Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit dagibb kutyával szabad...

Kicsit dagibb kutyával szabad hosszú túrára menni?

Figyelt kérdés

Fekete staffordshire keverékről van szó, és van rajta +6-7 kiló felesleg... Szeretnénk elmenni Csillaghegyre egy nagyobb kirándulásra, amit bizonyára nagyon élvezne, de nem tudom nem származna-e baja belőle (mint a kövérebb embereknél légzési és szívproblémák megerőltetésnél)...


Általában 30 perces sétára viszem napi 2-3x, de otthon egész nap ugrál, rohangál és játszik velünk, ill. a másik kutyával, + havi 2x amikor időm jobban engedi suli + meló mellett kiviszem a Margit-szigetre labdázni.


Jövő héten szabim van végre, olyan 25-26 fok körül lesz a hőm. ahogy néztem.. a túra olyan 15-20 km lenne legjobb esetben, de rövidítve is olyan 10-12 km tuti.


Persze pihenő lenne, vize lenne, nyakörvre fényvisszaverő ill. kis csengő beszerezve, kullancs ellen spot-on már megvan... :)


Otthon mindig kis hiperaktiv, folyton menne játszani, sokszor már én fáradok el és hagyom abba.... :)


Vigyem magammal, vagy inkább ne?

Persze tökéletesen szófogadó és engedelmes.


2011. máj. 7. 15:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kimaradt, idén decemberben lesz 5 éves.
2011. máj. 7. 15:46
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem viheted, legalább mozog ezáltal fogy is egy kicsit...5 éves még nem öreg, legfeljebb néha megálltok pihenni kicsit. De szerintem nem lesz gond, egy staffnak nem probléma... üdv.
2011. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

én vittem a kutyusomat többször, 8-9éves koráig, már anyunál lakik és kímélve van.

de nem menetelésből állt az egész túra (hasonló kaliber, mint a Tiéd, cane corso, és dagi is)


annyira figyelni kell, hogy ha melege van / lefekszik aludni, fáradt akkor addig tart a pihenő, amíg a kutya akarja :D ha már vonszolja magát hagyd aludni pl..stb :) de szerintem örülni fog.

2011. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
legfeljebb lead egy kis felesleget :)
2011. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Akiteki ***** válasza:
Annyira kövér nem lehet, hogy ez gondot okozzon. Akkor már menni sem tudna. :))
2011. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jól van, köszönöm a válaszokat!:) Általában a Margit-szigetes kiruccanások után (amikor 3-4 órát futtatom - persze ha akar lepihizik), másnap mindig baromi morcos és annyira izomláza van, hogy alig tud mozogni, szinte fel se kel... :))) Meg olyan szunyákat vág le éjjel mellettem, hogy nem tudok szinte aludni a horkolásától..

Annyira imádom!!! :))

Szerintetek ettől a 10-15+ km-től fogyni is fog valamennyit (pár dekát?:D), vagy inkább annak lenne eredménye, ha kb. minden héten vinném ilyen hosszabb-rövidebb túrára (5 km-nél nagyobb távra persze).


Úszni is imád, nyáron a Balcsiból alig lehet kirángatni, de Bp-en a Dunába semmiképp se engedem be (félek elvinné a sodrás), általában a Margit-szigeti japán kertes tóba csobban be a dilis, de tervezem, hogy Luppára is elmegyek vele.

2011. máj. 7. 16:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát ha a túra után nem eteted túl, akkor fog fogyni:) Egyébként egy diétás étrend mellett, minden nap egy hosszabb túra, séta jót tenne a súlyának. késöbb pedig kocogás.
2011. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem is én etetem túl, hanem a szüleim. Hiába az én kutyám, ha nem vagyok itthon suli vagy munka miatt, akkor a kutyám a konyhamalac (aminek persze örömmel eleget tesz)...

Gondoltam arra is, hogy mint ahogy a staffikat meg pitteket szokták edzeni, szal arra gondoltam, neki is veszek vagy varrok egy erős hámot, és súlyt huzatok vele (vastagszemű láncot vagy abroncsot - utóbbit szerintem inkább szétmarcangolná.. :)). Túra alatt meg lehet praktikus lenne egy "kutyatáska", amit hámra lehet csatolni, és ő vinné a saját dolgait (vizespalack, vizestál, stb.), ezzel is kicsit edzhetne..

Hülyeség, vagy nem is olyan nagy butaság?

2011. máj. 7. 16:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Abszolút nem butaság...ha beleraksz pár dolgot, ő is viheti. Csak ne legyen túlterhelve arra ügyelj. A súlyhúzás sem rossz sportág, kipróbálhatod.
2011. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A nagy melegre való tekintettel nem mentünk nagy túrára, csak egy hosszabb Margit szigetre.. kb. 6-7 km volt. Morcizik, és minden baja van... :)

Ma gondoltam megint viszem, hogy rádolgozzon az izomlázára... :p

2011. máj. 13. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!