakásban tartott ebekkel jóval többet foglalkoznak, mint kerti társaikkal statisztika alapján, hisz a kerti kutyákat nem tartják fontosnak sétálni vinni, hisz pisilt, kakilt, oszt jól van...

Kérdésedre a válasz:

Gyűjtsél faanyagot, építs házat neki, amit emelj meg a földtől(raklappal, téglával, stb.) A házat télen szalmázd, de nyáron is legyen bent kényelmes fekvőhelye. A talajnak meg egyszerűen készíts vízelvezetőt, hogy ne gyűljön össze egy helyen a víz és akkor nem lesz sár.

2009. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Van háza. Téglából.Bélelt. A gondom annyi, hogy a fű kikopott ott, ahol szaladgál és a föld sáros lesz esőkor. Ha követ rakok le az nem igazán jó a tappancsainak és itt akadtam el....meg a pénznél.
2009. márc. 16. 10:51
 23/44 anonim ***** válasza:
Térkő esetleg, de az nem jó a talpának. Esetleg kemény fából padló, ami alatt el tud folyni az eső, hosszabb távon ez is megoldás. De minden pénzbe kerül! Esetleg folyamatosan költözteted odébb, ha a fű kezd kiveszni.
2009. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
46%
Ha naponta tényleg csak pár órát van megkötve, akkor nem gond a murva. Persze ebből is van több fajta, van ami nem olyan éles.
2009. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem legalább egy futó láncot lehetne csinálni neki, nem hiszem, hogy egy ökör ára lenne. De azt én sem érdtem, hogy ha valaki vidéken él már láncon kell tartania a kutyát nekünk 9 kutyánk van és soha egyik sem volt láncon, pedig vidéken lakunk a kapu soha nincs kulcsra zárva, az jön be aki akar, a kutyáknak egy 200 négyzetméteres hely van lekerítve a a ház körül és nagyon jól el vannak ott, még soha nem mentek el gyereket gyilkolni. Ez csak az emberek butasága, hogy olyanok válalnak kutyát akik nem foglalkoznak vele, szásszor jobb helye van egy panelben tartott kutyának mint egy láncosnak, mivel a kutyának az a fontos, hogy a lehető legtöbbet a gazdájával lehessen nem pedig az, hogy mekkora a lakás, legalább azok a kutyák biztos, hogy sétáltatva vannak rendszeresen és foglalkoznak velük.
2009. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
68%

Ha már fel lett hozva a lánc és a panel kérdése, akkor érdekes lehet az, hogy a kutyának mindegy hol van, a lényeg, hogy a gazdához/falkához minél közelebb. Nem az a jó a kutyának, hogy kint van, akár megkötve is, hanem a falkához való tartozás. Ha kertbe van tartva, akkor is ki kell elégíteni az ösztöneit, a "vadászatot", tehát sétálni mindenképpen kell vinni. A kutyának nem az a mozgás, hogy a kert egyik sarkából a másikba fut, hanem amikor egy órát legalább intenzíven dolgozik az orrával és az ösztöneivel.

A láncon töltött kevés idő mit jelent? Mert ezek szerint a kutya simán ki tud járni az udvarról, ami nekem azt jelenti, hogy munkaidőben bizony meg van kötve. Azért az nem pár óra! És számít az is, hogy amikor szabadlábon van, azt hogyan/mivel tölti.

2009. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
70%

Figyeljétek a szegény kisnyugdijast!

Internetre meg számitogépre van pénz,de egy pár méter drótkeritésre már nem telik! Csak láncra telik.

2009. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
55%

19.06-os válaszoló ráérzett a frankóra, kisnyugdíjas lehet, hogy internetezik, de nem így fogalmaz.


Ez egy fiatal majom, aki kóstolgat bennünket, és lehet, hogy elélvez, mennyi választ kap.


Szerintem kutyája sincs (hála Istennek) Szánalmas!


Ja, válaszolni is kellene: intarziás parkettát javaslok, ha nincs pénzed, csináld sajátkezűleg!

2009. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Hol is van a jogszabály, hogy csak 62 év felett lehet valaki nyugdíjas?
2009. márc. 17. 07:30
 30/44 anonim ***** válasza:
0%

Nem kötelező kutyát tartani!

Annak aki hülye és csóró hozzá főleg nem.

2009. márc. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!