Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a mozgás igénye egy...

Mennyi a mozgás igénye egy leonberginek? Milyen természetű?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 11:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Milyen idő közönként kell fésülni a szőrét?
2009. márc. 3. 11:19
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mivel nagytestű kutya, csak kertes házban ajánlott tartani, fésülni pedig ránézésre, ahogy látod, hogy csomósodik, ajánlott hetente, vagy 3-4 naponta, főleg akkor ha vedlik.


a természetéről nem tudok semmit, de nekem is van kutyám innen tudom. :)

2009. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez a fórum nem alkalmas ekkora mennyiségű információ átadására, ezért először is ezt az oldalt javaslom:

[link]


Azután szépen, sorban a teljesség igénye nélkül:

[link]

[link]

[link]

stb...


Leót szeretnél venni?

2009. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Leonbergi tartóként azt tudom mondani, hogy a leonbergi nem egy túl ugri-bugri fajta, nagyon szeret sétálni, kirándulni, főleg úszni! Túlerőltetni, kerékpár mellett futtatni szigorúan tilos!!!

A napi sétáltatás még kertben tartás mellett is fontos!

A leonbergi egy családi kutya, nagyon ember és állatbarát, a gyerekekért rajong! Higgadt, nyugodt, kiegyensúlyozott fajta!Kennelben, láncon és szabadságától megfosztva tartani nem szabad! Illetve egy telep őrzőjeként egyedüllétre kárhoztatva sem tud élni!

Fontos a család közelsége, szeretete, akkor érzi jól magát, ha magakörül tudhatja szeretteit és folyamatosan figyelemmel kisérheti a család életét, amiben teljes jogú tagként résztvehet!

2009. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van leonbergis ismerősöm. Ő minden nap fél-háromnegyed órát sétáltatja. Ennyi elég neki, de ha egy nap nem viszi, azt nehezen viseli a kutya. Nagyon barátságosak. Inkább kertbe valók, mivel elég nagyok, de ha nagy a lakás, szerintem lehet ott is tartani, mert nem túl nagy mozgásigényűek.
2009. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sokat eszik?(mondjuk ez hülye kérdés de kb mennyit)?
2009. márc. 3. 12:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
kb 40 dkg.
2009. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Hogy sokat eszik-e?

Az relatív! A méretéhez képest mondhatom, nem eszik sokat, viszont kizárólag prémium táp etetése javasolt!

Ebből napi 600-700 g az ideális kifejlett korban elosztva két részletbe, azaz reggel-este! Más mellékes nem szükséges, viszont a gyümölcsöket nagyon szeretik, azzal lehet egy kis nasit beleiktatni az étrendjükbe!

2009. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

mint az előttem szólók is mondták: napi egy séta minimum.

nekem volt leom, nagyon értelmes, gyönyörű állat, a család közvetlen közelségét igényli, gyerekek mellé különösen jó, én bele csimpaszkodva tanultam meg járni :)

szeretnivaló, és ha belenézel a szemébe, rabulejt :)

2010. szept. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!