Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 honapos bullterrieremet...

4 honapos bullterrieremet csak tappal etessem vagy adhatok neki hust is?

Figyelt kérdés
Az allatorvos azt mondta , hogy csak tappal etessem (persze azzal amit o arul es nagyon draga) , de beszeltem egy tenyesztovel akinek jelenleg is 8 kutyaja van es azt mondta , hogy a tap nem a legjobb , jobb ha hussal es csonttal etetem es olcsobb is. Szerintetek maradjak a tapnal???(Brit Care Junior) vagy idovel adjak hust is?
2009. febr. 25. 14:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
főzhetsz neki nyugodtan farhátat is,rizzsel,vagy tésztával.Az én kutyim nagyon szereti,12 éves szép a szőre,még mindig aktiv boldog kutyus,én sem hiszem,hogy csak a táp a legjobb a kutyának.
2009. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Táp és táp között s hatalmas különbség lehet. Én tisztán Acana vagy Orijen táppal etetek, semmi probléma nincs. Húst nyugodtan adhatsz, persze főzve. Csontot nem ajánlott, esetleg jutalomként az állateledel boltokban kapható füstöltet, ami direkt kutyáknak készült. Egy minőségi táp kb 800-1000ft/kg árban mozog. Minden szükséges vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, amire szüksége van. Kölyökkorban ez kiemelten fontos!
2009. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

2x naponta etesd a kutyádat. ha elnő, már elég csak 1x naponta.Marha-, borjú-, lóhús:


Főtten vagy közepesen főtten kell neki adni. Izmok helyett adhatunk neki belső szerveket is (sziv, máj, vese, Vigyázat a tüdőre, mert az nem táplál és csak a helyet foglalja a kutya gyomrában és legtöbbször hasmenést okoz).


Disznó, sertés hús:


melegen/átmelegitve adjuk neki a belső szerveket, úgy mint a marhahúsban lévőket is. Különben nehezen gyógyitható infekciók keletkeznek, melyek halállal is vegződhetnek! Nem nagyon ajánlom ezzel a hússal etetni.


Halak:


szintén ezt is melegen adjuk neki. Jók a konzerves halak a saját levében, sós vizben.


Baromfi:


Ezt egyes kutyák nagyon szeretik. Csirkéből nem kell sokat adni, mivel növekedési hormonakot tartalmaznak, ami nem jó a kissebb fajta kutyák számára, mert túl nőhetnek.


Csontok:


Olyan anyagokat tartalmaznak, amelyek nélkülözhetelenek a kiskutyák fejlődésében. Legjob a marhahús csont. Soha nem szabad a kölyökkutyáknak kemény, túl kicsi csontokat adni, mert felsértheti az emésztőrendszert. A puha csont székrekedést okozhat. Soha nem szabad a kutyának éles/ szúrós csontot adni, mert az halált is okozhat.


Zöldség:


Minden étel adagba kellene zöldséget adnunk, mert a zöldségek tartalmazzák a legtöbb vitamint és jó az emésztőrendszerre.


Adhatunk: felvágott karalábét, káposztát, salátát, zöldséget a levesből. Valamelyik kutyák nagyon szeretik a savanyúkáposztát, krumplit, paprikát.


Gyümölcs:


szintén egészséges, mint a zöldség.


Adhatunk: almát, körtét. cseresznyét mag nélkül, epret és hasonlóakat. Télen: mandarint, narancsot.


Valamelyik kutyák szeretik a dinnyét, banánt.


Többi étel kiegészitő:


tej, túró, sajt, tojás, vaj.


Zabpelyhet, rizst, tésztaféléket, süteményt ritkábban adjunk, főleg azoknak a kutyusoknak kell csak keveset adni, amelyek hamar felszedhetnek.


kutyát nem szabad meghagyott emberi ételmaradékokkal megetetni! Fűszerezett, sós, csipős ételek nagyon erősen ártanak a vesének, májnak, mint az embernél is.



Ételkiegészitők:


-túró: 1x hetente (pld. hétfőn)


-tojás: 1x hetente, keményre főzve a salmunella ellen (pld. kedden)


-sajt: 1x hetente, egy háromszög (pld. szerdán)


-halak: 1x hetente (pld. csütörtökön)


-piskóták: 1x hetente, néha gyakrabban is (pld. pénteken)


-gyümölcsök vagy zöldségek: 1x hetente (pld. szombaton)


-kecske tej: 1x hetente (pld. vasárnap)


Tehát, ha eljön a hét vége, akkor elégedett vagyok, hogy a kutyáim megkaptak minden szügséges táplálékot, ami az egészségéhez szügséges.


!Fontos a kutyát nem szabad úgy eteni, hogy egyik napon granuláltumokat, másik napon pedig főtt ételt, harmadik nap megint granulátokat, negyedik nap főtt ételt.... Mert ártanak a kutya gyomrának és komoly egészségügyi problémákat okozhat.


Bocsi a hosszú szövegért!

2009. febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

a csont nem táplálék!


többet árthat mint használ, hiszen nagy adagban könnyen hasmenést okozhat, elakad a bélben megsérti a gyomorfalat a nyelőcsövet és még számtalan bajt tud okozni....



A hús egy jó dolog, de a jó hús nagyon drága!


Egy teljes értékű táp, ami pl. 20-30% húst tartalmaz tökéletesen megfelel, főleg mert ásványi anyag és vitamin tartalma is a kutya szükségleteinek megfelelően van kialakítva.


Nem kell feltétlen a legdrágábbat megvenni, vannak nagyon jó középkategóriás tápok, vagy elfogadható árfekvésű prémium tápok is. Én pl. a Biomillt etetem amiből a 15 kg-os csomag ~9000 forint.


Egy bullterrier kb. 250-300 g tápot kell hogy kapjon egy hónapban így a 15kg- os kiszerelés elég is lehet.


Meleg vízzel megáztatva a táp térfogata megnő, a kutya számára emészthetőbbé, kívánatosabbá válik, megelőzhető így a gyomorcsavarodás amit a gyomorban történő hirtelen térfogat növekedés elősegíthet. A táppal egy kiegyensúlyozott állandó táplálás alakítható ki, ez javítja a emésztést, elősegíti a megfelelő felszívódást, a kutyának egyenletes növekedést biztosít.


Szerintem a táp jobb megoldás mint a háziokoszt és olcsóbb is.


A piac ma már olyan széleskörű választékot biztosít, hogy egyszerűen lehetetlen hogy ne találj egy árban és minőségben is megfelelőt!

2009. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
bocsánat, a 250-300 g tápot egy napra értettem nem egy hónapra! :)))
2009. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
14:59-es vagyok. Víz helyett a tápra jobb és finomabb megoldás a "vasárnapi húslevesből" annyit félretenni, hogy abból minden etetésre jusson. Én a főtt répát, z.gyökeret, zellert is ráteszem a tápra, imádják!
2009. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
viszont a húslevesben sok a fűszer az meg a kutyának árt, főleg a veséjének!!!!
2009. febr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
viszont van olyan leveskocka amit kifejezetten kutyáknak készítenek és nem zsír hanem pálmaolaj van benne.
2009. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Koszi a sok valaszt, amugy szepen fejlodik a kutyusom , en erdelyi vagyok es bukarestbol vettem , mert sehol se lehetett kapni a kornyekunkon , mikor elhoztuk sovany volt elegge szegeny , de szepen no es meghizott , most 4 honapos es 10 kilos.A tap amivel etetem jo minosegu, 15000 ezer forint egy 12kilos zsak. Sokan mondjak mostanaba , hogy ne csak tapot adjak neki , azt hiszem megkerdem mas allatorvos velemenyet is.
2009. febr. 25. 18:07
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy szoktam a pitbullomnak csinálni, hogy megfőzök egy nagy lábas csirkefejet, az a hűtőben szépen megkocsonyásodik. Abból szoktam szedni a tápjára és femelegítem, hogy ráolvadjon a leve. Nagyon szereti. Egyébként én is Acanával etetem most, szerintem annak van a legjobb ár/minőség aránya.
2009. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!