Van egy 7 hónapos keverék kutyám, aki nemrég óta van nálunk, de nagyon fél. (még a saját árnyékától is) Meg fog változni? Hozzászokik az új környezetéhez?
Sok szeretet, és pozitív élmény kapcsolása minden olyan helyzethez, amitől fél.Ezt a legegyszerűbben finom falatokkal lehet elérni. Akár azt is csinálhatod, hogy a teljes napi kajaadagját magaddal hordod, és mindig olyan helyzetekben van kaja, amikben kicsit bizonytalan.
Arra figyelj, hogy ne pont olyankor add neki a kaját, mikor épp fél, vagy menekül, mert azzal azt erősíted meg, hogy oka van félni, tetszik neked, hogy fél.
Ilyenkor mindig tereld el valamivel a figyelmét a félelem tárgyáról, azzal, hogy a nevét mondod, vagy hogy leülteted ha azt már tudja. És ha máshova figyel, akkor jutalmazd.
Eleinte csak olyan helyzeteket gyakoroljatok, amikben már aggódik kicsit, de még képes vagy kontroll alatt tartani a helyzetet, és aztán fokozatosan növeld az ingerszintet, mindig épp annyival, hogy még tudjon másra is figyelni.
Emellett a félős kutyának nagyon fontos, hogy legyen előtte egy következetes, kiszámítható vezető. Ahhoz, hogy ilyen legyél, sokat segíthet Jan Fennel kutyapszihológia című könyve: *****
Sokat segíthet még az is, hogyha példaként tudsz eléállítani egy másik, magabiztos kutyát, aki oldja a félelmeit.
Könnyen lehet, hogy azért ilyen bizonytalan, mert kimaradt nála a korai szocializációs fázis. Ha nem boldogulsz egyedül, akkor mindenképpen kérd szakértő segítségét, lehetőleg olyanét, akinek vannak olyan kutyái akik kifejezetten arra lettek tanítva kiskoruktól fogva, hogy az ilyen problémás, rosszul kommunikáló kutyákat segítsék.
* Automatikusan eltávolított tartalom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!