Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit dagibb kutyával szabad...

Kicsit dagibb kutyával szabad hosszú túrára menni?

Figyelt kérdés

Fekete staffordshire keverékről van szó, és van rajta +6-7 kiló felesleg... Szeretnénk elmenni Csillaghegyre egy nagyobb kirándulásra, amit bizonyára nagyon élvezne, de nem tudom nem származna-e baja belőle (mint a kövérebb embereknél légzési és szívproblémák megerőltetésnél)...


Általában 30 perces sétára viszem napi 2-3x, de otthon egész nap ugrál, rohangál és játszik velünk, ill. a másik kutyával, + havi 2x amikor időm jobban engedi suli + meló mellett kiviszem a Margit-szigetre labdázni.


Jövő héten szabim van végre, olyan 25-26 fok körül lesz a hőm. ahogy néztem.. a túra olyan 15-20 km lenne legjobb esetben, de rövidítve is olyan 10-12 km tuti.


Persze pihenő lenne, vize lenne, nyakörvre fényvisszaverő ill. kis csengő beszerezve, kullancs ellen spot-on már megvan... :)


Otthon mindig kis hiperaktiv, folyton menne játszani, sokszor már én fáradok el és hagyom abba.... :)


Vigyem magammal, vagy inkább ne?

Persze tökéletesen szófogadó és engedelmes.


2011. máj. 7. 15:43
1 2
 11/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

A sportolóknak sem tanácsos izomlázra mindjárt ráedzeni.

Ők is kihagynak egy két napot.

A kutyádat fokozatosan terheld. Minden nap vagy minden alkalommal egy kicsit többet. Így nem terheled meg és szép lassan lefog fogyni.

2011. máj. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem is vittem nagyra, inkább csak körülöttünk mászkerált ameddig a párommal tollaslabdáztunk egy parkban. Mondjuk néha-néha eldobtam neki egy botot, amit készséggel üldözött és visszahozott. Ő se unatkozzon már.. :)
2011. máj. 15. 10:44
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha,már felhízlalni volt esze a családnak, akkor legalább ne akarják infarktusba kergetni a kutyát!A 6-7 kiló túlsúly az sok!Egy ilyen kutyát csak fokozatosan lehet terhelni és lefogyasztani is,mert a szíve nem fogja bírni a nagy terhet és csak csodálkozni fogsz,ha egyszer csak összeesik és elpusztul.Nem okoskodni akartam,de én vigyáznék a helyedben a nagy túrázásokkal.
2011. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!