Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szül egy kutya 1 kisköly...

Miért szül egy kutya 1 kiskölyköt?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek van egy lány kutyusa,aki másfél évesen szült 4 kiskutyát, és a következő évben befedeztették egy fajtabéli kannal,aki elit kennelből származik,nagyon jó felmenői vannak,gyönyörű,rusztikus,szemet vonzó kan.Ám ebből a frigyből 1 kiskutya született meg nagy nehezen,aki meg is halt.

Én arra lennék kiváncsi,hogy érdemes-e újra pároztatni őket,vagy egyáltalán ez a kan termékeny-e.

Vagy csak egyszerűen nem illenek össze,nem fogékonyak egymásra? ( ami kár lenne mert reményteli lenne ez az alom)

Hát a genetika is közrejátszik az alomszámban ezért még hozzá teszem,hogy a szuka anyja 4, és 9 kölyköt szült,a nagymamája meg általában 4,5,6,7 kölyköt.

A kannak 8 testvére volt.


2009. febr. 22. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem fedezte be csak egyszer a kan vagy megzavarták őket párzás közben vagy a méhben sérültek a kiskutyák és felszívódtak vagy elvetélt
2009. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát a fedezéssel nem lehetett baj,mert elöször mikor befedezte akkor még nem is akarta hagyni magát,úgy tudom min.3 szor befedezte a 12.naptól...

Hát Acanával volt etetve annakidején,mért szivódtak volna fel a kiskutyák?

Én is elég sokat tudok a kutyákról,teljesen kifaggattam,a körülményeket,de erre a kérdésre nem találok igazi választ...

2009. febr. 22. 13:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A halott kiskutyáról is ki lehet deríteni (persze nem olcsón), hogy miért pusztult el. Ebből már ki lehetne deríteni, hogy genetikai oka volt-e, vagy mondjuk úgy természetes. Ha genetikai, akkor mindkét szülőt meg kell vizsgálni a lehetséges öröklődő betegségekre, mert az is lehet, hogy mindketten hordozók, ezért lett ez belőle.
2009. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a nehéz szülés miatt pusztult el...hiába értek pont időben az állatorvoshoz,annyira nagyra nőtt,hogy nem tudta megszülni.Nem fért ki :( és mire az állatorvos kihúzta addigra oxigénhiányos lett :'(

(kb.15 cm hosszú volt)

2009. febr. 22. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajtáról van szó? Csak mert eleve ritkaság az egy darab kölyök. A kannak is meg kellene nézni a korábbi fedezéseit, hogy volt-e már hasonló eset, mert lehet mégse anyira "elit".
2009. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
azért volt olyan nagy mert csak egy volt és minden táplálék neki jutott mondjuk azért szívódhatott fel mert összeverekedett egy másik kutyával vagy sokat ugrált stb
2009. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

beagle

Hát fedezett elötte egy szukát,de sajnos nem tudni,hogy mi lett abból az alomból.

Az biztos ,hogy nem verekedett,vitték sétálni,de szerintem nem erőltették túl.

2009. febr. 22. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!