Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házban lakó kutyások! Hogy...

Házban lakó kutyások! Hogy jöttök ki a többi kutyással és nem kutyásokkal, akik a házban laknak vagy a környéken?

Figyelt kérdés
Milyen a kapcsolatotok? Viszitek együtt sétálni a kutyát? Van/volt konfliktus szomszédokkal, akiknek nincs kutyája?
2011. ápr. 13. 15:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Én már elég sok házban laktam, és sosem volt még saját hibámból konfliktusom lakókkal.


Amikor a kutyám kölyök volt, sírdogált egyedül, és a szembenéni mindig odament beszélni hozzá az ajtóhoz, aztán meg panaszkodott, hogy nagyon sír szegény kiskutya. Tisztáztuk, hogy azért sír, mert reagálnak rá, tudja, hogy van kinek, és megkértem, hogy egy pár napig ne menjen az ajtómhoz beszélgetni. Onnantól nem volt gond.


A mostani szembeszomszédunktól agyvérzést tudok kapni, mert totál felelőtlen, de azért állatimádó, szerencsétlen kutyája 13 évesen vakon és süketen a rangsor tetején érzi magát, hát nem irigylem érte azt a kis állatot. Ő egész nap sír, üvölt ha nincsenek otthon, és az ajtót kaparja.

Náluk szokott lenni a lányuk kutyája, na azzal egyszer találkoztam, mikor szaglás és köszönés nélkül ment neki a kétszer akkora kutyámnak. A kutyákat nagyon sajnálom, az embereknek meg már adtam két kutyás könyvet, hátha segít valamit, de asszem nem.


A környéken lakó kutyásokkal jóban vagyunk, esténként megbeszélt találkánk van a parkban, aztán vagy közös séta, vagy csak rohangálnak a kutyák mi meg beszélgetünk.


A nem kutyások se szóltak be még soha, pedig pofátlanül póráz nélkül sétáltatok szinte mindenhol. De nem is adok okot rá. Ha jön valaki, a kutyám lábhoz jön, a szart összeszedem, pisilni nem engedem betonon, csak zöld területen, ugatni nem szokott.

2011. ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, de nekem inkább más kutyásokkal szokott problémám adódni, kutyátlanokkal csak ritkán.

Leggyakoribb konfliktushelyzet az, hogy kistermetű kutyák betámadják a tacskómat... ha hagyom, hogy lerendezzék egymás közt(normális rangsorvita), akkor többnyire a kutyám szokott nyerni, a másik kutya gazdája pedig veszekszik, hoy miért nem fogom vissza a vadállatomat, ha nem hagyom a dolgot, akkor el szoktam kapni a támadót, és a azdája kezébe szoktam adni, és szólni szoktam, hogy tegyen rá pórázt. Ilyenkor én vagyok az arrogáns bunkó, mert belepofázok a magánügyébe.

Én mindig prázon sétáltatom a kutyám, csak a futtatón (esetleg olyan területen, ami nem futtató, de gyakorlatilag mindenki annak használja) szoktam elengedni.

2011. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
panelban vagyunk :) hát a közvetlen mellettünk lévő szomszéddal nem túl jó mert múltkor a kutyám rá morgott az ő kutyájára.De nem bántotta semmi,nem is támadt csak morgott...Szóval vele nem túl jó mert félti a kutyáját..De van egy nagyon aranyos szomszédunk ők feljebb laknak,néha ha találkozunk velük megyünk együtt sétálni :) kutyusom nagyon szereti azt a kutyust:) kölyökkora óta ismeri :)
2011. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nálunk voltak zűrök. A kutyásokkal jól kijövünk, felettünk kettővel van 2 yorki, azokkal szoktunk együtt sétálni. Mellettünk még egy yorki egy mamának, azzal sincs gond,imádja a kutyáinkat.(2 tacsink van, egy törpe meg egy normál). Viszont..a harmadikon lakik egy idős házaspár..félig süketek már, de állítólag ők hallják éjjel kettőkor!!! ugatni a kutyáimat..(este itthon vagyok,hamarabb alszanak mint én). Éjjel soha nem ugatnak. Ha suliban vagyok délelőtt,ritkán ugatnak ugyan,de csak ha kint mozgás,zaj van, most alapból tatarozás van,sokszor a munkások direkt hergelik őket, még jó,hogy ugatnak..az öreg f.sz (bocsánat) az ajtóm előtt dumál ki, hogy nálunk milyen büdös lehet két kutyával, meg hogy nem való lakásba, blablablla..meg,hogy a yorki az lakásba való,de egy tacskó nem..(3,5 kg kutyáról van szó..)Ja,akár hányszor kutyasz.ar van a betonon, vagy lépcsőházban, az biztos az enyém volt, mindenért minket okolnak,holott az én kutyáim még csak nem is pisilnek betonra,kizárólag fűbe..(azt is összeszedem). A szomszéd yorkiját viszont már láttam a lépcsőházba sz.arni, azt is én szedtem össze..de mindegy, én nem szólok senkinek,szeretem a szomszéd kutyáit. Csak a két rosszindulatú öreggel van bajom. Egyébként teszem hozzá,vidéken alapból úgy állnak hozzá,hogy a kutya udvarra való,lehetőleg 2 méteres láncon..nem tudják elfogadni,hogy lakásban is lehet tartani anélkül,hogy ne lenne büdös..az mindegy,hogy takarítok, a kutyák fürdetve vannak,oltva,féregtelenítve.3-4 alkalommal séta, egész hosszú séták, nem csak két kör az udvaron..és nekik elég is annyi ,sokszor hamarabb jönnek fel,mint én.(Egyébként igény szerint többször is lemegyünk,jelzik,ha pisi,vagy kaka van,és akkor is leviszem pluszba). De korlátolt embereknek hiába magyarázkodik az ember.
2011. ápr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Társasházban lakunk, 14 lakás van, de csak nekünk van kutyánk. Szerintem az ott lakók 90%-a szereti a kutyámat, a többiek meg közömbösek iránta. De mivel jól nevelt, így probléma még nem volt vele, a lakásban nem ugat, ha egyedül marad pár órát, akkor sem.

Viszont a környéken nagy kutya-élet van, biztosan ismerünk 200 kutyát a környékről, van akivel naponta, van, akivel fél évente találkozunk. A szombat reggel 7 óra egy olyan időpont, amikor elég sokan összegyűlünk, olyankor 8-10 kutya szokott együtt sétálni. Konfliktusunk még soha nem volt senkivel, de biztosan van olyan, akit zavarnak a kutyák, mert az utóbbi hetekben feltűntek a közterületesek

Tény, hogy a patakparton a legtöbben póráz nélkül sétáltatják a kutyáikat (én is) de ebből még nem volt probléma, mert arról biztosan tudomásunk lenne. Nagyon sok gyerek jár arra, kerékpárosok, futók, szerintem valakinek nem tetszett a dolog…

2011. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Nekem most egy iszonyú nagy malőrt követett el a legkisebbik kutyusom, a kis kölyök border keverék.. felmostam kint a folyosón (én voltam a soros) és a szembeszomszéd néni kint hagyta nekem a felmosóját, hogy csináljam csak azzal, úgyis ki akarja dobni. A kutyák is kijöttek velem, a kicsi totál szétrágta neki. Hiába akarta kidobni, hiába vettem neki másikat, még mindig pipa rám, a kicsi kutyámat pedig kifejezetten utálja, undorral néz rá, a naggyal nincs baja :/ Pedig kezdetben olyan aranyos volt velük..
2011. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 capsread ***** válasza:

Én panelházban lakom, és nem mondanám rossznak... Van egy pasas, aki folyton mondja, hogy a "büdös dög kutyája már megint lepisilte az autóm kerekeit", neki mindig elmagyarázom, hogy lány kutya, és a fűbe guggolva pisil, de nem baj... Meg van egy agresszív kutya, aki az enyémet szét akarja tépni, nem tudom miért... Meg még jó néhányat.

Általában egyedül sétálok, de néha csatlakozom valakihez, kicsit beszélgetni. De nincs más konfliktusom...

2011. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
panelban lakom és van egy pincser keverékem,menhelyi kutya volt:)van egy 50 év körüli szomszédunk akinek van egy tacskója,gerincsérve volt és mikor kórházban volt akkor nállunk volt a tacsi....annyira megszerettem hogy nekem adta a kutyát mert nem bírta egészségügyileg szegény......most itt élnek boldogan nálam.....minden nap átviszem a két kutyát a nénihez:)
2011. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:09


Ez aranyos!!! :)))

2011. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi is belvárosi társasházban élünk, két kutyával.

A házban még rajtunk kívül három lakónak van kutyája. Kettővel remekül kijövünk, de a harmadik, egy rottweiler ősellenségnek tekinti az ebkéinket és sajnos viszont.

De nincs nagy gond, mert mi mindig pórázzal visszük a kutyákat és a rottis is rászokott már. Ugyanos volt szitu, hogy kapuban összefutottunk, szerencsére a nagyobbik kutyámmal, aki német juhász és roti keverék. Nekiesett a kutyámnak, de az póráza ellenére pillanatok alatt visszaverte. Akkor nem jött közelebb, csak messziről ugatott minket. Azóta a gazdája mindig pórázon hozza-viszi.

Egyébként a nagy kutyánk nem ugatós, csak ha ok van rá. Azonban a kicsi, foxi keverék, sajnos többet ugat és a ház többi kutyájának a beszélgetésébe beleszól.


De szerencsénk van, mert a házban általában szeretik a kutyákat. Nem csinál piszkot egyik sem és nagyjából a többi lakókkal is jól kijönnek.

2011. ápr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!