Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normaflort és embereknek...

Normaflort és embereknek gyártott vitamint adhatok a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Nemrég kapott antibiotikumot, azért szeretnék normaflort. Vitamin meg van itthon csepp formában C,D vitamin, és vas készítmény is. Tablettát nehéz neki beadni, ezért jó lenne a csepp.
2009. márc. 9. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hivd fel a dokidat! Egy telefon nem kerül semmibe és ő az aki kezelte a kutyát, tudja, hogy mi tenne jót neki.
2009. márc. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a logikád, mért kéne neki vitamin azért mert antibiotikumot kapott? Nem vitaminhiányos elvileg, mert akkor vitamint írtak volna föl neki...

Egyébként a C vitaminról illik tudni, hogy nagyon kevés állat nem tudja megtermelni magának. A kutyák igen, nem kell neki.

Ha feltétlen vitaminozni akarod, akkor vagyél olyat, amit kutyáknak terveztek, mert az emberi vitaminok összetétele más, nem ideális az állatoknak.

2009. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van a kutyáknak gyártott vitamin, és ezekre csak kölyök korban van szükségük, illetve, ha betegek, vagy aggastyánok, mert ők is élhetnek addig.

Ha normális táplálékot kap egy kutya, akkor nincs szüksége ilyesmire.

Amit meg az embereknek rendeltek, az az embereknek való, egyrészt biológiailag, másrészt etikailag, mert ha van rá esetleg támogatás, az nem a kutyának van, hanem a rászorulónak.

2009. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a vitamin szerintem nem árthat neki én a macskámnak adtam fájdalaomcsillapítot és semmi baja nemlett de azért hívd fel az állatorvost :)
2009. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kifejezetten állatoknak készített probiotikum a Lakiferm Pet. Hatásmechanizmusa hasonló mint a Normafloré.


Komolyabb antibiotikumos kezelések vagy tápváltás esetén ajánlott. Azért erről is mindenképpen kell a saját állatorvossal konzultálni.


Azért jobb ezt használni, mert kifejezetten állatoknak van összeállítva, és a rajta szereplő adagolási útmutató is ennek megfelelő.


A macskás hozzászólónak mondanám: természetesen nem lesz bajuk az állatoknak a humán gyógyszerektől, leginkább azért mert marha gyorsan meg tudnak tőle szabadulni, amint elfordul az ember. nagyobb adagban a humán gyógyszerek nagyon nagy bajt okozhatnak.


Nem véletlenül gyártanak gyógyszereket állatoknak.

2009. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!