Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet pároztatni a...

Mikor lehet pároztatni a kutyát? Mik jelei?

Figyelt kérdés

Szuka kutyánk van,fajtiszta.Ma vittük először a kan kutyához bemutatni,barátkozni.

Az első tüzelése tavaly szeptemberben volt.


2009. márc. 13. 19:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%
6-8 hónapra tüzel a szuka azt látod mert vércseppek jönnek belőle amikor színtelenné válik ez a váladék akkor kell vinni a kanhoz kb 9-15. napon
2009. márc. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi ismeretanyaggal akarsz almot lehozni, akkor inkább ne tedd! Attól, h fajTAtiszta még nem jelenti azt, h muszáj h kölykei legyenek. Ezek szerint azt se lehet tudni róla, h milyen mértékben hordozza a fajta jellemzőit és van-e örökletes betegsége.
2009. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
11%
csakhogy nem ez volt a kérdés
2009. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Ebben igazad van. Ellenben árulj el valamit; megbíznál-e egy olyan autószerelőben, aki interneten érdeklődik után hogy hol is kell olajat cserélni egy autóban. Én nem.

(tudom ez sem tartozik ide, sőt még kérdés sem volt, de a hasonlóság felfedezhető.....természetesen bele is lehet kötni, mint minden hasonlatba)


A kedves kérdező még az állatorvosukhoz sem ment el utánaérdeklődni a dolgoknak, felvilágosítást kérni (arra nem is gondolok, h egy tapasztalt Tenyésztővel beszélgessen előtte a tudnivalókról), de már a nászon gondolkoznak.

A sorrendet tarom alapvetően hibásnak.

2009. márc. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Minimum a 3 tüzelésnél lehet fedeztetni de a 4 alkalmas a szuka a fedeztetésre, és ha elmúlt a vérzési idöszaka akkor a legtermékenyebb. De lécci még ne fedeztesd azt a szerencsétlen kutyát még nem alkalmas a 2 tüzelésnél egy alom lehozásához.
2009. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

akkor lehet pároztatni egy kutyát ha a fajta standardjét megközelíti.

Ennek mik a jelei?Ha tenyészszemlén sikeresen szerepelt és jó pár kiállitáson szép helyezért ért el.

2009. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a meglehetősen nyers és primitív hozzászólást!

Nem versenygyőztes törzskönyvezett kiskutyákat szeretnénk.

Majd ha úgy lesz elviszem genetikai vizsgálatra,ok?

Szóval igazából azoknak köszönöm a választ akik tudtak értelmesen hozzászólni!Köszönöm!

2009. márc. 14. 07:39
 8/24 A kérdező kommentje:
Jaj:Azonkívül arról megfeledkeztem említést tenni h a kutyámat nem lehet megfékezni a csavargásokat illetően,tehát ha nem keresek neki párt majd talál ő magának!Most lehet megint köpködni!
2009. márc. 14. 07:41
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

A szűrővizsgálatokra nem azért van szükség. hogy versenygyőztes kutyákat nevelj, hanem azért, hogy ne legyenek örökletes betegségei a kölyköknek. Nem egészen értem ugyan, hogyha kanhoz viszed ismerkedni a fajtatiszta kutyád, akkor miért mondod, hogy szökdösik és maga választja ki a kant, de a te dolgod.

Én csak a kölyköket sajnálom, akik közül páran betegen, páran a menhelyen fogja végezni.

És én biztos nem dicsekednék azzal, hogy a kutyám senki nem tudja visszatartani, mert ez rólad, mind gazdáról ad bizonyítványt, hiszen a kutyának - ha másért nem, a saját biztonsága érdekében - azt kéne csinálnia amit te engedsz neki. Lehet azt mondani, hogy ez fröcsögés, de hidd el, hogy csak szomorúság azért, hogy nem gondosan tartod azt a szegény állatot.

2009. márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Már persze, hogy fajtiszta, hisz kutya..Esetleg fajta tiszta? Pároztatni akkor a legideálisabb, amikor megszűnik a vérzés és a péra kifordul. A tapasztaltabbak ezt zsebkendővel szokták nézegetni(a váladék színe a meghatározó)Aha,ötletes,hogy befedezteted, aztán majd nem megy sehova, mert anyuci lett. Csak,hogy ez a kutyáknál nem évekre szól, mint nálunk.Vagy minden évben befedezteted? Gondolom az ivartalanítás fújj de undi :( Fura, nekem is van szukám-5éves- még egyszer se történt baleset, mert vigyázunk rá
2009. márc. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!